Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire problémás, hogy...

Mennyire problémás, hogy ahhoz, hogy egyáltalán elaludjak 4 Frontint kell beszednem este?

Figyelt kérdés

Nem érzem ezt jónak így. Lefekszem, semmi. Egyet beveszek még előtte fél órával - mert ez az amit kell - de semmi. Ugyanúgy nem alszom, ugyanúgy kalapál a szívem (és sülök meg a hűvös szobában is), ugyanúgy csak kínlódom 1-2 órát. Akkor feladom és beveszek még egyet, megint semmi, aztán még egyet, megint semmi és még egyet, akkor elalszom. Így sem alszom ki magam, van amikor felébredek 4-5 óra alvás után, aztán lehet kínlódni másnap is. És este hiába fekszem nem alszom el, csak hajnalban, ha már megvolt a 4 Frontin.


Ha "taktikusan" már előre beveszem a négyet (tettem egy próbát vele), elalszom szépen, de hajnalban felébredek arra, hogy szédülök (alvás közben, félálomban) és a végén 12-14 órát alszom, ami szintén nem jó. És persze kötelezően kesze-kusza őrült álmokkal (felébredek az álmomban abban a szobában ahol nagymamáméknál laktam régen, ahol mindig este van és a lámpa világít és úgy tűnik, mintha 16 órát aludtam volna és tartok tőle, hogy mit fognak szólni, aztán vidámkodunk velük, aztán akkor jövök rá, hogy valami nem stimmel, és rájövök hogy ez álom és felébredek itt, de úgy mintha valaki szólt volna, hogy ébredjek fel - nem hallok hangokat, simán csak akkor érzem az ébredést), rémálmokkal.


Létezik erre valami speciálisabb dolog? A pszichológusnál a 10-15 perces rendelési idő miatt lehetőség nincs elmesélni a dolgokat, ránézésre ő is csak arra megy, hogy kb. egyben maradjak, úgyis leszarja. Ha szereznék netről valamit arról mindig kiderül, hogy átverés, vagy illegális, vagy mindkettő és még tízszeres áron is van, törtmagyarral beszélő "cégnéven" irkáló emberektől, akiktől félek, hogy bűnözők, bajba kerülök, drogot adnak el altató néven stb. Aztán persze úgyse lesz belőle semmi, mert gyanakszom, mert félek, mert mindig győz a betyárbecsület.


Pedig nem vágyom most másra, csak egy jó alvásra. Tartósan. Háziorvosom instant átirányít a pszichológiára, mert aggódik, a pszichológia meg ennyire képes. Régebben szedtem altatókat - tartósan - nem tudom mennyire lenne bölcs megint elkezdeni. Egész életemben voltak ezzel problémáim, sokáig a "túl sok alvás" volt a gond, aztán a túl kevés, most mindkettő egyszerre, logikátlanul.


Továbbá tisztában vagyok azzal is, hogy nemsokára valószínűleg meghalok szív és érrendszeri problémában, amit elfogadok, csak minden percet "pazarlásnak" tartok ami amiatt megy el, hogy megint nem alszom és csak kínlódom egész nap, alig tudok elmenni az innen 5-10 percre lévő helyekre, fáj minden, az egészségügy pedig a nullával egyenlő a régióban, ugyan van (sok helyen még ez sincs), de általában csak ide-oda passzolgatnak, 3-4 hét mire valahová időpont is érkezik, sok gépbe be se férek, vagy alapból nincs stb.



#aggódás #kiúttalanság #félelem a jövőtől #Frontin, túl sok lesz ez így
2022. jan. 23. 15:37
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%
Eléggé sajnos. Javasolnám egy szakember meglátogatását
2022. jan. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a melatonin tablettát.
2022. jan. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nagyon nem jó. Függő leszel és egyre több kell. Aztan a megvonás durva lesz. ☹
2022. jan. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Menjél vissza a dokihoz. lehet, altató kéne neked egy időre este, nem Frontin.
2022. jan. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
2022. jan. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
21%
Méregpirulák helyett normalis módszer kifárasztás sport stb kell .
2022. jan. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

6/6


Nekem már az is kifáradás, ha nagynehezen elmegyek a boltig és vissza. Háromszor kell megállnom útközben. A rendes sportok elérhetetlen kategóriát képeznek nekem jelenleg.


A kifárasztás nem ér semmit, tudom, mert amikor dolgoztam hiába voltam nagyon fáradt, az alvást nem könnyítette, max egy kicsivel. De már stresszelhettem este, hogy "Vajon tudok ma aludni eleget?" - ebbe én beleőrülök. Az egész élet csak a stresszről szól, minden ami történik. Nincs megnyugvás, nincs az a biztonságérzet, ami kellene.

2022. jan. 23. 15:59
 8/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező: lehet hogy például alvási apnoé betegséged van, amiről nem is tudsz, vagy bármilyen alvással kapcsolatos betegséged lehet. Kérhetsz beutalót háziorvostól alvásvizsgálatra valamelyik alvásközpontba.

[link]

Az a gyógyszer amelyet írtál hogy szeded, függővé tesz, azon kívül - mivel elálmosít sokakat - abban a hitben vannak, hogy sikerült elaludniuk tőle, de az igazán pihentető, mély alvási fázist megzavarja a gyógyszer.

2022. jan. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

5/5


Na, azért nálam ilyen nincs. Sosem tic-tacoztam, az egyetlen esetet leszámítva amikor ellenőriztem, de ezt már megelőzte pár olyan nap amikor az alvás az 1 után sehogy nem ment. 2-3 óra forgolódás, "megsülök-érzés", saját szívesnek robogásának hallhatása után bármit megadsz egy kis pihenésért. És ez most 1 hete megy így. Ma még teszek egy utolsó próbát az alvással, ha nem jön be, akkor megint korábban visszamegyek az orvoshoz. Az altatók beválnak amúgy, csak én mondtam, hogy nem kellene többet szedni, mert nagyon hosszú ideje megy így és már előtte is volt 1 év amikor gondok voltak ezzel, csak nem törődtem vele, "átmeneti gondnak" tartottam, de tartós lett. Aztán beleuntam a sok 0 alvásba, a sok alig tudok dolgozni napba és délutáni stresszbe.


Nem iszom, nem dohányzom. Csak az életről van nagyon negatív véleményem, egy üres mókuskerék ez, semmi több.

2022. jan. 23. 16:03
 10/20 anonim ***** válasza:
Ha horkolsz vagy légzéskimaradásod van, akkor az apnoé szinte biztos, valamint akkkor is esélyes, ha jelentősen el vagy hízva.
2022. jan. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!