Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Eltűnő, nem talált kedv és...

Eltűnő, nem talált kedv és energia?

Figyelt kérdés
Valahogy mostanra nagyon alacsonyra esett az, hogy tudjam mozgatni magam, olyan mintha őrlángon menne csak a dolog és az is csak azért, hogy nehogy amiatt, hogy nem csinálom ami szükséges később még több dolgot kelljen vinni, amit már tényleg nem tudom hogy. És tudom, hogy valahogy lehetne ugyanezt kedvel is és energiával is és hamarabb végezni dolgokkal és akkor valami olyat, ami tényleg öröm és alvás rendensen, de nem tudom, hogy lehet átváltani arra az oldalra. És a covid is rossz, mert ott is az van bennem, hogy nem akarok még kockázatokat, hogy elmenni emberek közé, mert ha még covid is elnne, akkor még kavarodnának a szálak és már most is csak kifésülni szeretném őket egyszerűbbre. így is tele vannak a buszok, vonatok emberrel reggelente és lakótárs gyereke is köhög. Csak várni kell és tartani az egészet és egyszer más lesz azt remélem. de a jelenben ez igazából nem érződik hogyan, nem érződik az a remény, hogy jön itt valami csak még kicsit.
2022. jan. 19. 10:12
 1/1 A kérdező kommentje:

épp véletlen rákerestem szótárban valami másra és ide akadtam át:

despair - the complete loss or absence of hope. a megadott fordtás a kétségbeesés. de szerintem nem az igazi, a kiláttástalanságot jobbnak érzem. mert az előbbinél, mintha magas lenne az érzelmi töltet, itt meg nem az. csak nem látszik semmi. és ha lép az ember párat valamerre ott sem. és az egész kedvében sem. a tükröződések hiánya. és nincs nyom ami utalra arra, hogy máshol más. nincsenek követhető pontok.

2022. jan. 19. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!