Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az segít a szorongásomon ha...

Az segít a szorongásomon ha beveszek fellépés előtt egy nyugtatót?

Figyelt kérdés
Hamarosan klarinét vizsgám lesz ahol egy 30-50 ember + vizsga bizattság előtt kell fellépnem. Tudom ez nem hangzik soknak de nagyon nagy szociális szorongásom tud lenni néha, és félek hogy fellépés előtt pánik rohamot kapok, vagy el se megyek. Mivel nem tudok más megoldást találni, arra gondoltam hogy beveszek valami enyhébb nyugtatót előtte. Nem rendszeresen akarom szedni, csak most ebben a kivételes esetben. Tudom hogy ez nem oldja meg a valós problémát, de 1 hét múlva vizsga lesz és nem tudok mit tenni. Az lenne a kérdés hogy a nyugtató ugye jó a szornogásra? Milyen érzés? Lehetek tőle fáradt figyelmetlen vqgy egyebek? A xanaxon kívül milyen más nyugtatól vannak amik jók szornogásra?

2022. jan. 7. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha soha nem probaltad meg, akkor szerintem nem a vizsgadon kene kiserletezned. Engem peldaul a Xanax megnyugtat, az Atarax pedig kiut, alig birok ebren maradni.
2022. jan. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor valamelyik nap próbáljam meg hogy jó-e az ami itthon van és ha az nem akkor pár napra rá próbáljak meg egy másikat?
2022. jan. 7. 19:43
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Igen segít a szorongásodon,és igen lehetsz tőle kábult,figyelmetlen.Mivel még gondolom nem próbáltad a legenyhébb dózist sem,ezért jó lenne előtte valamelyik nap egyet,vagy egy felet kipróbálni.Mivel mindenkire másképp hat.Ha mindenképp venni akarsz be belőle,ne a vizsgád előtt közvetlen!Természetes nyugtató hatású az orbáncfű kivonat.
2022. jan. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek az első válaszolóval. Ha soha nem szedtél nyugtatót, akkor csinálni kell egy próbát hogy lásd, hogyan hat rád.

Nem baj, ha beveszel egyet, csak ne legyen rendszeres. Nekem épp emiatt engedélyezte a pszichiáter és a pszichológus, hogy egy-egy különleges alkalomkor (kb. 1-2 havonta szintén közönség előtt beszéd/teljesítmény) bevegyek egy szem Frontint. Járok pszichoterápiára, de az hosszabb távon fejti ki a hatását, ezért kell valami ami ideiglenesen csökkenti a tüneteket.

A leggyakrabban felírt nyugtatók a Xanax, Frontin és Rivotril. Mindegyik fáradtságot okoz, ezért kell kipróbálnod, hogy nálad milyen hatása lesz. A szorongást nem fogja megszüntetni, de jelentősen csökkenti. (Nálam pl. megszünteti a kéz-és hangremegést, a szorongás szintemet pedig kb. 5/10-re csökkenti.)

2022. jan. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha a nyugtato nem fog bejonni akkor ajanlom neked a piros kratomot. 100% h hatni fog.
2022. jan. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden eddigi válaszolónak! Annyit még szeretnék kérdezni hogy van olyan nyugtató amit 18 éven aluli recept nélkül vehet? Azt tudom hogy van itthon 1-2 fajta, meg talán egy ilyen gyógynövényen alapuló is, de még nem volt lehetőségem megnézni hogy milyen márkákból meg hogy mennyi van (néha a családom üres dobozokat hogy ott úgyhogy le kell ellenőriznem hogy van - e benne valami egyáltalán). Vagy 18 év alatt nem is lehet gyógyszert venni?
2022. jan. 7. 19:56
 7/9 anonim ***** válasza:
6# Nincsen, és nem véletlenül... 18 év felettiek sem tudnak vény nélkül nyugtatót venni. Gyógynövénykészítmények vannak (pl. macskagyökér), de ezeknek nagyon enyhe a hatásuk. (4#)
2022. jan. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

18 év alatt patikában semmit sem vehetsz, max. gyógynövényboltban.

ezeknek tényleg gyenge a hatásuk.

2022. jan. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
33%
ezért írtam a kratomot. ami az opioid receptorokra hat. Szóval eléggé effektiv nyugtatószer. Csak senki se akarja naponta használni.
2022. jan. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!