Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kihez kellene fordulnom, ha...

Kihez kellene fordulnom, ha figyelemzavar tüneteivel küzdök?

Figyelt kérdés

Lassan pár éve súlyos romlást fedeztem fel a kognitív készségeimben.


Nehezemre esik elsőre megérteni valamit hallás után (akár iskolai feladat, vagy hétköznapi dolog), az olvasás pedig olyan szinten nehézséget okoz, hogy egy mondat többszöri elolvasása után sem igazán tudom értelmezni a lényeget. Olykor csak sok szót látok egymás után pakolva.

A fejben számolást illetően az egyszerű összeadás mindig gondot okoz.


A produktivitásomat a környezet nagyban befolyásolja, itthon nehezemre esik rávenni magam egyes teendőkre (iszonyatos mértékű halogatás), viszont "idegen" helyen egészen bele tudok merülni a feladatba (ha elkaptam a fonalat és megy is), olykor huzamosabb ideig szünet nélkül, amelynek a negatív eredménye a hirtelen fejfájás, összezavarodás.


Az időérzékem szinte egy nem létező dolog. Sokszor hiszem azt, hogy lesz időm valamire, holott nem, így "túltervezem" magam, és kudarcként élem meg azt, ha nem sikerül elvégeznem az adott dolgokat. Sokszor akarom megállítani az időt, hogy akár óra közben összeszedjem magam gondolatban, mert van úgy, mikor egy pohárnyi gondolat csak úgy "kiömlik" és rendeznem kell a gondolataimat, hogy tudjak aztán koncentrálni.


Sokszor érzem úgy, hogy maga a tennivaló nem sok, hanem én tudom ezeket nehezen kezelni, alkalmazkodni a terheltséghez. Az osztálytársaim látszólag jobban viselik, mint én.


Az érzelmeim eszméletlenül impulzívak és szélsőségesek, egyik nap a padlón sírok megállíthatatlanul, másnap viszont csak-csak tendenciát fedezek fel arra, hogy őszintén-mosolygós beszélgetést kezdeményezzek másokkal (ez nagy szó, mert egyébként végtelenül introvertált vagyok).


Nagyon-nagyon könnyen elterelődik a figyelmem, mégha nincs is olyan tényező körülöttem, és a tanulandó téma is érdekel. Ha itthon vagyok, javarészt a gondolataim vonják el a figyelmemet, és azon kapom magam, hogy minimum fél órája zone-outolva agyalok teljesen más dolgon.


A szorongás 100%-os szerepet tölt be az életemben, minden nap tapasztalok hasfájást, fejfájást, túlgondolást, stresszes-feszült közérzetet, de még akkor is, ha nincs aznap dolgozat, vagy egyáltalán suli.


A burnout, a kiégés jelei már gimnázium utolsó évei óta jelen vannak az életemben, valószínűleg ez is okozhatja ezt a "rendellenességet".


Személy szerint figyelemhiányos hiperaktivitás-zavarra gyanakszom, mert ennek a fő tünete a figyelemzavar. Arra gondoltam, hogy felveszem a kapcsolatot a házi orvosommal, és majd ő elmondja, hogyan tovább. Egyéb ötleteket, tapasztalatokat, esetleg tanácsokat nagyon szívesen fogadok.


19/F



2021. nov. 25. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne öndiagnosztizáld magadat, majd a szakember megállapítja, hogy mi a problémád. Ezt azért írom, mert az írásodból az jön le, hogy már egyre jobban magadnak érzed a figyelemzavaros" diagnózist, pedig a tüneteid egyéb mentális zavarokra is utalhatnak.

Ha az állami ellátást akarod igénybe venni, akkor a területileg illetékes pszichiátriai gondozóba kell időpontot kérned. Ide nem kell beutaló.

2021. nov. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából, csak ilyesmire gyanakaszom, ez nem öndiagnózis.
2021. nov. 25. 18:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Végül mit állapítottak meg?
2022. júl. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!