Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek a lent...

Mi a véleményetek a lent említett gyógyszerek adagolásáról?

Figyelt kérdés

Insomniával (elalvási, átalvási) nehézséggel küzdök 14 éves korom óta. Egy ideje, kB 5 hónapja nagyon rossz időszakon megyek keresztül a nem alvás miatt, így az orvos beutalt egy pszichiátriai osztályra.

Ezeket kaptam egy este alatt:

Dormicum 15 mg

Rivotril 1 mg

Trittico 150 mg

Citagen 20 mg

Zavart lettem és kába a gyógyszerek miatt,nem láttam orvost amíg bent voltam.

Majd azt mondta az ügyeletes orvos aki elengedett végül, hogy elsőre ilyen erős adagot nem is kaphattam volna.

Nem akartak haza engedni mikor elmondtam, hogy beszélni szeretnék valakivel, nem gyógyszert. A pszichiáterem nem foglalkozott ezzel kellő mértékben, így a háziorvossal kommunikálok erről.

Mi a véleményetek?



2022. jan. 13. 19:57
 1/10 A kérdező kommentje:
*Az első időszakban egyáltalán nem voltam magamnál.
2022. jan. 13. 19:58
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Elhagyni teljesen ezeket a gyógyszereket, miután kiürültek akkor pedig varázsgombát fogyasztani 2x, 1 hónap téréssel.
2022. jan. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez az állami pszichiátriai ellátás. Nem mérték fel az állapotodat, nem is beszéltek veled, csak kaptál egy lórúgásnyi gyógyszeradagot.
2022. jan. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem akartak haza engedni mikor elmondtam, hogy beszélni szeretnék valakivel, nem gyógyszert, leszedálva lenni, hanem azt szeretném, hogy a további kezelésem menetéről tájékoztatást adjanak, mert többszöri kérés ellenére sem voltak hajlandóak felvilágosítást adni.

Amikor befeküdtem az első kérdésem az volt, hogyha meggondolom magam, akkor haza szeretnék jönni, mi ennek a menete. Azt mondták haza jöhetek, persze. Bármikor.

Ez úgy sikerült végül, hogy a férjem, akinek jogi diplomája van megfenyegette az intézményt, hogyha nem engednek el, akkor rendőrt hív xy-ra hivatkozva.


Voltak akik kedvesek voltak, de volt egy nővér aki passzív-agresszív módon maradásra akart bírni azzal a mondattal, hogy "két lehetőséget látok, ami lehet. Ha most haza mész, akkor csak egy hisztis kis csitri vagy, vagy a papírjaid alapján komoly mentális problémáid vannak és akkor itt kellene maradj. Melyiknek érzed magad?"


A hazaengedő ügyeletes orvos pedig terápiát javasolt a zárójelentés végén a Tündérhegyi klinikán.


Rosszabb lelki állapotban jöttem ki mindezek után, mint amivel bementem.

2022. jan. 13. 21:02
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak ismételni tudom magamat. Ez sajnos az állami pszichiátriai ellátás.

A körülményeket viszont nem tudjuk pontosan. Kivizsgálat a háziorvos? Mi a véleménye a pszichiáternek és milyen diagnózist kaptál? "Csak" alvászavar miatt nem szoktak befektetni embereket a pszichiátriára.

2022. jan. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kaptam más diagnózist is, de ezek az alvászavar miatt alakultak ki. Azért utalt be a háziorvos, mert 5 hónap alatt 3 alkalommal próbáltam különböző gyógyszereket, különböző adagolásban, a pszichiáter ajanlasara, aludni mégsem tudtam.

Így úgy látta, hogy próbáljuk meg.

2022. jan. 13. 21:13
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg az alvászavar a fő probléma (és nem egyéb pszichiátriai betegségek), akkor jó lenne ha felkeresnél egy alvászavar központot. Ez magánellátás, de legalább rendesen ki fognak vizsgálni.
2022. jan. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
És még hány túlkapásuk van, orvosoknak,ápolóknak. Bármit megtehetnek,láttam saját szememmel hogyan bántak az emberekkel, mint az állatokkal.nm szamit semmi csak ge.ci sok gyógyszer és legyen bamba egy életre az illető.ez nm gyógyítás. És még örülj ,H kimenekitett a férjed kérdező.
2022. jan. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Egy normális és egészséges párkapcsolatban ezt mindenki megteszi a szerettéért, mégpedig azt is, hogy támogatja a mentális problémái leküzdésében.

Nem csak a férjem tehet a harmonikus kapcsolatról, hanem én is, hogy nem vele tombolok, ha egész héten max naponta 2-3 órát alszom.

Értem, hogy miért írtad, de ha valaki ezt nem teszi meg a párjáért, akkor észre kell venni, hogy rossz párkapcsolatban van és tenni kell ellene. Én ugyanezt megtettem volna érte.

2022. jan. 13. 22:07
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

ebből kaptál egy erős altatót, ami elaludni segít, mert rövid a felezési ideje (egyébként hosszú távon nem is lehet szedni, mert rászoksz és ez nem olcsó)

egy nyugtatót, amit sokan vesznek be alváshiányra

egy olyan antidepresszánst, amit alvásra is szoktak adni

és egy ssri antidepresszánst

nem csodálom, hogy ki lettél ütve, ez így egyben rohadt sok.

én is szomnológust keresnék fel.

tb-n sok a várakozási idő, de magánban gyorsabb, talán egy vizsgálatot megér.

2022. jan. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!