Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valami mód az antidepressz...

Van valami mód az antidepresszáns (Dulsevia) megvonási tüneteinek csökkentésére?

Figyelt kérdés

1 éven keresztül szedtem napi 60 mg-t, nemrég új orvoshoz kerültem és szív problémák rosszabbodása miatt azt mondta, a következő naptól ne szedjem. Amin viszont én eléggé meglepődtem, mert úgy tudom az ilyen gyógyszereket sosem szabad hirtelen abbahagyni.

Azért nem akartam nagyon ellenállni, gondolva, hogy biztos tudja miről beszél, ezért csak néhány napig szedtem csökkentve, hogy hátha enyhébben átesek a dolgon. (korábban már volt, hogy 1 nap elfelejtettem bevenni, ezért tudtam, milyen rossz)

Kb. egy hete hagytam abba és azóta folyamatosan érzem a megvonási tüneteket: Rosszullét, fülzúgás, túlérzékenység, hasmenés, evési inger stb.

Lehet ezeken bárhogyan is enyhíteni?



2021. szept. 3. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Enyhíteni nem igazán, megelőzni lehet valamennyire fokozatos elhagyással. Az orvos elég bátor döntést hozott az azonnali leállással. Én 7 évig szedtem antidepit és nagyon lassan hagytam el, így is voltak tünetek.

Ha bírod, akkor idővel csökkennek a tünetek de megmondani, hogy mikor szűnnek meg… lehetetlen.

2021. szept. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Enyhíteni esetleg gyógynövényes nyugtató hatású készítményekkel lehet, illetve lehetne xanax-al is pl. de azt gondolom nem szeretnéd.
2021. szept. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, 5 mg-os elenium lett kiírva nekem, de azt is csak saját kérésre, mert eredetileg semmilyen gyógyszert nem akart kiírni erre az időszakra. Ez is egy benzo-féle gyógyszer de sajnos nem változtat a tüneteken, csak szorongáscsökkentő.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat, utánanézek majd a gyógynövényes készítményeknek.

2021. szept. 5. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!