Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan van, hogy valaki depress...

Olyan van, hogy valaki depresszió miatt hízik el?

Figyelt kérdés
én úgy tudtam hogy aki szorongós depressziós az nem eszik sokat és inkább vékony. egyik ismerősöm viszont azt mondja hogy ő próbál diétázni de olyankor sokkal erősebbek a negatív gondolatai meg szorong és kibírja ugyan de sokkal jobban érzi magát, ha eszik valami jót különben tévképzetei is lehetnek a depresszió miatt. ilyen van?
2022. jan. 16. 15:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Én pl zabálok, ha ideges vagyok.

Régen középiskolai barátnőm ki is akadt ezen, mert ha stressz volt ő nem tudott enni, és úgy értelmezte, hogy eszem, hogy ennyire leszarom a dolgot.

2022. jan. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
haverom is ilyen, hogy lefogy vagy 10 kilót de utána megint jön neki, hogy szarul érzi magát és zabál hogy nyugodt tudjon maradni és visszahízik. hiába mondom neki hogy nem így kéne
2022. jan. 16. 15:36
 3/18 A kérdező kommentje:
ja meg mindig mondja hogy unalmas az élet meg alig van benne valami jó és csak az ilyen apróságoknak tud örülni mint a kaja.
2022. jan. 16. 15:37
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A kaja függőség a legrosszabb mind közül.szoszerint életed végéig úgymond enned kell.oiat,drogot cigit stb le tudod rakni véglegesen.persze nyilván ez is nehéz.en eszek ha jó kedvem van,ha xar a kedvem akkor binge elek. Antipszichotikum nagyon nagy étvágyat ad.tudatosan elkezdtem mozogni, ilyen hideg időben is.valamennyire csökkenteni tudja az étvágyat.engem kiskoromban anyám édességgel pótolta a szeretetét,szóval az édesség iránti vágy igazából szeretet hiány.amikor dühös vagyok akkor vmi ropogtatni valót szeretek, chipset,mert vmiért megnyugszok tőle.sajnos sok kajaban etvagyfokozo is van.mostanaban főzök és mindennap eszek almát mint ragcsa.en max akkor nm ettem egy két hétig amikor halal eset volt.utanna sajna stressz éves lett a vége.
2022. jan. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A stresszforrástól is függ. Van olyan típus is - én -, aki magánéleti válságban rohamosan fogyni kezd (a rekord majd 10 kg néhány hét alatt...), munkahelyi stressz esetén pedig falási rohamai lesznek. Változó.
2022. jan. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
hogy lehet 10 kg fogyni
2022. jan. 19. 23:54
 7/18 anonim ***** válasza:

“hogy lehet 10 kg fogyni“


Egyszerűen. Ha az a tiéd, amit megeszel, viszont az utolsó számodra fontos vagy értékelhető dolog/személy is kilép az életedből, nem marad semmid. Legalábbis nekem most speciel 1-2 falat is fizikai fájdalmat okoz. Egyszerűen kilöki a szervezetem, olyan szinten “gyászolok”…

2022. jan. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Mi az hogy kilép?

Nekem nincsenek is barátaim se

2022. jan. 20. 10:52
 9/18 A kérdező kommentje:
Most ettől nem tom ki foggyna
2022. jan. 20. 10:53
 10/18 anonim ***** válasza:
Jó, hagyjuk…
2022. jan. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!