Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Világvége váró lettem? Felesle...

Világvége váró lettem? Feleslegesen félek?

Figyelt kérdés

Aggódok amiatt amit a Biblia jósol a jövőnkre vonatkozóan.

Pesszimistaként tekintek a jövőmre. Nagyon.

Jelenések könyve !

Nem tudok szabadulni attól a gondolattól ,hogy rossz lesz a jövő(m).


Hallottatok erről? Én nem fogom felvenni !


[link]


Már haladunk e felé. Amerikában reklámozzák már nagyon.

Nálunk most készülnek e kártyát bevezetni.

Minden egy helyen,de el lehet hagyni. Azt ah a bőrünk alatt van már nem !


Pár éve a TV2 is reklámozta. A jutubon lehet keresgélni!


Hogy tekintsek bizakodóan a jövőbe ha tudom, hogy éhezni fogok,nem kapok orvosi ellátást,stb ?



2015. máj. 15. 14:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kérdező. És?


Miért, szerinted a jelen olyan csodaszép, hogy te képes vagy a jövő miatt aggódni? Csitulj le, meditálj. A biblia nem tanítja azt, hogy ne meditálj. Akkor meg tedd, nyugodtan.


Nem csak a Biblia jósol szar jövőt, gondolj már vissza a múltra, csak 1 világháború távlatára.. szerinted akiket kinyírtak a háború alatt, ők ezt a jövőt akarták maguknak?

Szerinted akik éheztek a háború után, ezt a jövőt akarták maguknak, a gyerekeiknek?


Basszus, kiba szott sok embernek volt pokoli élete és hihetetlenül rossz jövő várt rájuk, amit biztos meg lehetett jósolni születésükkor, ettől még nem ezt érdemelték volna.


Ne vegyél fel bélyeget. Ha azt hiszed, hogy chip nélkül nem vagy megbélyegezve, akkor még most sem vagy képben. Ami persze nem baj.


Majdnem mindegy, hogy a bőröd alatt van chip, vagy a telefonodban, igazolványodban, útleveledben. Ha nagyon akarod, a chipet is kivágathatod magadból, ahogyan az igazolványaidat is eldobhatod. Kevésbé szar lesz ettől az életed? Nem. Pont ezért nem dobod el most sem az igazolványaidat.. semmi sem lesz jobb tőle.


A jövőre nem kell bizakodva tekintened, ha orvosi ellátásra szorulsz akkor már MA is meg vagy lőve, nemhogy a jövőben..


De amúgy azzal rontod el, hogy ahelyett, hogy most békére lelnél (amíg konkrétan nem lőnek rád) most is a jövőben jársz, képzelem milyen élmény lehet. Tényleg az a döntésed, hogy boldogtalan (?) aggódó vagy a jelenben, aztán majd képzelem mi leszel, ha tényleg jön a következő háború. Na akkor nem kell majd boldognak lenni, amikor nem lesz elektromosság, közművek leállnak, nem lesz kaja és az emberek egymást akarják majd kinyírni egy kiló ócska lisztért, vagy egymás húsáért.. az majd tényleg jó szar lesz.


Pont annyira, mint bármilyen háború alatt volt, csak ez több embert fog érinteni sajnos.


A kezdeti kérdés: És ?


Azért írtam a kérdésedhez, mert ez nálam is téma ám. Már az önvédelmi edzésem is ennek a fényében telik, hogyan lehet majd az eljövendő fosztogatásos időszakban túlélni a hordákat.. Pff, olyannyira tök mindegy.


Gondolj már arra, hogy nincs mit vesztened, nincs mitől félned. Max. az életedet veszítheted el, de miért olyan nehéz megérteni, hogy a halál nem szomorú, az szomorú hogy annyira félünk tőle :)

2015. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, már dédapám idejében is hirdették a világvégét, és azóta már eltelt 60 év.
2015. máj. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha a Bibliát tanulmányozod, bizonyára keresztény vagy, így tudod, hogy Jézusban van a megváltás. Ő az, aki elviszi a híveit még azelőtt, amitől te félsz. Ezt nevezik elragadtatásnak. A Jelenések könyve tele van jelképekkel, és nagyon nehéz értelmezni. Ajánlom neked Jim Sanders két könyvét: Ímé eljövök hamar, Én vagyok az Alfa és az Omega. Ebben a két könyvben csak a Jelenéseket magyarázza, hogy mindenki számára világos legyen.

Ha bármi kérdésed van, írj privátot.

2015. máj. 16. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Istenem -.- Amióta kitalálták ezt a szóösszetételt, azóta van pár évente egy rakás idióta, aki elveszíti a fejét, hogy úristen világvége van, eladja mindenét és baromságokat csinál, mondván hogy már mindegy, aztán a "világvége" másnapján koppan neki, hogy hoppá, tévedtem. Ez baromság. Mindig is voltak éhezések, háborúk, tömeges öldöklések, járványok, gazdasági válságok és sorolhatnám, így a jövőben is ugyanúgy lesz, de nem azért mert világvége jön, hanem mert egyszerűen ez van. Amióta te élsz, már számtalan katasztrófa volt a világban, ebben a pillanatban is. Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy most okésak vagyunk, aztán egyszer csak beüt a krach, és minden elromlik.
2015. máj. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Azért azoknak akik elszenvedték valamelyik mondjuk VH hatásait, bombáit, éhezéseit azoknak az eléggé világvége volt.


Főleg az életüket vesztő embereknek.


Persze a vh-k után visszaállt egy társadalmi rend, normális kerékvágás. Vagyis.. hogy mennyire normális azt nem tudom, de lokális békék vannak, ugyan rabszolgaként melózik egy csomó ember, de ettől még élhet, boldog is lehet ha spirituálisan eléggé fejlett, szerintem.


És az új háború sem hozhat sok újat a halálhoz, erőszakhoz, éhezéshez képest amit mindig is elszenvedett az emberiség.

2015. máj. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Világvége valóban lesz hogy mikor?

aszt senki sem tudja pontosan.

de ha istennek teccö életet éltél,akkor nincs mitől félni.

2015. máj. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

ha újabb világháború törne ki a mai fejlettség miatt atom nukleáris,stb és még ki tudja milyen titkosított fejlesztések. az katasztrofális lenne az emberiség számára.

valószínűleg nagyon kevés ember élné túl.

2015. máj. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
a halottak szempontjából részletkérdés, hogy mennyien élnék túl.
2015. máj. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
hát pld magyar ország egy atom támadást háááát.
2015. máj. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi baj az e kártyákkal???
2015. máj. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!