Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normálisnak mondható, hogy 1...

Normálisnak mondható, hogy 1 évvel azután, hogy az exférjem váratlanul lelépett a szeretőjével, egyszerűen nem múlik az iránta érzett haragom, megvetésem? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sajnos kénytelen vagyok vele tartani a kapcsolatot, mivel van két közös gyerekünk. A hétköznapokban nem gondolok rá egyáltalán, messengeren üzenek neki, ha történik valami extra valamelyik gyerekkel kapcsolatban, ennyi. Nem zavar egyáltalán. Viszont ma is pl 1 órával korábban jött a megbeszéltnél a gyerekekért, és engem úgy elönt a harag (gyűlölet), megvetés (amiatt, amilyen módon lezárta kettőnk kapcsolatát) amint meglátom, hogy egyszerűen nem tudok vele barátságos stílusban beszélni, nem is nézek rá, érzem, ahogy teljesen befeszülnek az izmaim, szinte csikorgatom a fogaimat, flegma hangnemben beszélek és ez sajnos kívülről is látszik. Amikor a kisebbik gyerekem kérdez erről, akkor megbeszéljük, hogy "anya még mindig haragszik apára, de nincsen semmi baj", és így őt nem is foglalkoztatja ez tovább. Szerintetek normális, hogy így reagálok a volt férjem látványára, vagy ez már kóros eset?

2022. jan. 15. 14:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki dolgozza fel ugyanúgy, ugyanannyi idő alatt a traumáit. Normálisnak tartom, amíg a gyerekeket nem akarod ellene hangolni.
2022. jan. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
KEress meg egy szakembert, aki segít a feszültséget feldoglozni.
2022. jan. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
szerintem normális, és egy igazi undoritó görény az az ember, aki ott hagy egy nőt ráadásul 2 gyerek után... sajnálom, hogy tartanod kell vele a kapcsolatot.
2022. jan. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

Az, hogy nem szépen váltatok el, nem jelenti azt, hogy tök oké a gyerek előtt úgy viselkedni, mint egy ostoba kis kamasz.

Ha kívülről is látszik, az baromi gáz. A volt férjed biztos jót szórakozik rajtad, a gyereket meg csak összezavarod, hogy fújtatsz, mint egy bika. Tűrtőztesd már magad. Én az exemet, még úgyis, hogy nem szerettem már és én szakítottam, mai napig rühellem, hogy egy ekkora faxkalap volt velem mindig is. Ha találkozunk, mégis megerőltetem magam és elcsevegünk az időjárásról, vagy az anyjáékról.

Ha nem megy egyedül, beszélj róla egy barátnőddel, anyáddal, vagy pszichológussal. De a gyereknek semmiképpen nem tesz jót ez a "nincs semmi baj gyerek, csak k*rvára utálom az apádat". Ha szép szavakkal írod le, akkor is kárt teszel abban amit gondol rólad, vagy az apjáról.

2022. jan. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

❌ Amíg nem találsz valakit akit szeress !

❌ Addig az űrt a harag fogja kitölteni !

✅ Ha találni fogsz valaki mást akivel boldog leszel, a harag közömbösségre fog átállni.

2022. jan. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


4: Ha a volt férjem szórakozik ezen, az a történtek után, megint csak neki szegénységi bizonyítvány. Főleg, ha látja, hogy zavar a jelenléte és mégis rámerőlteti, azzal, hogy hamarabb érkezik, és még csak nem is jelzi előre, hogy össze tudjam készíteni a gyerekeket és csak kilépjenek az ajtón. Egyáltalán, minek erőltetnie, hogy beszélgessünk bármiről is? Ha ez neki vicces lenne, bár nem gondolom, hogy ezért csinálná, az is csak őt jellemzi. A gyereket meg az zavarná össze, ha neki nem mondanám meg, hogy haragszom az apukájára, mert akkor nem értené, hogy mi bajom van...

2022. jan. 15. 15:15
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha korábban értezik, nem kell beengedni, a megbeszélt idöben nyitod az ajtót és kiengeded a gyereket.
2022. jan. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem normális, de én is azt mondom, hogy keress egy szakembert. Én úgy jártam, hogy nagyon átvert a volt párom, elképesztően sokat hazudott, és volt neki más is, vele akart lenni, de mégis hitegetett engem.. nagyon sokáig fizikai tüneteim voltak miatta, fájt a gyomrom, a mellkasom, annyira ideges voltam miatta, hónapok elteltével is. Egyáltalán nem javult semmit idővel sem a dolog. Szerencsére találtam egy nagyon jó szakembert, 4 alkalmat beszélgettem vele, és elmúltak ezek a fájdalmak. Nehéz találni tényleg olyat, aki tud és akar segíteni, de megéri. Nélküle még mindig nem tudtam volna tovább lépni.
2022. jan. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért érkezik korábban, mert tudja, hogy felbæszod rajta magad és így továbbra is ő irányít.


Következő alkalommal ne nyiss ajtót vagy ne is legyetek otthon.

Vagy közöld, hogy jöjjön időre és bæszd rá az ajtót.

2022. jan. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Skorpió vagy? 😁
2022. jan. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!