Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha holnap megyek covid elleni...

Ha holnap megyek covid elleni oltásra, este szerintetek ihatok néhány sört? Vagy előtte és utána mennyi időt kell kihagyni alkohol nélkül, ha ki kell egyáltalán?

Figyelt kérdés
2021. jún. 1. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Az oltási napon lévő estét szokták ajánlani, hogy ne igyon az ember, mivel ilyenkor előfordulhat izomfájdalom, láz, ami alkoholizált állapotban talán még kellemetlenebb.


Az azt követő napon énis ittam, nem is keveset. Semmi bajom nem volt.

2021. jún. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a kultúrált, mérsékelt alkoholfogyasztás betartása mellett felnőttkorban nem lehet gond az oltással.

Nem tudom melyik oltást kapod (Pfizer, Moderna, Szputnyik,Sinopharm, Astra Zeneca,Janssen... kihagytam valamelyiket?)

Én Pfizert kaptam, mindkét oltás után megittam 1-1 sört, de megálltam ennyinél. Nem lett bajom... Az oltás utáni fájdalom másnapra teljesen elmúlt, és azóta is itt vagyok.Nem vagyok alkesz, ha muszáj valamiért, meg tudom állni, de naponta 1-1 sör, pohárka bor - ha mástnem esténként, a vacsorához - le szokott csúszni.

171cm/93kg/39 év (holnap töltöm be, szóval már visszavonhatatlanul 39) (igen, el vagyok hízva, ülő életmód, túlóra túlóra hátán, home office)

2021. jún. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát én heti 2/3 alkalommal szoktam sörözni, viszont egy alkalommal én többet szoktam inni 3-4-5 dobozzal. Most az mindegy, hogy ez alkoholizmus-e, csak szimplán kérdezem, ha mondjuk ha ma is legurulna 4 sör, akkor holnap lehet-e gond mondjuk délben az oltással. Egyébként még nincs lefoglalva az időpont, csak kérdezem.
2021. jún. 1. 12:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyénenként változó. Ki kell próbálni és kész.
2021. jún. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én vittem magammal mindenesetre. Míg 20 percet kellett várni az oltás után legurítottam egy sört a váróba.
2021. jún. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!