Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Testvéremet tegnap délelőtt...

Testvéremet tegnap délelőtt bevitte a mentő a pszichiátriára. Azt mondta a doktornő mikor bementünk hozzá, hogy skizofrén. Mi van ha a testvérem csak megjátszotta?

Figyelt kérdés
Testvérem már régóta furcsán viselkedett. Két évvel ezelőtt elhagyta a barátait, egy éve a közeli rokonokkal is alig találkozott és azt mondta karácsony körül tavaly, hogy a fejében egy hang azt mondta neki, hogy ha eléri a halálhoz közeli állapotot akkor újra normális lehet. Testvérem is érezte, hogy valami nincs rendben. Az utóbbi fél évben, teljesen lelassult a mozgása. Volt, hogy egy napon keresztül nem beszélt hozzánk, akármit mondtunk neki és nem nézett ránk. Mikor valamit beszélt is, mindenről megmondta, hogy "mi azzal ne foglalkozzunk, az az ő dolga" és nem volt velünk hajlandó beszélgetni. A gondolatait leírta papírra, rengeteg áthúzás van rajta, meg néhány befejezetlen mondat, gondolat. Az utóbbi fél évben nem nevetett, nem sírt, csak ideges volt ha túl sokat beszéltünk hozzá. Velem csak egyszer beszélt, de akkor is úgy, hogy visszafelé kellett szívni a levegőt mindkettőnknek miközben egymáshoz beszéltünk, lassan hangsúly nélkül, nem mondhattunk semmi olyat ami a másik lelkére hathat. Szombaton az történt, hogy anya próbált hozzá beszélni kedvesen, erre testvérem felállt, elkezdett kiabálni, hogy ki a senki?? majd én megmutatom! És megpofozta anyát sokszor.. Engem azonnal hívott anya telefonon, velem is dulakodásba keveredett, de nem ütöttem én meg. Másnap nem is láttuk, nem jött ki a szobájából, csak amikor nem voltunk otthon, vagy aludtunk. A pofozkodás utáni második nap megölelte anyát is és engem is. Sokáig ölelt mindkettőnket. Beszélni nem beszélt. Anyának annyit mondott, hogy "nem megy.. nem megy.." A sírásra gondolt. Egyszerűen nem tudott sírni, akárhogy akart. Nem szóltunk neki, hogy a mentő eljön érte mert elszökött volna vagy dulakodás lett volna. Legalább is ettől féltünk. Mikor eljött érte a mentő, anya kedvesen beszélt hozzá és testvérem nem akart velük menni. Azt mondta telefogják tömni gyógyszerekkel és simán skizofrénnek fogják titulálni. Anyának azt mondta zárt ajtó mögött, hogy csak színészkedett és hogy érzi, hogy a gyomrában egy szentség keletkezik, egy fálun gong. Azért fálun gong, mert megszállottja lett az utóbbi időben a keleti filozófiának. Olyanokat mondott csak úgy, hirtelen, hogy előtte nem beszélt, hogy egyszer el fog menni tibetbe hogy egy lámával beszéljen aki majd megvilágosítja. Testévérem 26 éves és még nem volt barátnője és már két éve nincsenek barátai mert elszigetelődött tőlük. Tényleg skizofrén? Ugye nem tévesen állapították meg nála mert szimulál? Nagyon féltem.

2014. okt. 30. 12:40
 1/3 A kérdező kommentje:
Egyébként nem volt dulakodás a mentőkkel, sikerült békésen rábeszélni hogy menjen velük.
2014. okt. 30. 12:43
 2/3 anonim válasza:
100%
Szerintem ezek a jelek valóban skizofréniára utalnak. Azt, hogy megjátszotta volna azt nem hisze, de ha még is megjátszotta akkor az nem normális és az valami egyéb mentális betegség jele. Szerintem ezt rá kell bíznod az orvosokra. Mondd el a orvosnőnek, hogy neked ez a gyanúd, mert csak ő segíthet. És esetleg próbáld meg felkeresni a régi barátait hátha megtudják mondani, hogy viselkedett velük a testvéred mielőtt teljesen elzárkózott volna. Remélem rendeződnek a dolgaitok. fel a fejjel!
2014. okt. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mamár nagyon jó , modern gyógyszerek vannak a skizofiréniára.persze, a diagnózist nem könnyen adják meg, ehhez 1 éves betegség lefolyás kell. Ez szerintem induló skizofrénia, és ha most elkezdik kezelni, nektek arra kell fokozottan ügyelni, hogy szedje a gyógyszerét, mert neki nincs bteegségbelátása, sosem lesz, ez is a betegség egyik tulajdonsága.

Viszont jó eséllyel élhet egy tünetementes életet, ami mindenki életét megkönnyíti majd, ha megfelelő terápiát kap. Egyetemistát is ismerek, aki skizofrén, de jól be van állítva, tehát az a lényeg, hogy megfelelő orvosi ellátást kapjon, és a ti gondoskodó védemező szeretetetekre, a támogató családi háttérre nagy szüksége van:)

2014. okt. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!