Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet ezen változtatni?

Lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azt érzem évek óta, hogy az agyam túl élő módban él... az agyam csak a negatívat gondolja, minden szenárióra csakis a szorongással és a lehető legrosszabb lehetőséggel rukkol elő.. nagyon unalmas már és többször annyira elkeseredek hogy elgondolkozom, hogy veget kene vetni ennek..

Nagyon gondolkozom a pszichologuson de annyian irjak hogy semmi segitseget nem adott hogy nem merek bele kezdeni,


Itt volt valakinek hasonló tapasztalata? (remélem nem vagyok egyedül és valaki tud segíteni).Ki lehet ebből lábalni? Lesz valaha olyan hogy élvezem az életet normális mennyiségű negativitással dühvel szorongással?

Vagy ez tényleg csak is az én feladatom hogy átprogramozzam az agyam.? Szeretnék változni!! Hogyan?



2022. jan. 24. 07:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet. Hivatalosan kognitív viselkedés terápia a neve, hétköznapi nyelven pozitív gondolkodás. Ha sok pénzed van, akkor a pszichológus szívesen segít egy autó áráért. Viszont önállóan is meg lehet tanulni. Nem a szabópéterféle majomkodásra célzok, hanem vannak nagyon jó könyvek is a témában. Igen, át lehet programozni az agyat, bár időbe telik, és nem 2 nap.

Ugyanúgy meg lehet tanulni, mint pl angolul, de ugyanúgy gyakorolni is kell minden nap.

Mondok egy egyszerű példát a negatív és pozitív gondolkodásra.

Negatív: A fene vigye el, hogy biciklivel járok, mert még egy rohadt autóm sincs! :(

Pozitív: Tök jó, hogy van biciklim ÉS LÁBAM! Tekerek,gyorsabban haladok, mint gyalog, és közben még edzek is a jó levegőn.:)

Miközben az alap helyzet ugyanaz, csak a hozzáállás egész más. Annyi a "nagy" titok, hogy a jó dolgokat kell észrevenni, és azokra koncentrálni, nem pedig a rosszakra.

Mások ezt úgy mondják, hogy arra gondolj, hogy miért tudsz hálát adni. Pl Látsz, hallassz, tudsz mozogni, van mit enned, lélegzel. Sokan ezt sem mondhatják el magukról.

Én sokáig köpködve, duzzogva keltem fel. Felismertem, h nekem ez így nem kafa, változtattam rajta. Nem mondom, hogy könnyű volt, és vannak még morcosabb napjaim, de folyamatosan dolgozom rajta. De már annak is tudok örülni, hogy egyáltalán felébredtem, és egy finom kávét kortyolhatok. Sok sikert!

2022. jan. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
24%

Szerotonin hiány?

Hozzád hasonlóan milliók vannak hasonlóan, szenvednek a mentális betegségektől. De van jó hír az engedelmes emberiség számára!

Jelenések könyve 21:4."És letöröl szemükről minden könnyet és nem lesz többé halál sem kesergés sem kiáltás sem fájdalom nem lesz többé...

Senki nem lesz kimerült, tökéletes egészségben élhetünk Isten igazságos uralma alatt!

2022. jan. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudnál könyvcímet mondani nekem, kérlek? Te is olvastad őket? Tényleg ennyire hasznosak lehetnek?
2022. jan. 25. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!