Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki hogyan kűzdi le az evés...

Ki hogyan kűzdi le az evés zavart?

Figyelt kérdés

Egy sok éves se veled se nélküled kapcsolatomnak lett végleg vége pár napja. Már nem visel meg úgy mint az elején. Persze azért rossz és fájdalmas lelileg. Az a helyzet, hogy az utóbbi 4 napban szinte semmit nem ettem. 2 almát leszámítva. Nem szédülök, nem fáj a fejem sem csak egyszerűen nem bírok enni. Félek, hogy rossz vége lesz így. Bűntudatot érzek ha az evésre gondolok és ha valamit eszek úgy érzem, hogy azonnal tennem kell valamit hogy az étel ne maradjon bent, még akkor is ha az csak egy alma. Mikortól számít ez betegségnek vagy evés zavarnak?

Soha nem voltak ilyen problémáim.

Átlagos a magasságom és a súlyom is.



2022. jan. 7. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az étkezési zavar nem súlyfüggő, bármilyen testben lehet az embernek mentális ptoblémája.


Az étkezési zavarok nem abból állnak, hogy valakinem kívánja az ételt vagy nem tud enni, bár ez trigger lehet ha már megvan a zavar.


Általában az étkezési zavar akkor áll fenn, ha kényszergondolatok is vannak, a beteg tudatosan manipulálja hogy mikor, mennyit és hogyan eszik. Bizonyos kaják nem érződnek "biztonságosnak", félelmet váltanak ki, és általában vannak rituálék is, pl evőpálcikával, vagy egy bizonyos tálbòl eszik valaki.

2022. jan. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Nem számít annak. Az viszont problémás, hogy hánytatod magad, könnyen reflex lehet belőle.

Teljesen normális, ha az ember étvágya minimális szakítás után, sőt az is, ha valaki zabálni kezd.

2022. jan. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Majd elmesélem, ha leküzdöttem. Én ráadásul a zabálós vagyok (ráadásul férfi).
2022. jan. 8. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez szerintem még nem eating disorder, de tuti a disordered eating kategória.


Azaz nem hozod a teljes patológiát, de a csírája ott van.


Nagyon sokan vegetálnak ilyen disordered eating stációban, különböző diétákkal, vegánsággal, "egészséges étrenddel", mondvacsinált "allergiákkal" takarózva, de nem jutnak el a diagnozztizálható szintig.


Általában a mentális betegségekre szakosodott helyek a tipikus anorexiát és a bulémiát felismerik, de azon túl ha bajod van, néznek mint a borjú az új kapura.


Pl egy BIDes ember nem feltétlen néz ki gyanúsnak, hiszen az állandó falásroham-éhezés jojó változó kinek mit csinál. De gyakran pont odavágja az anyagcseréjüket, és jó eséllyel elhíznak, mert a test nem tud mitkezdeni a változó energiabevitellel. Illetve minőségi ételt nem esznek, csak édességet meg csipszet, mert hajnal 3kor senki nem a jégsalátát dézsmálja, és aztán meg bűntudatból nem eszik semmit.


Az orrhorexiás meg az egészségtelen kajáktól retteg, és csak nagyon limitált típúsú és minőségű ételt mer enni. Ezek betegek sok esetben edzett, sportos emberek, és nem mondanád meg, hogy a napi szintű gyúrás meg meal plan mellet már leállnak a szerveik a vitamin és tápanyag hiánytól.


Szóval az étkezési zavarnak nincs egységes arca, vannak sovány, kövér de izmos emberek is, akik nagyon betegek.

2022. jan. 8. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!