Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valakinek van kedve meghallgat...

Valakinek van kedve meghallgatni? Szörnyen érzem magam, és nem látok kiutat a helyzetemből... Pedig keresem.

Figyelt kérdés

- Be kéne fejeznem az egyetemi szakot, ahová járok 5,5 éve, de nagyon kevés a motivációm. Erről inkább nem írnék, hogy miért.

- Szüleim betegek, de egyesek erőltetnék a mesterszakot, mert okosnak tartanak (elméletileg). Szüleim állapota miatt és a korom miatt a munka lenne a legjobb döntés. Terveim szerint miután végeztem az egyetemen, egyből dolgozni kezdenék. Depressziós és enyhe autista vagyok (pszichiáter szakorvosok diagnosztizálták mindkettőt + látszik rajtam), ezért nem dolgozhatok a szakmámban (nem mert nem lennék rá alkalmas, hanem mert előítéletesek). Nem is szeretnék dolgozni a szakmámban, annyira nem tudok semmit...

- Már 4 éve van rekurrens depresszióm, jelenleg középsúlyos epizód, koncentrációzavarral, anhedóniával, a megjelenésem, a környezetem és munkám (jelenleg szakdolgozat) elhanyagolásával, alváshiánnyal, falánksággal, ingerlékenységgel - mindennel, amivel ez együtt jár. Az epizódok egyre súlyosabbak, a remissziók egyre ritkábbak és rövidebbek, a gyógyszer, amit szedek, csak tompít. Február 16-án megyek újra pszichiáterhez. Jó lenne egy jó pszichológust találnom terápia céljából, de 6 pszichológusnál próbálkoztam már, akik nem váltak be. Fizetősöknél is jártam. Nagyon nem jó depressziósnak lenni, rontja a munkavállalási esélyeimet, de semmi kilátásom nincs arra, hogy kigyógyuljak belőle.

- A szüleimet nem nagyon érdeklem. Csak élünk egymás mellett, és ez még akkor is így volt, amikor gyerek/kamasz voltam.

- Anyám a féltestvéremet nagyon szereti, akárhányszor megbocsát neki, keresi és segíti őt, úgy is, hogy TÉNYLEG egy menthetetlen esetről beszélünk, aki irdatlan nagy hibákat követ el újra és újra. Ez nekem nagyon rosszul esik, hogy még ő is szeretetre méltóbb nálam.

- Apámat sem nagyon érdekeltem soha, ő inkább a bátyámat és húgomat szereti (jobban), akik normális emberek (féltestvéremmel és talán velem ellentétben)


Szerintetek lenne bármi, ami javulást hozhatna az életembe?


Drogok, alkohol, kamatyolás nem érdekel. Futni nagyon szeretek tavasztól őszig (segít is valamennyit), csak télen azért nem, mert félek, hogy megfázom.


2022. jan. 23. 01:04
 1/5 anonim válasza:
nekem írhatsz privátban, ha gondolod
2022. jan. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt hogyan kell érteni, kifejtenéd bővebben?

"Apámat sem nagyon érdekeltem soha, ő inkább a bátyámat és húgomat szereti (jobban), akik normális emberek (féltestvéremmel és talán velem ellentétben)"


Erre gondolok de a teljes szövegkörnyezetben "(féltestvéremmel és talán velem ellentétben)"

2022. jan. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

✅ Mondok én valamit ! :D Már 11 éve egyetemre járok (5,5 év semmi):D

✅ És én is hasonlóan vagyok a suli terén, a motiváció elveszett a befejezésre (93%-on állok.

✅ Családommal ugyan ez volt.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ MEGOLDÁS ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

✅ EL KELL KÖLTÖZNÖD ! Ki kell jönnöd abból a nyomasztó családi környezetből. MENJ KOLLÉGIUMBA! Az életed teljesen megfog változni !

✅ Én megtettem, és nagyon nagyon bánom, hogy nem előbb tettem meg !

✅ Szerintem nem pszichológusra van szükséged, hanem új élhető környezetre ( és barátokra )!

✅ Ha nincsenek barátaid/szeretteid - elveszel. Ezért is nincs motivációd semmihez. És érzed, hogy az életed kezd kisiklani...

2022. jan. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Adom a #3-as szavait, én nem voltam ilyen rossz helyzetben, de borzasztóan frusztrált a családi környezet. Költözés után megváltozott az életem, sokkal kiegyensúlyozottab, céltudatosabb és képlékenyebb voltam a problémák megoldása során. Volt már nagyon rossz munkahelyem is, váltás után ugyan ez az érzés fogott el. Jelenleg nagyon szépen vezetem az életemet, levelező mscre járok (utolsó félév), valamint van egy fő- és egy mellékállásom is. Nagyon sokat dolgozok és tanulok, de megéri és emellett szerintem remekül menedzselem az életem, sokkal jobban mielőtt akaratom ellenére be voltam zárkózva azokba a szűk látókörű zsugori, magukkal foglalkozó közösségekbe amiket említettem.


Egy dologgal azonban én is hadi lábon állok -> barátok, erre olykor nagy szükségem van, csak valamiért mindig lemorzsolódtak a régi barátok (költözés, új suli, stb). De nyitott vagyok és veled is szívesen megismerkednék :)

2022. febr. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
- Költözz el onnan, az otthoni frusztráló közeg teszi ezt veled !
2022. febr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!