Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehetne eltitkolni a...

Hogy lehetne eltitkolni a betegségem?

Figyelt kérdés

Már 3 éve pánikbeteg vagyok. Suliban még nem kérdezgették (csak a volt legjobb baratnom) hogy mi a probléma, viszont neki is hazudtam mert nem akarom hogy bárki is tudjon róla..

Most viszont ritkán hiányzok emiatt a suliból, de volt hogy rámjött órán egy kisebb sírás (Hála az égnek senki nem vette észre.


viszont ma megint kérdezgetik hogy miért nem mentem, mit mondhatnék nekik?

Köszönöm a válaszokat



2022. jan. 25. 07:25
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Mérz sírsz , mia gondolat?
2022. jan. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Mondd, hogy hasmenésed volt, vagy ha lány vagy, nagyon fájt a hasad a görcsöktől, vagy reggel felkeltél és hánytál, sok minden alibit ki lehet találni.
2022. jan. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Ha eltitkolod a betegséged azzal hosszú távon leginkább saját magaddal tolsz ki. Nincs abban semmi szégyen, ha pánikbeteg vagy. Inkább arra igyekezz rájönni, hogyan tudnád oldani a szorongásaidat, akár szakemberrel.
2022. jan. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Pánikbetegként én is eltitkoltam az elején, kitaláltam mindenféle kifogást, de aztán végül elmondtam a barátaimnak és sokkal jobb így. Ha valami bajom van legalább tudják, hogy mitől van és ez adott nekem egyfajta biztonságérzetet is. Ha normálisak akkor támogatni fognak és segíteni, ha esetleg rosszul vagy.
2022. jan. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, és nagyon örülök hogy nektek így alakult. De én ezt nem szeretném megosztani senkivel én egyszerűen ilyen vagyok, ezért szeretnék kitalálni valamit az ilyen esetekre, amíg be nem következik előttük a roham amit kétlek, de nem tudni biztosra.


Szóval ha valakinek van valami ötlete vagy ő miket szokott használni, várom😊

2022. jan. 25. 13:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell azt tudniuk feltétlen hogy ni a bajod, varmi lehet.. beteg vagy, kész, gyengélkedsz.. meg nem tudod te se stb. Persze ha van igazolasod
2022. jan. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nekem is van egy betegségem, amit nem osztottam meg senkivel, de nemrég rávettem magamat és a halál szélén sikerült csak megírnom. Nem szeretek erről beszélni, és megértem, hogy nem szeretnéd elmondani senkinek.

Én először amikor valami ijesztőt láttam (egyedül voltam a sötétben és egy világító szempár jelent meg előttem, még 8 éves koromban) azt hittem csak a film miatt van amit néztünk a szüleimmel.

Aztán megkérdeztem anyukámtól, mi az a paranoia és amikor elmondta, rájöttem, hogy én is pontosan úgy érzek, ahogy azt a betegség okozza. Rákerestem az interneten és titokban olvastam a betegségről, és rájöttem, hogy paranoiás vagyok.

2022. jan. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sajnos nem tudok segíteni neked ebben, mert az én betegségemnek nincsenek ILYEN tünetei, de örülök, hogy ide "kiönthettem a szívemet".
2022. jan. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!