Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha rettenetesen...

Mit tegyek, ha rettenetesen félek a rám váró kivizsgálásoktól?

Figyelt kérdés

Kivizsgálások várnak rám, már eleve az időigényük miatt kellemetlenek lesznek és az egyik kifejezetten rossz vizsgálat. :(

Relatív fiatal vagyok és gyógyszereket fognak felírni. Ráadásul nagy valószínűséggel Medrolt is, mert krónikus gyulladásom is van.

Rákra illetve műtétekre is van esély.

Nagyon félek!


2022. jan. 24. 21:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%

Rák? Ezt te diagnosztizáltad ? Még a kivizsgálas előtt?


Légy optimistább!

2022. jan. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
17%
"Az orvoslással nem az a baj, hogy üzemszerű működésével együtt jár egy elkerülhetetlen 'selejtszázalék', hanem az, hogy igazolatlan, téves, sőt szándékosan hamisított teóriák alapján folyik a gyógyítás és megelőzés." [link]
2022. jan. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Jsjjjj ilye kamu áltudomanyos bullshitet ne linkelj!
2022. jan. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%
"Dr. John Ioannidis tollából az Amerikai Orvosok Szövetségének lapjában (JAMA) megjelent elemzés mutatott rá arra, hogy a gyógyító munkát alapvetően befolyásoló 45 legtöbbet idézett orvostudományi kutatás egyharmadának eredményét az utánvizsgálatok megcáfolták. " [link]
2022. jan. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szegény kérdező...


Mondjuk nehéz is érdemben válaszokat adni. Az eredmény iatt próbálj ne stresszelni, nem tudhatod, mi lesz. A kellemetlen vizsgálatok... hát, ismerős érzés, próbálj arra fókuszálni, hogy most egyszer letudod, és utána már gondolom nem nagyon lesz gondod vele.

2022. jan. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Crohn, tukrozes? :)
2022. jan. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

ne félj

én is éflni szoktam

ma pl voltam egy elég kellemetlen orrvizsgálaton. úgy oldottam magam hogy megkérdeztem az érzéstelenítésnél az orsvost, hogy "fléjek vagy megijedjek?" mondta hogy egyik se

oltástól is félek, amikor a harmadikat kaptam, meg is kérdezte az orvos: "ugye nem fél?"; válaszoltam határozottan hogy "dehogynem". utána elmagyarázta hogy mi milyen sorrendben lesz és megkérdezte akarom e nézni vagy helyezkedik úgy hogy még csak ne is lássam.


szóval nekem midnig segít ha félig humorral, de határozottan elmondom az orvosnak és utána vagy elmondják részletesen hogy mi fog történni vagy elmondják hogy hát fájni fog mint a fene de rövid ideig tart stb. és legslább tudom mire számítsak


a gyógyszereknek meg próbáld a pozitiv oldalát nézni és örülni mert akkor nagy eséllyel jobban leszel és az egész orvososdinak az a lényege

2022. jan. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A gyógyszerek sokat ártanak. Például a Medrol kell, annak elviselhető tünetei vannak és a Medrolnak durva mellékhatásai.


Tükrözés fentről lesz.

2022. jan. 25. 17:15
 9/14 anonim ***** válasza:
A gyomortükrözés tényleg pocsék, de csak néhány percig tart. Nem fáj egyáltalán, inkább pszichésen megterhelő, hogy ledugnak az ember torkán egy csövet. Kérd altatásban.
2022. jan. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Ne engedd magad kivizsgáltatni, hanem először kezdj öngyógyításba, mert ha az orvosok kezei közé kerülsz, kb. ugyanannyi az esélye annak, hogy meggyógyítanak, mint hogy még betegebbé tesznek.
2022. jan. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!