Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pontosan hogyan segített a...

Pontosan hogyan segített a gyógyszer az OCD-n?

Figyelt kérdés

Súlyos OCD-m van, nem a klasszikus kompulzív, hanem a mentális kompulziókkal együttjáró típus. Ez azt jelenti, hogy elviselhetetlen kényszergondolataim vannak, és többszörös kézmosás helyett (néha az is előfordul) inkább az van, ha nem gondom végig az adott irracionális problémát az elejétől a végéig (néha 50x is), hogy megoldást találjak rá, vagy ha nem “semlegesítem” a kényszergondolatot, akkor bekövetkezik a rossz. Ezek a mindennapi életet érintik, pl. kirúgnak az albérletből, nem csinálom meg az egyetemet, stb.

Ha gyógyszert szednék, akkor mi történne? Sajnos úgy gondolom, hogy ezek a gondolatok mentenek meg attól, h ténylegesen kirúgjanak az egyetemről, mert a szorongás motivál a tanulásra. Attól félnek, hogy a gyógyszer miatt ellustulnék.

Miben változtak meg az OCD-s tünetek a gyógyszer után?



2022. jan. 23. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia. Amiről beszélsz az tudtommal a Pure OCD amikor nem jár cselekvésekkel feltétlen egy kényszergondolat, csak maga "fejben" játszódik le a dolog. Hasonlóan ez a problémám. A gyógyszer amit eddig én tapasztaltam segít valamelyest kicsit "lassítani" magad nem pörög túl mindenen az agyad kicsit nyugodtabb vagy egy OCD gondolatnál, nem stresszelsz azokra rá annyira, és nem jut annyira sok eszedbe. Sajnos nekem 100%-ig nem lőtte ki, de próbálgatni kell lehet a gyógyszereket, mert egyénileg hat mindenkinek. Lehet például neked tökéletes x gyógyszer nekem meg szinte hatástalan, és az y fog bejönni. Érdemes megpróbálnod, ha nem is élethosszig, csak egy ideig, hogy megtanuld kezelni ezt a szorongásod az OCD miatt akár egy jó pszichológussal/terapeutával. Sok módszer létezik, próbálgatni kell őket, és elfogadnod hogy ezeket SOHA nem fogod megtenni, csak érzékenyebb az agyad az ilyen vaktöltényekre, én úgy hívom őket. Jobbulást kívánok!
2022. jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Még talán 10 éve amikor sokat dartsoztam, azt mondtam magamnak, ha fél órán belül nem dobok tripla bullt, akkor soha nem lesz barátnőm és semmire nem fogom vinni az életben. Nem is sikerült, és azóta is csak tengődök, senkim nem volt, szóval ez valós dolog és nem OCD meg kitaláció úgyhogy vigyázz.
2022. jan. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Utolsó, de ha darts helyett kondiztál volna és lementél volna bulizni, akkor lenne csajod.
2022. febr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!