Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepressznstól rémálmok?...

Antidepressznstól rémálmok? Ez normális, enyhülni fognak? Mással is volt ilyen?

Figyelt kérdés
Kb 3 hónapja szedek Escitilt, 2 hónapig 10 mg-ot, 1 hónapja 15 mg-ot. Semmi változást nem érzek még mindig, se pozitívat, se negatívat. Kivéve egyet, egyedül az tűnt fel, hogy amióta szedem, sokkal több a rémálmom, sokkal többször ébredek fel sikítva és mocorogva az éjszaka közepén. Illetve nem mindegyik rémálom tűnik annak, sok egy egyébként átlagos, vagy kicsit rossz szituácó, amiket csak én élek meg rémálomként, viszont a valóságban azok a szituációk előhozzák a BPD-s tüneteimet.

2022. jan. 23. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem 3 hónap sok. Nekem kb. 1 hétig voltak furcsa álmaim, amikor elkezdtem szedni szeratoningátlót. Másoktól is kb. 1-2 hétről hallottam.

Beszélj az orvosoddal!

2022. jan. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
Ennyit érnek a gyógyszerek... a depresszió azért van, mert valami nincs rendben. Vagy a környezeteddel, vagy veled, ha mással nem akkor ezzel az idióta világgal. A problémákat kell megoldani, nem gyógyszert szedni.
2022. jan. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen. Gyakori, hogy a dopamin/szerotoninvisszavételt gátló gyógyszerek belezavarnak az alvásciklusba. Általában ez rémálmomkal vagy az ébrenlét határán egyensúlyozó, azzal összemosódó hiperrealisztikus álmokkal jár. Ha érzel napközben is olyan tüneteket, amik a betegtájékoztatóban a túladagolásnál vannak megemlítve, érdemes visszamenni az orvoshoz.


A legkisebb hatóanyagtartalmú tablettát is van, hogy feleztetik eleinte a beteggel hasonló okokból.

2022. jan. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Nekemmis voltak rémálmaim, és fzrcsa álmaim. Az elején gyakrabban, majd kevésbbé. Ha nem érzel változást kb. 2 hónap elteltével, ahogy a gógyszert elkezdted szedni, váltani kell. Mond el a dokidnak, mit tapasztalsz.
2022. jan. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
2-es: Ezt senki se tagadja. viszont a gyógyszer azért kell, hogy a páciens egyáltalán életképes maradjon..mert van az az állapot mikor egésznap csak döglesz az ágyban és semmihez sincs kedved mert ennyire szarul vagy. Ekkor isteni áldás egy olyan gyógyszer ami amúgy nem keféli szét a májadat (terhes nők is simán szedhetik) és minimál mellékhatással jár ami jóesetben csak átmeneti.
2022. jan. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha 3 hónap után nincs változás és ilyen kellemetlen mellékhatásaid vannak tőle akkor gyógyszert kell váltani. Én is eljátszottam ezt az escitillel rengeteg mellékhatás mellett reménykedve, először 10, aztán 15, végül 20mg, nem lett tőle jobb, úgyhogy váltottam.
2022. jan. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
lolka. én 10ről emeltem az escitilt 15re de vissza is tértem a 10re mert brutálisan álmos voltam tőle. munkahelyemen rendre bementem a mosdóba aludni.:D
2022. jan. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Olyan gyógyszert NEM SZABAD SZEDNI, amitől rémálmaid vannak... Ezek azt jelzik, hogy számodra nem megfelelő egy szer. Nekem egy pszichiátriai gyógyszertől voltak eddig rémálmaim (sajnos volt szerencsém kb. húszhoz már) és bár ennek a szernek még két durva mellékhatása volt (hízás és székrekedés), egyértelműen a rémálmok miatt hagytam abba.
2022. jan. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Komolyan sikítva ébredsz ? Mert ha igen az nagyon nem okés.
2022. jan. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Szóval ez nem normális dolog. :/ Majd mindenképpen mondani fogom a pszichiáteremnek, ha megyek hozzá.


#9: Igen, rengetegszer. Bár ennek különböző formái is vannak. Az egyik az, amikor szó szerint úgy ébredek, hogy sikítok egyet. A másik, amikor valamit beszélek álmomban, és igazából is megszólalok, majd erre kelek (legutóbbiak pl Mi a f@szt csinálsz!?/Ne csináld! voltak), vagy ami még gyakori, amikor mocorgok és nyöszörgök, majd felébredek. Illetve olyan is előfordult már, hogy konkrétan sírtam, így ébredtem, de nem csak könnyeztem, hanem úgy "rendesen", nagyon sírtam. Igaz, ez még a gyógyszer előtt volt.

2022. febr. 4. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!