Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet ez adhd (hiperaktivitás/...

Lehet ez adhd (hiperaktivitás/figyelem zavar)?

Figyelt kérdés

Egy ideje elkezdtem azon gondolkozni, hogy lehet adhd-m van. Persze nem akarom magamat diagnosztizálni, csak felmerült bennem ez. Próbáltam utánna olvasni a tüneteknek a legtöbb igaz rám.

Képtelen vagyok beosztani az időmet, mindig mindent az utolsó percre hagyok, csomószor a késés szélén vagyok. Nem tudok rendet tartani, mindig mindenem szanaszét van, iskolában a füzeteimet sem tudom rendesen vezetni, gyakran felejtek el fontos dolgokat, szétszórt vagyok. Nehezemre esik több ideig koncentrálni, főleg ha valami számomra unalmas dologról van szó, nagyon egyszerűen elkalandozom, könnyen elvonható a figyelmem. Tanulásnál a zaj is nagyon zavar, gyakran csak azért teszem be a fülhallgatót a fülembe hogy csönd legyen (persze nem hallgatok zenét,csak füldugónak használom, mert nem tudok a zajtól koncentrálni). Sokszor bambulok el, oszt társaim napi szinten szólnak rám hogy ne bambuljak. Emelett a kezeimmel mindig csinálnom kell valamit, bárhol vagyok, iskolában tollakat pörgetek, vagy rajzolok, ha jövök haza valahonnan, a kabátzsebemben babrálok valamivel. A hangulat ingadozások is jellemzőek rám, gyorsan megyek boldogból szomorúba/dühösbe vagy fordítva. Hobbikat is állandóan cserélek 2-3 hétig vagy akár hónapokig nagyon ráfüggök valami tevékenységre, majd megunom és jön a következő dolog.

Most ennyi dolog jutott eszembe, de biztos van amit kihagytam. Nemtudom hogy egyáltalán lehet-e ez adhd, mert ez nem olyan sok tünet, de a jegyeimen meg úgy minden tevékenységemben meglátszódnak azért. Viszont emelett hihetetlen lusta is vagyok ezért nemtudom, hogy van-e esély arra hogy ez hiperaktivitás/figyelemzavar. Valaki tudna tanácsot adni hogy mit kezdjek ezzel?



2022. jan. 26. 21:14
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Már most eszembe jutott valami amit kihagytam. Az iskolában főleg matekon, mindig figyelmetlenségi hibákat csinálok. Mindent felírok jól, majd elszámolok egy egyszerű összeadást, vagy elhagyok egy előjelet. Tankönyvekben is sokszor van hogy 4x-5x el kell olvasnom egy mondatot mire meg értem hogy mit jelent. Illetve elég lassan is olvasok.
2022. jan. 26. 21:24
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

Amit ide írtál mind jellemző rám a hobbi cserélgetésen kívül, de nem gondoltam magamra sosem hogy adhd-em lehet. Szerintem nincs neked sem adhd-d. Hiperaktivitásod meg biztos nem.

Koncentrálni szerintem mindenkinek nehéz ha valami unalmas. Senki sem tud egyfolytában koncentrálni.

2022. jan. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Most mutatta ki hogy egy választ is írtál amiben az ott írtak nem jellemzők rám.
2022. jan. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%
Mivel gyerek vagy gondolom, így szinte biztos, hogy ez ADHD. El kellene menned egy szakemberhez, ilyenkor kell elkezdeni kezelni, és akkor semmi gond nem lesz. Kezeletlenül viszont nagyon sok problémának teszed ki magad.
2022. jan. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
40%

2


Te meg nem tudom, hogy mit tudsz az ADHD-ról, de ránézésre nem sok mindent. Senkit sem érdekel, hogy rád mi a jellemző, amit ő leírt, az 1:1 ADHD.

2022. jan. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
58%

"amit ő leírt, az 1:1 ADHD"

Persze, te majd így távgyógyítással mindjárt kezelést is adsz neki, nem? :DD


Kérdező, ha tényleg érdekel, keresd fel az iskolapszichológust.


De egyébként mi van, ha ADHD? És mi van, ha nem? Mennyiben fogja befolyásolni az életedet, ha kapsz egy ilyen címkét és mennyiben, ha nem? Akár az, akár nem, ugyanolyan feledékeny, rendetlen és lusta leszel továbbra is, nem? Akárcsak a legtöbb ember... :)

2022. jan. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én adhd-s vagyok. Amit 6-os írt, na az így van. Azért szedem a gyógyszert xD
2022. jan. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

6


Ember, a leírtak egyértelműen ADHD tünetek, tudsz te nekem bármi mást mondani, ami gyerekként ilyet okoz? Csak azok, amiket ADHD esetén ki kellene zárni, ez esetben is menni kell az orvoshoz. És igen, sokat segít a "címke", mert a gyógyszer életet menthet ez esetben.


Egy gyerekként nem diagnosztizált felnőtt ADHD-s

2022. jan. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
44%
Egyébként fogyatékosnak kell lenni ahhoz a kommenthez, amit beírtál kb.
2022. jan. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%

Elképzelni nem tudok rosszabb tanácsot, mint azt magyarázni, hogy "hát én is ilyen vagyok, de tuti nem ADHD"


Te nem tudod felmérni így, hogy neki ezek a tünetek mennyire vannak az egészséges határon belül, nem én nem tudom. Ha valaki panaszkodik, hogy ADHD-s tünetek nehezítik az életét meg, azt komolyan kell venni. Nem Gipsz Jakab fogja megmondani a neten, hogy "Hát mindenkinek nehéz koncentrálni"


Ez a neurotipikus duma, amivel árthatsz az ADHD-s embereknek. Komolyan, az ilyeneknek tiltanám, hogy ilyen helyre kommenteljenek

2022. jan. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!