Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Téged mi motivál? Tudtok...

Krómgyűrű kérdése:

Téged mi motivál? Tudtok tippeket adni?

Figyelt kérdés

Sajnos én motiválatlannak érzem magam, azonban az utóbbi időben egy filmes, kitalált karakter, legalábbis annak személyisége adott nekem motivációt. Fogalmam sincs, hogy miben, egyszerűen szimpatikusnak tűnt a jelleme és maga a karakter. Ez normális szerintetek vagy sem, hogy egy nem létező dolog ad motivációt?



Hosszú idő óta újra elkezdtem edzeni, több könyvet olvasok, szívesebben járok dolgozni, próbálom a szebb dolgokat észrevenni az életben, elkezdtem újra tervezni.



Azonban még mindig vannak aggályaim. Csakhogy egy példával éljek: a fogaim nem a legszebbek és fogszabályzót kellene hordanom, azonban már lehet túl késő ebben a korban, ráadásul irtózok minden fogászati dologtól. És ez nyugtalanít.



Szerintetek mi adhat még több motivációs "fröccsött", azaz bátorságot?



Egyáltalán van-e értelme a motivációnak?


Pár helyen olvastam, hogy nem szabad ezekre hallgatni, mivel ha eltűnik a motiváció, akkor még mélyebbre süllyedhetünk, mivel csalódás sorozata ér minket.



Igaz ez?



Egy kicsit komplikált kérdés lett, legyetek szívesek mindegyik kérdésemre válaszolni.



Köszönöm a segítséget!



2022. jan. 16. 06:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hello, a fogszabályozó sose késő és nem ciki. Nekem volt általánosban és egyetem elején is, és most 40. évemben is gondolkodom, hogy újra kellene.

Én erre az évre egy lézeres szemműtétet terveztem be, ami motivál.

Gondolkodom a munkahely váltáson is, de nem sürget az idő kivárom a megfelelőt (szakmailag szeretnék fejlődni és Budapestre felköltözni).

Ami egy szilárd alapot adhat, legalábbis nekem ad, a keresztény hitem.

Az olvasás nagyon jó, tágítja a világképed, én is rácsodálkozom, olvasmányélményeim nyomán, mi mindent kibírtak az emberek, hogyan éltek korábban.

2022. jan. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én pont hogy Budapestről akarok menekülni, fizetés ide vagy oda. Nekem túl zsúfolt, zajos, de kinek mi.

Köszönöm a választ!

2022. jan. 16. 21:05
 3/12 Senior Séf ***** válasza:
Engem mindig az aktuális céljaim motiválnak. Mondjuk, bevallom, reggelenként legalább félórát kint töltök, mert a reggeli, alacsonyan járó nap fénye dopaminnal lát el, ami elengedhetetlen a motiváltsághoz. Délután, a fentről érkező napfény szerotoninnal ajándékoz meg, ami viszont estére melatoninná szelídül, biztosítva a pihentető alvást.
2022. jan. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Azta!

Ez komolyan így van?

Akkor ezért imádom a napfelkeltét és naplementét. :O

2022. jan. 17. 19:42
 5/12 anonim ***** válasza:

#3 kicsit költően fogalmaz a "napfény megajándékoz" résszel, de tulajdonképpen igaz, mert a fény hatására termelődnek a szervezetben különféle hormonok. A reggeli/esti fény hullámhosszának, vagyis színhőmérsékletének különbsége más-más vegyületek termelődését eredményezik. Ez egy természetes ciklikusság, ami segíti a biológiai óránkat a napszakoknak megfelelő viselkedésre. Este pihenő módba kapcsol a szervezet, kényelmesebb, lassabb, elálmosodunk, emésztési, álmodási, memória rendezési folyamatok indulnak el, reggel felébredünk, felpörgünk, aktívabbak, energikusabbak vagyunk.


Nem feltétlenül szükséges hozzá kimenni és napkeltét, naplementét nézni, ezektől függetlenül is működik, de ilyen aktivitással erősíthetők ezek a hatások és számos más előnye is lehet. A séta, mozgás, pláne természetes környezetben pláne egészséges, a nyugalom, befelé fordulás szintén segíthet a gondolataink rendezésében, befelé fordulásban, ráhangolódásban különféle önreflexív folyamatokra. Ez lényegében egyfajta meditáció, akár konkrét formális meditációként csinálja valaki, vagy azzal is összeköti, akár csak egy könnyed sétának tekinti.


Mindenképp érdemes pl. arra odafigyelni, hogy este minél kevesebb hideg fényforrással vegyük magunkat körül, lefekvés előtt lehetőleg ne tévézzünk, számítógépezzünk, telefonozzunk, mert ezek jellemzően mind hideg fényű eszközök, ami gátolja a melatonin termelést és rosszabbul alszunk miatta. Ma már sok eszközön be lehet állítani, hogy este melegebb fényűre váltson a képernyő, sőt van ahol akár automatizálni is lehet, hogy minden este magától váltson, hogy nekünk gondolni se kelljen rá, de jobb ha eleve inkább nem elektronikázunk legalább lefekvés előtt - de amúgy is használhat, ha kordában tartjuk a természetestől eltérő ingereket.


A mai informatika dominálta környezet nagyon sok olyan pszichés hatást, stressz forrást, interakciót és döntési helyzetet eredményez, amikkel nehezebb az agynak megküzdeni, nem ilyen inger gazdagságra lett kitalálva. Illetve sok esetben az informatikai rendszerek, közösségi oldalak a saját érdekeik szerint használják ki a figyelmünket megragadó és függőséget is kialakítani képes megoldásaikat. Nem muszáj feltétlenül minden ilyet kiiktatni, de mindenképp hasznos, ha racionalizálni tudjuk, hogy melyekkel akarunk és érdemes nekünk foglalkozni és mik azok, amikre nem szükséges annyi időt és figyelmet fordítani.

2022. jan. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Senior Séf ***** válasza:
Köszönöm, kedves 5-ös a mindenre kiterjedő, korrekt kiegészítést. Az én hanyatló grafomániám már messze nem predesztinál ilyen minőségi válaszokra.
2022. jan. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6 Legalább többidőd marad másra. Igyekszem inspirálódni belőle...

,-)))

2022. jan. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Van egy cégem. Az motivál, higy jobbá, hatékonyabbá tegyem, akár nélkülem is működő legyen. Az motivál, hogy valamit létrehozzak, amivel segítek másoknak, ez egyelőre még csak jótékonysági bevasarlasokban merült ki. Egyelőre ennyire tudok előre gondolkozni.
2022. jan. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segítő választ!


Igazatok van. Kezdek rájönni, hogy saját magamnak kell megtalálnom a motivációt és ne más motiváljon. Tűzhetek ki célokat, terveket, sőt. Tekinthetek másokat is példaképnek, amilyenné szeretnék válni.

2022. jan. 20. 08:38
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Én pont hogy Budapestről akarok menekülni, fizetés ide vagy oda. Nekem túl zsúfolt, zajos, de kinek mi."


Tudod, én erre mindig azt mondom, mindenhol ugyanolyan szar és mindenhol ugyanolyan jó. A nyugalom érzése belül kezdődik.


Mondom ezt úgy, hogy éltem kisvárosban, nagyvárosban, Budapesten, sőt Lengyelországban is. Mindenhol ugyanaz volt az érzés, amikor szar volt legbelül, ráfogtam a hangos villamosra, a koszra, az emberekre, a piacra, hogy itt miért szar élni. Aztán rájöttem, nekem kell cselekednem. Embereket, hobbikat, közösségeket, célokat keresni. És milyen érdekes! Egyszer csak megszerettem Budapestet, meg az összes többi helyet is, amint belül rendben voltam.

2022. jan. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!