Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mégis mit tegyek hogy ne...

Mégis mit tegyek hogy ne kelljen így élnem? Rosszul vagyok magamtól!

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Az iskolába jó tanuló vagyok6de ha így folytatom csak voltam. Mostanában állandóan azon kapom magam hogy semmit nem csinálok. Csak ülök és a telefont nyomom. Nincs kedvem tanulni edzeni régen dolgoztam egy könyvön de azt is befejeztem. Év végére megkene tanulnom közép fokon németül de 2 mondatot nem tudok elnyögni. Nem akarok lusta lenni! Produktív napokat akarok, beosztani az időm, tanulni edzeni könyvet írni, de képtelen vagyok rá venni magam. Most is ezt írom pedig lenne mit csinálom. Annyira rosszul érzem magam így a bőrömben de nem akarom megmozdulni. Egyik nap kiprobáltam a meditálás tetszett de ma már meditálni sem akartam. Nem tartom rendbe a szobám egyszerűen rosszul vagyok magamtól! Hogy tudnék ezen változtatni? Ha így folytatom egyenes út vezet a depresszióba! Légyszi segítsetek! Köszi annak aki elolvasta!

#meditalas
2022. jan. 13. 14:29
 1/6 N!na023 válasza:

Szia!

Szerintem ez egy jó dolog hogy észre veszed a problémát saját magadban.

Az első és a legfontosabb hogy saját magad rendbe tedd, a te érdeked szerint.

Kicsit szakadj le a telefonról, ha lehet így nevezni.

Inkább találj más elfoglaltságot magadnak, mint a telefon nyomkodás, amúgy sem egészséges.

Esténként menj ki a levegőre és szellőztesd ki a fejed, sétálj egy nagyot, olvass el egy könyvet, hallgass vidám zenéket, és ne ilyen depressziósakat.

A te korodban szerintem valamilyen szinte normális ez a hangulat zavar, amit jelenleg érzel, nagyon sokan küzdenek ezzel a problémával sajnos, de mindig a pozitív dolgokat kell meglátni, kicsit hagyj magadnak időt mindenre.

Vegyél egy forró fürdőt ha teheted, relaxálj, ahogy érzem kicsit ráfeszülsz a dolgokra, ne görcsölj sokat semmin! <3

Remélem minden rendben lesz veled, ha tudsz válaszolj rá egy kis idő múlva!

Szia! :)

2022. febr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Először is köszi hogy válaszoltál! Másodszor azóta eltelt egy kis idő. Járok iskolába, de amikor haza érek leülök és nyomkodom a telefonom. Gőzöm sincs hogy hogy szakadhatnék ki ebből! Valami ötlet? Nem tudom mivel tudnám lefoglalni magam! Vagy hogyan legyen motivációm például a tanuláshoz! Köszi ha válaszolsz...
2022. febr. 4. 14:28
 3/6 N!na023 válasza:
Szerintem keress valami igazán élvezhető, a te számodra való könyvet, hidd el sokat segít!!!
2022. febr. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy mostanában nem igazán olvasok. De régen amikor olvastam annyira jó volt csak mostanában nem tudom magam rávenni. De ez egy nagyon jó ötlet
2022. febr. 5. 08:20
 5/6 N!na023 válasza:

Figyelj egy próbát megér. De ha majd dolgozol, szerinted azt elfogják nézni neked hogy : Ó, semmihez nincs kedvem, nyomkodom inkább a telefont.

Régen ugyan így voltam mint te, és igen is mentálisan meg lehet erősödni, segítséggel vagy nem, de menni fog!

Mindig csak előre nézz, és gondolkodj picit előre is!!

2022. febr. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Írtam üzenetbe!
2022. febr. 5. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!