Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is ennyire várja a követke...

Más is ennyire várja a következő alkalmat a pszichológusával?

Figyelt kérdés

Ti hogyan töltitek ki azt az űrt, ami abban az időszakban keletkezik ami az egyik üléstől eltelik a következőig?

Mármint nálam az a szokásos forgatókönyv, hogy elmegyek a pszichológusomhoz, jól esik a beszélgetés, aznap még teljesen felpörget és az elhangzottakon jár az agyam, azután pedig már várom a következő alkalmat.

Kicsit olyan mintha valami drog lenne, amihez csak meghatározott időközönként jutok hozzá és a közti időszak frusztrál.



2022. jan. 17. 00:36
 1/6 anonim válasza:
84%
Engem érdekelt hogy milyen hatással van az emberekre egy pszichológus, mert szeretnék én is menni, muszáj lesz mert beteg vagyok. Köszönöm hogy megosztottad ezt velünk, ezekszerint jó érzéssel tölt el a beszélgetés, alig várom már hogy én is hozzá juthassak ehhez a "droghoz" :)
2022. jan. 17. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Igen, én is ìgy vagyok pontosa. Aznap nagyon jó, és számolom a napokat, mikor mehetek újra. Egyszerűen sehol máshol nem kapom meg azt az érzést, hogy figyelnek rám, és nem ìtélnek el semmiért. Sehol mashol nem lehetek önmagam.
2022. jan. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon várom. Olyan rossz érzés, amikor letelik az idő egy alkalomnál, utána egész héten jár az agyam
2022. jan. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Sziasztok! esetleg priviben tudna nekem valaki segiteni, egy jó pszichológust találni? Illetve kiket ajánlotok, mennyire megfizethető? Töltenek ki teszteket is, gondolom? Hogy zajlik egy ilyen beszélgetés?

Köszönöm, és bocsánat hogy offolok.

26L

2022. jan. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a jó terápia jele, szerencsére. Én is voltam ilyenben. Nem emlékszem, mit csináltam anno, de most azt ajánlanám az akkori önmagamnak, hogy érdemes érzelmi naplót vezetni és minden érzést kiváltó gondolatot felírni listázva a tőle kilépés pillanatától kezdve, úgy, hogy mindig visszanézve az előző napokat, hogy kihúzható-e már vmi, ami már nem fontos, nem égető érzés, vele meg így letisztultabban kommunikálni, kevesebb érzelmi viharral, még ha tudom is, h kiprovokálta, de tovább jutottunk volna velem, ha én már a munka felét elvégzem az önturkálással lelkileg...


Ezt a módszert egy könyvben olvastam már jó rég a meditációról egy magyar szakember szerzőtől mint meditációs módszer és azóta sem próbáltam, pedig izgi lehet és szerintem mindenképp hasznos is, legalább is nekem tuti hasznosabb, mint itt szörfözni a kérdések között, de hátha vki kipróbálja még terápia során és tán tényleg előrébb is jut, mint enélkül. Szóljon, aki próbálta, hátha az engem is motívál...

2022. jan. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5

En csak naplot vezettem. Volt egy olyan idoszak, amikor annyi minden volt bennem, hogy muszaj volt kiirnom magambol. Ket ules kozott 1-2 bejegyzesem volt. Ezek segitettek tisztabban latni, es visszagondolva, abban is, hogy mirol nem akarok beszelni (meg ha nem is szandekos).

Ahogy haladtunk elore, jo volt idonkent ezeket visszaolvasni, mert tudtam kapcsolni: ahan, itt errol beszelgettunk, most meg tenyleg ugy reagaltam. Volt, amikor ilyen felismerestol ugy elszegyelltem magam, hogy nem gyoztem bocsanatot kerni.

A vege fele mar nem nagyon irtam (szerintem nem akartam mar leirni). Most banom egy kicsit, mert jo visszatekintest adna.

2022. jan. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!