Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg ennyi értelme van az...

Tényleg ennyi értelme van az életnek? Hogyan lehetnék okosabb? (lebontom->

Figyelt kérdés

Úgy érzem semmi értelme az életnek. Fiatal vagyok, közepesen egészséges, meglehet, hogy még életerős is vagyok néha... Ide megyek, oda megyek, szeretek, összetörök zenét írok, majd egyetemre megyek.

Egész életemben küzdök azért, hogy az legyek, aki nem vagyok. Hogy beleilljek egy társadalmi szerepbe... Egyszerűen nem találok semmi értelmet az életemben. Azt látom, hogy sokan hisznek a jövőben, abban, hogy jobb lesz, hogy szép lesz, hogy sikeresek vagy gazdagok, boldogok lesznek. Hisznek abban, hogy kielégülést nyerhetnek, valami nagyobb, teljesebb, igazabb boldogságaban. Van akiknek ez a boldogság Isten. Egy idő után nem érdekes a kényemlem, a kéj, a szex, a vágy. Egy idő után éhezni kezd az elme és a lélek. Nem igazán hiszek Istenben. Úgy gondolom, hogy egy definiálhatatlan dolgot nem definiálhatunk egy másik definiálhatatlan dologgal:-lásd, még a jó és a rossz fogalmát sem tudjuk definiálni. Honnan tudhatjuk hol kezdődik a bűn és hol kezdődik Isten?

Fáraszt a tudat, hogy léteznem, lélegeznem, működnöm kell de annyira azért hiszek a másvilágban, hogy ne legyek öngyilkos. Ez az egyetlen dolog, ami visszatart. Igazságtalannak érzem, hogy megszülettem, hogy mit kaptam és, mit nem, hogy nincs egyenlőség, hogy az emberek szenvednek. Egy ilyen romlott és rossz irányba haladó rendszert nem hozhatott létre egy olyan Mindenttudó valaki, aki állítólag "Az út az igazság és az élet"-nek hívja magát...

Vannak emberek, akik szeretnek, a lányoknál sikeres vagyok a külsőm miatt, de mindez annyira nem jelent semmit. Rengeteg mindent a szexualitás, az ösztönök dominálnak. Úgy érzem a Nők lassan szépségi cikkekké degradálódnak. Eltűnt a világból a Krúdy szerű ábránd és álmodozás, a személyiség,és az önálló gondolatokat is a legtöbben lehúzták a WC-n.

Az enyéim is süllyednek.

A fiúkból lányok, a lányokból fiúk a fehérekből pedig lassan feketék lesznek. Elaltatnak a mindennapok a telefonozás, az unalom, mert a harag, ami bennem van, nem kifejezhető, csak hogyha valaki meghal. Így érzem röviden.

Már nem jelent semmit egy zongoradarab, mert van sok ezer másik. A popszámok ugyanarra az akkordmenetre íródnak silányabbnál hitványabb dallamokkal. A díjnyertes sznob vonósnégyesek atonális dadogásában sem lelhető fel már semmi érték. Az oltások lassan kötelezőek lesznek. A bolygó melegszik, az infláció nő, a fizetés csökken, az emberek egyre hiúabbak és itt vagyok én kis dallamokkal a fejemben, dolgozok a gyorsétteremben és várom, mikor dobnak ki otthonról. Le vagyok égve és várom, hogy felvegyenek a Zeneakadémiára :).


Nem látok semmi értelmet az életemben.



2022. jan. 19. 12:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon sok értelme van az életnek!

Örülni kell mindennek ami jó, sőt még a rossznak is!

Hálásnak is kéne lenni!

Kitűzni célokat és teljesíteni!

2022. jan. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Még a saját sorsomat is leszarom, nemhogy másokét. Az intelligenciával az a baj, hogy sivár és üres vele az élet. Rájössz a világ működésére és szó szerint arra gondolsz, hogy az egészet a szemétre kellene vágni ahogy van
2022. jan. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
Az ember úgy lett megteremtve hogy csak Isten tudja igazán boldoggá tenni és teljesen betölteni a benne lévő ürességet! Ez a világ el van szakadva a Teremtőtől! Neked kell megtalálni a hozzávezető utat!
2022. jan. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Kb. 99% a gondolatmenetünk hasonlósága. Ez van ha a magas IQ Bipoláris tünetekkel társul.

Dokim szerint az "efféle" tulajdonságú emberek képességei kiemelkedőek, viszont a szenvedés velejáró...

2022. jan. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Azzal,H itt kiirtad magadból remélem ment le a stressz szintedbol. Tanácsot nm szeretnék írni.inkabb netezés helyett olvass, Nietzsche t, Freud ot .ha zenében ott vagy akkor pl. Oszd meg a tudásod pl egyik platformon, biztos sokan kíváncsiak lennénk.az élet nm lineáris, keveseknek talán. Kicsit koraven vagy,ami jó is meg nm is.legyel sokat egyedül offline és rájössz magadtól a dolgokra.a net maga egy figyelem eltérés és sajnos rohadt addiktív,főleg a fiatalabb generációnak.írj zenét pl. Ha változást szeretnél látni,legyél te az aki változást hoz, szoktak volt mondani.
2022. jan. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nietzsche szerintem elég elvakult volt sok szempontból, mégis gyönyörűen ír. Ha lehet, akkor csakis rossz irányba vitte a társadalmat... NEM tudjuk létrehozni a saját értékeinket. Ebben nagyon nem értek egyet Nietzsche-vel. Kicsit túlragozza ezt az Ubermencs dolgot is.

Inkább Jung-ot szerettem régen... Majd megvesztem érte akkora rajongója voltam anno domini.

De Ő is sokszor valahogy olyan szenvtelenül áll hozzá a dolgokhoz. Úgy kezeli az életet, mintha csak pszichológiai események, korszakok, tragédiák és traumák sorozata lenne.

Freud-ot őszintén szólva sosem olvastam igazán. Talán csak az álmoskönyvbe pillantottam bele. Inkább Márai atom nagy általánosításait szerettem miszerint: "Az emberek(...) ".


A lényeg, hogy ezektől nem lettem okosabb. Nem kaptam választ a kérdéseimre tőlük. Sok sok információ, fogalom és teória, irány és ideológia. Megtanítottak valamennyire gondolkozni, érvelni, vitatkozni, de továbbra is végtelenül ostobának érzem magam. A hétköznapi dolgok sem mennek annyira... Igazából semmiben nem vagyok olyan kiemelkedően jó. Legalábbis én így érzem. Mások mást mondanak, hogy tehetséges vagyok. De mit ér a tehetség energia nélkül?

Mit ér, ha nem tudok kibontakozni... Olyan mentális blokkok vannak bennem. Mindegy meglehet, hogy csak egy szenvedő művészlélek vagyok a sok közül. Amint megtehetem elmegyek pszichológushoz,aki elmondja miért szép az élet, megtanít boldognak lenni ezért befejezem a könyvet, amit annó elkezdtem írni, megírom a szimfóniákat, és boldog leszek... Vagy nem

Köszi #1 #3 #4 #5-ös.

2022. jan. 19. 22:05
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

Egy ilyen romlott és rossz irányba haladó rendszert nem hozhatott létre egy olyan Mindenttudó valaki, aki állítólag "Az út az igazság és az élet"-nek hívja magát...


Ez igaz. Nem ő hozta létre, hanem az ember. Az egyetlen út, ami igazságos az a krisztusi szeretet. Szeretet nélkul minden szétválik. Krisztus parancsba adta, mert tudja jó gyümölcsöt ad. Igen ha bennem lankad a szeretet, akkor Krisztusra gondolok és újra táplálkozni tudok az ő lelkierejéből. Én örülök a jó levegőnek a fűnek, köszöntöm a parkban a fákat... Megtanultam Isten ajándékát elválasztani az embertől és hálát adni. Örülök, hogy van lábam és hogy képes vagyok elmenni a-bol b-be.ezeket ajánlom neked.

2022. jan. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 SaJt01 válasza:
91%

Az életnek annyi értelme van amennyit adsz neki. Ha a saját életeddel vagy elfoglalva egyedül, az nem elég kielégítő törekvés hogy valaha meg tudjunk nyugodni a kibontakozó események közepette. Elérni a saját magad boldogságát egy paradox. Lehetetlen. Olyan mint a maszturbáció. Hiába dolgozunk rajta, javítunk a technikán, a bevitt stimuláción, a hely hangulatán ahol végezzük magát az aktust, minél többet csináljuk annál kilátástalanabb és nyomorultabb a helyzetünk. Az önkielégítés mint olyan az nem rossz, nincs vele semmi baj, de fontos látni hogy annak a hajszolása pont hogy a kielégületlenséghez vezet.


Ellenben ha másokra fordítjuk a figyelmünket a boldogság keresése szempontjából, azaz hogy úgy teszünk mintha a mások lennénk mi, ugyan azzal a lelkesedéssel keressük mások javát mintha csak saját magunknak akarnánk jót, minden boldogság a miénk anélkül hogy gondolnunk kellene rá.


HA látva azt hogy ebből a szempontból mind egy cipőben járunk, senki nem akar szenvedni, mindenki boldog akar lenni és ezért arra fordítjuk az energiánkat hogy kielégítsük ezt a törekvést, teljes békében elnyugodhatunk. Ha őszintén magunkévá tesszük ezt a törekvést, nincs semmi ami többé akadályt jelentene. A lelki ismereted tisztább lesz mint a szűz hó, teljes önazonosságot tapasztalsz, az emberek szeretni fognak, őszinte és kielégítő emberi kapcsolatokban lesz részed, bármi történik veled elégedett leszel, végtelen magabisztosságod lesz, megszűnik minden félelem. Az hogy látod az élet hiábavalóságát és magának a szenvedésnek az értelmetlenségét nagyon ritka és értékes tulajdonságok ebben a rohanó világban. Végre hajtani ezt a fordítást a perspektívánkban, másokat helyezni magunk elé, hatalmas feladat. Erre önmagától, csak saját maga erejéből hétköznapi ember képtelen. Tehát ha nem a következő Jézus avagy hasonló lennél, akkor érdemes lehet segítség után nézned. Ezt nagyon fontos megérteni. Elkerülhetetlen egy ponton belátni a korlátainkat és támaszt keresni.


Ilyen elemi szinten átalakítani a perspektívát nem egyszerű feladat, de az összes valamire való spirituális út ezt a célt szolgálja.


Erre rengeteg iskola épül. Vannak intézményesített utak, vannak gomba mesterek(semmiből ki nőtt egy éjszaka alatt és az igazságot prédikálja bármilyen megfogható hitelesség hiányában), vannak frissebb iskolák, vannak autentikus(ha bízol benne és rá támaszkodsz a perspektívád megváltoztatásában, akkor sikerre visz, nem ver át) tanítók szét szórva szerte a világban. Lehet hogy erre alkalmas emberrel már többször is találkoztál.


A leg biztonságosabb az intézményesített út. Adott a forma, tisztán látható a lépések, nem nagyon van hely félre menni ha őszintén elhatározzuk magunkat. Van rálátásunk a követőkre, látjuk hogy milyen aki ma kezdi, milyen aki 10, 20, 50, éve gyakorolja. Ennek a hátránya hogy az intézmény időről időre ledarálja a tanításának diverzitását. Mivel célja hogy fenntartsa önmagát, ha túl nagy tér van szabadon elmélkedni akkor kinőhet egy másik iskola a már meglévőből. Rengeteg értékes tanítás vesz oda ennek a folyamatnak. Például a keresztény egyház egy ága volt a krisztusi tanításoknak az első ezredfordulóra letarolt minden más értelmezést és el lett bánva rendesen az 'eretnekekkel'. De ilyen előfordul minden nagy vallásnál, a buddhizmusnál és az iszlámnál, judaizmusnál is. Hol többé hol kevésbé, de minél nagyobb a rendszer annál biztosabb hogy valahol ereszt.


Az intézményesített utakból bármelyik alkalmas arra hogy végre hajtsd magadon a perspektívád megváltoztatását. Ez is nagyon fontos hogy tudd miről van szó. Itt nem valami külső erőre kell rákapcsolódni, vagy kérni Jézust hogy varázsszóra javítson meg, a saját felfogásodon kell alakítanod, méghozzá a legmélyebb gyökerénél. Sajnos ezt nem mindenki érti aki tanítja. Azt a tanítót aki megvalósította hogy másokat magánál előbbre helyez onnan ismered fel hogy(értelmes vagy, csak a teljesség kedvéért fejtem így ki): mindenkihez ugyan olyan jó indulattal fordul, privátban és közönség előtt ugyanúgy viselkedik, kamera előtt is ugyan úgy viselkedik mint kamera nélkül, saját hibáit nyíltan beismeri mindenki előtt, minden tanítványában hisz aki ő rá támaszkodik és képesnek tartja még a legnyomorultabbat is a sikerre, nem érezteti veled azt hogy nélküle képtelen lennél bármire, önállóságra tanít, nem ébreszt benned feleslegesen bűntudatot(felesleges az lenne ha mondjuk elkövetnél egy hibát, belátnád hogy ez bizony hiba volt, meg bánnád őszintén és még utána magyarázná hogy ezt bizony jobban meg kell bánni vagy bűntudatot ébresztene benned annak érdekében hogy abból Ő valami előnyhöz jusson), sosem mond le rólad, jobban örül a tanítványai sikereinek mint ők maguk, nem érezteti másokkal hogy alsóbb rendűek lennének bármilyen téren, tisztelettel bánik a nőkkel és ha van is viszonya tanítványával gondoskodik róla hogy mindenki a lehető legnagyobb lelki békében vegyen ebben részt mindenki ne érezze magát senki kihasználva, ha kérdezik nyíltan beszél bármiről, szerény, tanítványai bizalmát nem váltja anyagi javakra, ha kap felajánlást azt mind arra költi hogy hatékonyabban tudjon segíteni másokon vagy közvetlen másoknak adja tovább. És még rengeteg mást fel lehetne sorolni de már így is sok elnézést. Tehát bármilyen intézményesített iskolában az ilyen tanárt keresd. Az elvakult szélsőségeseket kerüld el, nem értettek meg igazából semmit. A karrierista tanár-álruhában szintén kerülendő, csak féktelen törtetést és az őszinte törekvés hiányát tudja felmutatni, amit meg a szövegekből kiszűr azt te magad is el tudod olvasni. A kéjenc nem feltétlen rossz, ugyan a vágyának rabja de a törekvése sokszor előfordul hogy őszinte és tud értelmes segítséggel szolgálni, lelki barátnak jól jöhet ha mutatja az önzetlenség jeleit, viszont ha az ellenkező nemből vagy akkor óvatosan. A legsúlyosabb minden rossz tanár közül az a 'majd én megmutatom' aki bizonyítás vágyából lépett az adott ösvényre és mindenáron keresi a felmutatható elért eredményeket. Ha van felmutatható eredmény akkor az már bűzlik. A legnagyobb eredmény magad és mások felhőtlen öröme. Nem valami trófea ami lelki nyomorba taszít. Ha találsz felmutatható eredményt, azonnal dobd el és gondolj mindenki boldogságának megvalósítására. Ha így teszel akkor MINDIG őszinte marad a szándékod és már az utat járva is határtalan örömben lesz részed.


A gomba mestereket nem tudom ajánlani. Szabó Péter-től Osho-ig van minden és ingoványosabbnál ingoványosabb a terület amire visznek. A boldogságot hirdetik a legegyszerűbb és kézenfekvőbbnél kézenfekvőbb, gyorsabbnál gyorsabb módszerekről beszélnek. Egy ilyen műveletet még a leghatalmasabb módszerekkel is elvégezni hatalmas kihívás. Egy élet munkája, nincs rövid út. Nincs titkos módszer, csak általánosan érthető és alkalmazható, nehezen érthető és alkalmazható, nagyon nehezen érthető és alkalmazható(vannak viszont nagyon nehezen felfogható módszerek amiket egyszerű alkalmazni). Én még nem győződtem meg hogy van e valamire való tradíció nélküli tanító, de rengeteg hamis prédikátort láttam. Elképzelhető hogy van aki hiteles, de hatalmas rizikót vállalsz ha elkezded követni. Nagyon átfogó és tüzetes elemzésre, próbatételek sorára van szükség hogy teljesen meg tudj győződni. Ide sorolhatjuk az összes ezotériás utat, melyek gazdátlan tanításokat követnek, érthetően a legtöbb ilyen papírra vetett f4szsághoz senki nem adja a nevét. Az ilyen utak kiragadnak pár egzotikus bölcsességet vagy módszert egy tradícióbol nehezen értelmezhető részéből és azt a gyakorlat tisztelete, megbecsülése, kontextusa nélkül össze vissza tekerik és újra értelmezik. A végén valami teljesen felismerhetetlen agyrém marad vissza amely őrületbe vezeti annak gyakorlóit.


Az újabb iskolák mint például a harcművészetek a szcientológia vagy forradalmi, radikális újra értelmezései egy már meglévő tradíciónak, nagyon változatosak. A harcművészet ad rengeteg önazonosságot és rálátást a saját karakterünkre, kitartást, önfegyelmet, elszántságot, rengeteg hasznos tulajdonságot. De a problémát nem a gyökerében kezeli, így nem hozhat teljes tökéletes boldogságot soha. A szcientológia és a többi gazdasági alapú intézmény hatalmas szégyenfolt, a kapitalizmus egyik legélesebb kritikája, nagyon a búcsúcédula hangulatot idézi. Amennyire értem, becsatornáznak a rendszerükbe, sebezhető érzelmi helyzetben faggatnak Göbbelszi tudatmanipulációs technikákkal. Majd a kisajtolt szégyeneden keresztül manipulálnak, leválasztanak a szociális hálódról és örök életedre termelheted oda a pénzt vagy dolgozhatsz közvetlenül nekik. A radikális újra értelmezése egy már meglévő tanításnak rengeteg potenciált hordoz. Az ilyen intézmények vagy nagyon jók, vagy súlyos tévedések. People's Temple, 1978-ban 900 körül lettek együtt öngyilkosok. Viszont az MBSR(Mindfulness based stress reduction) ugyan nem vallás, de egy buddhista(szatipathana szutra) szövegben leírt meditációs technikával kezdtek a 70es évek végén krónikus fájdalomban szenvedő betegeket kezelni. Egyszerűen a figyelem végig vezetése a testen és annak érzékein, majd az elme folyamatain. Mára pedig a vallás terhe nélkül világszerte rengetegen tudnak természetesen lazítani saját magukon. Ugyan ez önmagában nem vezet teljes boldogságra, de mindenképp említésre méltó érdekesség.


Az úgymond 'titkos tanítók', nem titkosak csak szép csendben gyakorolnak és senki nem igazán kérdezi őket, bárhol fellelheted ha szerencséd van. Ezeket az embereket alig lehet észre venni. Mesterien leplezik törekvésüket mindenki előtt és ha valaki akkor ők valódi hősök. Megtalálhatod őket gyorsétteremben a konyhán, lehet ő hozza a leveled, vagy suliban szülői értekezleten jobb hátul ül, lehet ő hozza a kajád, az orvos a műtőben, vagy reggel jön a kukákért. Óriási szerencse találkozni ilyen emberrel. Az esetek többségében ezek az emberek valamilyen tradícionális vonal tanításait gyakorolják közvetlenül a mesterüktől. Az emberi minőségük elképesztő és a szándékuk tisztasága lenyűgöző. Fontos nem beleképzelni a gomba mesterbe a valódi elkötelezett csendes gyakorlót. Könnyen összekeverhető a kettő, de a fő különbség hogy a valódi gyakorlót egyáltalán nem érdekli semmi, csak az hogy nyugodtan tudja fejleszteni a szándékát, legyen bármilyen körülmények között. Ez nem azt jelenti feltétlenül hogy kerüli a nyilvánosságot, hanem egyszerűen azt hogy hagyja had történjenek a dolgok, ő a krisztusi szándékkal/együttérzéssel/felébredettelmével van a nap 24 órájában és ezen kívül nem érdekli semmi. Ha felemel egy pohár vizet azt minden lény örömének érdekében teszi, ha leteszi szintén. Mikor fel áll, minden lény boldogságának irányába indul el, mikor leül arra gondol hogy minden lény találjon nyugodt helyet az időzésre, amikor vizel arra gondol hogy még teste mocskai is az összes lény javát szolgálják. A legjobb ami megeshet bárkivel hogy keresés közben egy ilyen kincsre bukkan. Ne rémüljünk meg a külsőtől, gyakran a gyémántot egy kupac szemétben találjuk, mert ott úgyse keresné senki.


Tudom ajánlani a mahayána buddhizmus Karma-Kagyu ágát. Jó magam ezt követem. Európában és keleten egyaránt vannak élő gyakorlói és megvalósított mesterei a vonalnak. A szövegek amiken alapszik a gyakorlás javarészt elérhetőek mára angolul. Sok szöveg magyarra is le lett fordítva. Ami a buddhizmus javára szól hogy, akadémikus kutatói precízitással vezeti le a szenvedés jelenségét, az egyén jelenségét, maguk a jelenségek és a világ össze állását. Olyan elképesztően magas minőségben írnak a tudat folyamatairól hogy felmerül a kérdés, Fraud és Carl Jung vajon azért gyakoroltak önismeretet mert nem értették meg első olvasásra az írásokat. Hozzá tartozik hogy az intellektuálisan több mint kielégítő levezetése minden oknak nehezen érthető, mivel sok olyan megközelítés és fogalom merül fel amire addig lehet nem is gondoltunk. Tipikusan az a helyzet amikor végig megyünk a miért kérdés soron. Nagyon jó hogy mindent meg lehet kérdőjelezni, magát a tanítás minden pontját, sőt, ahhoz hogy ténylegesen megértsük miről van szó, elengedhetetlen mindent megkérdőjelezni. Mindezek mellett, az út egyértelmű, rengeteg jelző tábla van hogy jó irányba halandunk e, a lépcsőkfokok nincsenek túl messze egymástól, de ha a szívünkben elhatározzuk magunkat mások javára akkor bármi megteszi.


Kívánom hogy teljen meg értelemmel az életed és gond, vagy minden különösebb nehézség nélkül érj el mindent amit szeretnél!

2022. jan. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Már az elejét elolvasva rájöttem, hogy egy f@ck boy vagy, aki szereti nyomni ezt a dumát a lányoknak. Hányok tőled. Köszönöm a figyelmet!
2022. jan. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#8köszi a beható választ, hasznos volt. Tényleg!


#9Nem tudom miért lennék f@kboy

2022. jan. 23. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!