Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrénia a családban?

Skizofrénia a családban?

Figyelt kérdés
Létezik hogy 2 testvér skizofrén legyen, ha örökletes? A családban (értem itt a rokonságot) már 2 skizofrén beteg is van (az egyik a testvérem) és több olyan akinek más mentális betegsége van. Lehetséges hogy én is skizofrén leszek? Most depresszióval kezelnek, nagy valószínűséggel ki fog alakulni huszonéves koromra a skizofrénia is?

2022. jan. 27. 04:22
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Lehet,de nem biztos.Ezt szerintem senki sem tudja előre.
2022. jan. 27. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Az első hallucinációnál futás orvoshoz. Amúgy a legkorábbi jele az üldözési mánia. Ha úgy érzed, hogy valahol összeesküdnek ellened.
2022. jan. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szülőm skizofrén, én nem lettem az.
2022. jan. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a hajlam erősebb, de azért egyáltalán nem biztos, hogy kialakul nálad is.
2022. jan. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, de több esély van rá. 8,5% a megbetegedési kockázat, ha a testvér beteg. Egypetéjű ikrek esetén a kockázat már 50%, unokatestvér esetén pedig csak 2,2%. (forrás: Tringer László: A pszichiátria tankönyve. 304. o.)


Én ismerek olyan fiút, akinek az édesanyja és a nagymamája is beteg volt, majd sajnos az egyik testvére, és később ő maga is. Három testvér közül csak egy "úszta meg".

2022. jan. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!