Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmúlt nálam az ADHD magától,...

Elmúlt nálam az ADHD magától, vissza lehetne hozni?

Figyelt kérdés

Még gyerekkoromban diagnosztizálták nálam, havonta jártam pszichiáterhez, voltam kivizsgálásokon, gyógyszereket szedtem rá.

Aztán mikor beütött a kamaszkor, kb 13 évesen fellázadtam, hogy nem vagyok hajlandó tovább szedni a gyógyszereket, és pszichiáterhez járni. Utána még pár hónapig ugyan úgy ment minden, aztán hirtelen elmúlt.

Na csak nekem ezzel bajom van, mert nekem egyáltalában nem jelentett problémát az ADHD.

Volt energiám, nem voltam fáradékony, volt kreatívitásom, viszont ezek is, huss elillantak.

Lusta vagyok, nagy erőfeszítésembe telik még a boltba is lemenni, ha tehetem csak fekszem az ágyba és netezek.

Tudom, kicsit betegen hangzik, de az ADHD nem hozható vissza? Esetleg ha netán még "bennem van" felerősíteni nem lehetne?

Tudom hogy az ADHD-s emberek sokszor mások agyára mennek, de engem nem érdekel, a család már hozzászokott, én meg úgy éreztem jól magamat..



2018. nov. 25. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hm. Lehet, hogy hülye gondolat, de nem vagy depressziós? De szerintem semmiképp nem ártana, ha elbeszélgetnél egy pszichiáterrel erről a dologról, vagy legalább pszichológussal.
2018. nov. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszkorra jellemző a lustaság. Valószínűleg majd ezt is kinövöd. Addig meg próbáld meg valamennyire összeszedni magad!
2018. nov. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a depresszív állapot is lehet ADHD-s tünet.

Nem biztos, hogy jó ötlet volt elhagyni a gyógyszereket. Lehet, hogy épp azoknak köszönheted, hogy az ADHD-nak csak az előnyeivel szembesültél.


Viszont ebben a korban tényleg sokan szenvednek élettani lustaságban, mert a növekedés nagy energiát vesz el a szervezettől, ezért pihenésre van szüksége.

Viszont érdemes lehet egy laborvizsgálaton megnézni, hogy nincs-e pl. vitaminhiányod.

2019. jan. 28. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
71%

Gyermekkorban többnyire az ADHD-nak a hiperaktivitás része jellemző, ez felnőtt korra gyakran átalakul, és inkább a figyelemzavar tünetei lesznek jellemzőek, ez pedig lehet a fáradékonyság is. Az ADHD-t nem lehet kinőni, csak idővel változnak tünetek.

Szerintem érdemes lenne folytatni a terápiát és a gyógyszeres kezelést.

2019. ápr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!