Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Dulsevia – szedjem vagy sem?

Dulsevia – szedjem vagy sem?

Figyelt kérdés

A pszichiáterem kiírt nekem egy Dulsevia nevű antidepresszánst. (30mg) Nagyon félek ezektől a szerektől, ezért nem szedtem be. Erre a legutóbbi (5 perces…) megbeszélésünk alkalmával közölte, hogy ha nem szedem a gyógyszert, akkor nem tud velem mit csinálni és (szóról szóra ezt mondta) „menjek ahová akarok”. Abszolút nulla empátia, undorító hangnem, pszichoterápiáról szó sem esett. Eddig háromszor voltam nála (egy éves időszak alatt), mindannyiszor 4-5 percekre, a kezdetektől érezhető volt egy kényszeredettség, abszolút nem kívánta feltárni a problémáimat, ami a depressziómat, majdnem 24 órás, állandó szorongásomat és a pánikrohamaimat okozza. Gyakorlatilag 4-5 mondatom alapján „diagnosztizált” és felírta ezt a Dulseviát, meg mellé Frontint. Az utóbbit szedem, de az előbbivel kapcsolatosan elég rossz dolgokat olvastam, például vérnyomás emelkedést okoz (magas vérnyomás kordában tartására szedek egy másik gyógyszert Coverex AS Forte 10mg), erős fejfájást, rosszulléteket, érzéketlenné válást, sőt, volt aki megemlítette, hogy akár agyvérzést is kiválthat. Ez igaz?


Át tudom kérni magam egy másik pszichiáterhez? Mármint TB-alapon, mert a mostani is az. Mi a helyzet ezzel a Dulseviával valójában? Szedhetek mellé MagneB6 Stess Control Plust? -t a Frontinnal együtt? Szedjem az antidepit, ne szedjem? Erre a „pszichiáterre” (akinek annyi empatikus érzéke van, mint egy asztalnak) egyáltalán nem számíthatok. Azt hittem, hogy ha bemegyek hozzá, akkor megérti a problémámat és normálisan, emberi hangon elmagyarázza a dolgokat, esetleg keres nekem egy másik gyógyszert. Erre fel a bánásmódja miatt sokkal zaklatottabban jöttem ki a Jahn Ferenc Pszichiátriai gondozóból, mint ahogy bementem… Ez az eljárás nevezhető pszichiátriai kezelésnek?...



2022. jan. 7. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Igen, ez a pszichiátriai kezelés. TB alapon mit vársz tőle? Gyógyszert tud neked írni, ha nem szeded be, nem számítasz együttműködő betegnek, ezért nem fognak veled foglalkozni. Esetleg kérheted, hogy az járhass az ottani TB pszichológushoz (nálam az úgy nézett volna ki, hogy havi 1 alkalom vmi kis pályakezdő kóklernél, de vannak jobb helyek). Ha beszélgetni szeretnél, meg ilyen külön igényeid vannak, mehetsz magánba.

A Frontin (és a többi nyugtató) meg a lehető legrosszabb a hozzászokás miatt, szerintem pont azt ne szedd. A Dulseviát (meg bármit) egyébként lecserélik, ha rossz mellékhatások jelentkeznek.

Magne B6-ot szedhetsz bármilyen psz gyógyszer mellé egyébként.

2022. jan. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Épphogy a Frontintól kellene félned... Gyanítom már hozzászoktál. Hosszútávon rengeteg kárt okoz a szervezetben, főleg az idegrendszerre vonatkozóan. Az antidepresszáns jóval kevesebb mellékhatást okoz, és ha mégsem jön be, akkor bármikor lecserélik.

Teljesen jogosan küld el a pszichiáter, ha nem vagy hajlandó együttműködni. A TB-s pszichiátriai ellátás nagyon le van terhelve, ha nem működsz együtt, akkor csak foglalod a helyet a többi beteg elől.

TB-s pszichoterápia több helyen szinte nincs is. Olyan szinten le vannak terhelve, hogy több hónapos a várólista és korlátozott az alkalmak száma. Az pedig nem sokat ér, ha két-három hetente megy a beteg, mivel heti rendszerességű ülések kellenének.

Ez a TB-s pszichiátria. Ha normális ellátást akarsz, akkor menj magánba.

2022. jan. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%

Én szedek Dulseviát, mintha cukorkát szednék, semmilyen hatást nem érzek. Se pro se kontra.

Én is tb- s pszichiáterhez járok,tündéri, empatikus. De ugyanott kell másik pszichiáternek is rendelni,s mivel szabad orvosválasztás van, ott választhatsz másikat.

2022. jan. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A Frontinra már rászoktam sajnos, egy éve szedem, napi kettővel indítottam, most napi háromnál tartok. Fél mg-s adagok. Arról továbbra sem vagyok meggyőződve, hogy a Dulsevia nem veszélyes, ezen az oldalon is olvastam, hogy voltak, akiknek megdobta a vérnyomását és migrénes fejfájás miatt napokon belül letették.


Privát pszichológushoz sajnos nem tudok elmenni, családos ember vagyok és ahogy néztem, egyetlen, 45 perces alkalom 12-15 ezer forint és ebből minimum heti egy kellene, tehát az a legjobb esetben is közel 50 ezer csak erre. Azért háromnegyed óráért ilyen pénzeket elkérni beteg emberektől egészen pofátlan rablásnak tűnik számomra.


Úgyhogy tanácstalan vagyok. A depresszióm elég mély, a szorongásom az agavérzéstől, infarktustól, ráktól gyakorlatilag állandó, néha jönnek a pánikrohamok is és már attól leizzadok, ha elmegyek bevásárolni - ez azért ilyen időben eléggé nem normális dolog. Az a baj, hogy mindenki csak lepattint, így totál magamra maradtam ebben a durva és kétségbeejtő helyzetben.


Mindenkinek nagyon köszönöm, hogy válaszra méltatott és időt szánt erre.

2022. jan. 8. 18:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült tb alapon egy totál normális pszichiátert és pszichológust kifogni. Hetente járok teljesen ingyenesen. Próbáld azért te is a területileg illetékes kórházban kell lennie ambulanciának( nem gondozó!).
2022. jan. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!