Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyűlölöm magam a szemüvegem...

Gyűlölöm magam a szemüvegem miatt, padlón vagyok lelkileg. Hogyan fogadjam el a helyzetem?

Figyelt kérdés

Egy-két éve gyenge rövidlátást állapítottak meg nálam. Lett is egy szemüvegem, amit végül nem igazán használtam, mert egyrészt ronda voltam benne, másrészt tényleg nagyon enyhe mértékű volt a gond, így nélküle is jól láttam. Viszont azóta ez változott. Pár hónap és kaphatok kontaklencsét (utána pedig remélhetőleg meg is műtenek lézerrel), viszont addig szoktatnom kell a szemem a nagyobb dioptriához. Ehhez kaptam egy új szemüveget, ami lelkileg padlóra küldött (enyhe depresszióba estem). Kis túlzással még a macskám előtt is szégyellem magam benne, fizikailag és lelkileg is rosszul érzem magam, miközben rajtam van, ezen felül pedig undorodok hozzáérni bármilyen szemüveghez. A sajátomhoz is úgy nyúlok hozzá, mintha ürülékhez értem volna. Ez a gond a csajozásra is kihat, hiszen azonnal csökken az érdeklődésem egy lány felé, ha kiderül, hogy szemüveges.

Miért történik ez velem? Mit tudnék tenni, hogy helyreálljak lelkileg?

19F



2021. jún. 29. 10:01
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Nem igazán értem a problémád, miért kell fennakadni egy szemüvegen?
2021. jún. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Hát... én egy pszichológust javasolnék, mert ez extrém túlzás.
2021. jún. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Pszichológus. De pár hónapot miért nem lehet kibirni hiszti nélkül?
2021. jún. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Mi lenne, ha pld mű lábbal kéne élned? Édes istenem....
2021. jún. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Én is pszichológust javasolnék, bár ha néhány hónap múlva kontaktlencsét kapsz, akkor valószínűleg felesleges, mert ilyen rövid idő alatt nem nagyon lesz eredménye (ha viszont úgy érzed hogy hosszú távra is kihat, akkor mindenképp keress egyet).

Nincsen ezzel gond amúgy, aki szemüveg nélkül nőtt fel annak idő kell amíg ezt az új énképet elfogadja

2021. jún. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
19 éves vagy?! Jesszum Pepe! 5- nek gondoltalak volna. Nagyapám ennyi idősen már a fronton ásta a lövészárkot. A 12 éves lányom meg körberöhögne ezért a hisztiért.
2021. jún. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Miert nem setalsz be mondjuk most egy optikaba, ahol megbeszelitek, milyen kontaklencse lenne a jo, miert kell erre honapokat varni? Ha az optikus/szemesz eroltetne a szemuvegek kontaktlencse elott, ez hulyeseg, nincs kotelezo hordasi ido. A lezeres mutettel viszont meg varj par evet, mert meg romolhat a szemed 18 eves korod utan is, 2-3 romlas mentes ev kell hozza, ugy a biztonsagos. Amugy meg kb. minden masodik embernek rossz a szeme, sokan hordanak szemuveget, ez nem betegseg... :D Biztos van, ami neked is jol all.
2021. jún. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Én is azt mondom, hogy inkább pszichológus tud ezen segíteni, mert hiába mondják, hogy ne zavarjon, zavarni fog.


Bár személyes vélemény, hogy a szemüveg nagyon szexi, életem szerelme szemüveget hordott, én is sokszor azért vettem fel a sajátomat, mert szexi.

Lehet, hogy ez csak fétis, de én a filmeken kívül nem nagyon láttam olyan embert, akit csúfított a szemüveg eddig, sőt. :)


(26/N).

2021. jún. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Laylah ***** válasza:
34%
Ugye akkor napszemüveget sem hordasz? :)
2021. júl. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!