Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kérdezik az emberek...

Miért kérdezik az emberek egymástól "Hogy vagy" ezzel probálják manipulálni egymást ?

Figyelt kérdés
2022. jan. 21. 01:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Én több okból is kérdezem, van aki tényleg érdekel hogy van és szeretném tudni de van amikor csak remélem feldob egy témát, mert esetleg nem vagyok túl beszédes kedvemben.
2022. jan. 21. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mióta élek kb 5-6 embertől kérdeztem meg, hogy "hogy van".


Azért mert tényleg érdekelt.


Akik nem érdekelnek azoktól nem kérdezem meg.

2022. jan. 21. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mégis miben manipulál egy ilyen kérdés bárkit is?
2022. jan. 21. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Béna egy kérdés. De sacc arra próbálják használni, hogy valami beszélgetés eltudjon kezdődni, de sajnos ez a kérdés sokszor inkább befagyasztja.
2022. jan. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez is olyan, mint amikor az időjárásról beszélnek, így kitöltik vele az időt munkaköri szünetben, udvariassági formula. Amennyire tapasztaltam, az embereket nem érdekli igazán a válasz, (ami szerintem logikátlan, megint oda kanyarodok vissza, hogy akkor miért is kérdezik?). Gondolom várják, hogy ilyenkor a másik feldobjon egy témát. Ilyenkor elkezdek mesélni a kedvenc speciális dísznövényemről, aminek nem egyszerű a tartás, de valahogy ettől csalódottak lesznek/otthagyják a beszélgetést, én meg nem tudom, mit mondhatnék, ha ők a viszont kérdésre (és te hogy vagy? - Jól, köszi.) egy tőmondatban válaszolnak. Inkább üldögéljünk egymás mellett csendben akkor szerintem (de ez is zavarja őket).
2022. jan. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!