Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok veszíteni vagy csak...

Nem tudok veszíteni vagy csak nagyon komolyan veszem a játékokat?

Figyelt kérdés
Ezt már egy jó ideje észleltem,hogy bármikor amikor játszom és vesztésre állok,elrontok valamit nagyon mérges leszek.Egy baráti 1v1-en is ki tudok akadni,egy olyan játékon aminek alapból semmi értelme nincs és még sorolhatnám.Forduljak pszichológushoz vagy csak töröljek le minden játékot?

2022. jan. 23. 21:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez olyan, mint az, hogy egyesek simán végignéznek egy horrorfilmet, még nevetnek is rajta, én meg képtelen vagyok rá, nagyon megviselnek az öldöklős jelenetek. Hiába tudom, hogy ez csak egy film, túlságosan a hatása alá kerülök. Ezért inkább nem nézek ilyen filmet.

Te ilyen beállítottságú vagy, nem tudom, lehetséges-e ezen tudatosan változtatni. A legjobb, ha kerülöd az olyan játékokat, amin felhúzod magad. Esetleg játssz(atok) olyan játékkal, amihez ész is kell, nem csak ügyesség/gyorsaság és szerencse, illetve ami szórakoztató, vicces, ez oldja a benned felgyülemlő feszültséget.

2022. jan. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

2004 óta játszottam CS-t versenyszerűen, játszottam az ország legjobbjaival, és a legjobbjai ellen, meg nem kevés külföldi toppal is.


Veszíteni senki sem szeret, viszont meg kell tanulni veszíteni is. Aki ilyen sportot űz, annak muszáj, másképp nagyon sok hátránya lesz. Először is tudni kellene, hogy hány éves vagy? Ha 10, akkor érthető, ha 18, akkor már kevésbé. Ráadásul az, hogy kiakadsz, hát jó, és? Ebből én honnan tudjam, hogy neked van-e valami dühkezelési problémád, vagy bármi más, amivel érdemes lenne szakemberhez fordulni? Én is kiakadtam, sőt, most is kiakadok. De csak akkor, ha én vagyok a hibás. De a kiakadás abban ki is merül, hogy bezárom a játékot (ez most online pokert jelent, ahol nyilván a pénz egy kicsit komolyabb faktort helyez a játékba), és magamba nézek.


Ha te komolyan akarsz játszani bármit is, az a legfontosabb, hogy veszíteni, és nyerni is meg kell tudni tanulni. Ez nem csak azt jelenti, hogy úgy örülsz a győzelemnek, ahogy illik, és úgy veszítel. Ez azt is jelenti, hogy bármelyik történt, visszanézed a meccseid, elemzed a hibáid, stb. Egyébként meg meditálj

2022. jan. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!