Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valóban segít a pszichológus?

Valóban segít a pszichológus?

Figyelt kérdés

Vannak itt olyanok, akinek valóban segített a pszichológus? Sokat olvasom, hogy semmit nem segít, úgyis magadnak kell megtenni a lépéseket, ez így is igaz,de akkor tényleg egyáltalán semmit sem számít hogy jársz hozzá?

Esetleg megosztanád röviden a pszichológussal kapcsolatos történeted?Köszönöm.


2022. jan. 27. 16:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
A pszichologus abban segit, hogy kulonbozo modszerekkel segit tuljutni kulonbozo defekteken, de te neked is hozza kell adnod a munkahoz.
2022. jan. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Én elég soknál jártam, de nem segített egyik sem…


Ettőlmég nem zárom ki, hogy lenne olyan aki nekem, vagy másnak tudna segíteni.


Meg nem vagyok pszichológiát tagadó idióta…


Viszont én nagyon azt érzem, hogy nem figyelnek rám, felszínes kérdéseket puffogtatnak, nem gondolják át amit mondok és konkrétan meg sem szoktak szólalni…

Mindig csak arra buzdítanak, hogy beszéljek és 1-2 szavas kérdéseket tesznek fel és ezzel próbálják terelni a beszélgetést.


Sokan azt mondják, hogy egy pszichológusnak nem is kell beszélni, elég ha kérdez, Neked kell megtalálnod a válaszokat a kérdései alapján… De ez elég nagy hülyeség.

Szerintem.

Én hülyének nézve érzem magam, ha ezt csinálják…


Ehhez minek kéne mesterdiploma?


És a pszichológust ajánlgató szubkultúrákban ráadásul elképesztő mondom lenézik az ilyen trénereket, akik viselkedéselemző (alapszakos pszichológia diploma) végzettséggel csinálják ugyanezt, csak nem mondhatják magukat pszichológusnak, mert nincs meg a mesterszakjuk.


Én azt érzem, hogy a legtöbb szakember kocsmáros, vagy prosti szinten társalog, csak talán még közömbösek és még kevesebb konkrétummal szolgálnak.


De az a baj, hogy valószínűleg itt meg fogom kapni emiatt a lepontozást és azt, hogy biztos valami súlyos személyiség zavarom van…

Pedig 10 évig jártam pszichológushoz.

Összesen 3 pszichológusnál jártam rendszeresen, + 2-höz alkalmanként, annó voltam benn fekvő 2 hétig gyermekpszichiátrián és még felnőttként jártam csuporterápiára is, meg 3-4 pszichiáter szakorvossal is konzultáltam.


Soha nem diagnosztizáltak nálam semmit… Sok mindent fel írogattak, hogy esetleg “ez meg ez” lehet a bajom, de hivatalosan nem diagnosztizáltak semmit.

Viszont túlzottan kikérik a saját véleményemet azzal kapcsolatban, hogy mi lehet a “bajom”.

De én nem akarom a saját meggyőződéseim alapján diagnosztizáltatni magamat, mert nem vagyok szakvélemény.


Én arra jutottam, hogyha nem olyan súlyos a probléma ami orvosi (pszichiáter) és gyógyszeres kezelést igényel, akkor jóval egyszerűbb egyedül megoldani a pszichés gondokat mint pszichológussal…


Ha mondjuk szociális fóbiás vagy, kicsit depressziós, stb. nem hiszem hogy segíteni fog a pszichológus… Erőfeszítéseket kell tenned, hogy tudj barátkozni és Ők sokkal inkább tudnak majd segíteni.


Ha skizofrén, bipoláris vagy komoly major depressziós tüneteid vannak, akkor viszont szükséged lesz elsősorban egy pszichiáterre és másodsorban egy pszichológusra… De sorrendben általában először utóbbihoz vezet az út.

2022. jan. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Pszichológus nekem sem vált be. A pszichiáter igen. Igaz 45 perc alatt kaptam is bno kódot.
2022. jan. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
80%

2: Sajnos nekem is hasonló tapasztalatom volt.

Azt még hozzá téve hogy a pszichológus hölgy ezotérikus beállítottságú volt, amit nem is értek hogy hogy kapcsolhatott össze a rendelésével, aztán minden féle energiákról magyarázott nekem.


Ellenpéldának mondanám hogy mindkét testvérem járt máshova, és nekik látszólag sokat segített, de gyanítom ők gyengébb önismerettel rendelkeznek.


Bizonyos embereken és bizonyos dolgokon tudnak segíteni, de nem telepaták, nem varázslók, még csak feltétlenül nem is jó emberek...

2022. jan. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
26%

Nyilvánvalóan segítenek, mit gondolsz te (meg a sok szerencsétlen, aki azt állítja, hogy nem segítenek)?


A pszichológus akkor tud segíteni, ha te is akarod, hogy segítsen. Ha csak oda mész, és arra is képtelen vagy, hogy őszinte legyél, eljárj rendesen, megpróbáld megtenni, amit kér, akkor felesleges oda menni. Pl. 3-as, aki BNO kódot várt csak, na neki semmi keresnivalója ott.

2022. jan. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
17%

Hiaba minuszoljatok az 5os valaszolot. Teljesen igaza van.


Ki hany onismereti konyvet vett a kezebe, ki milyen relaxacios gyakorlatokat sajatitott el? Ki mit adott bele, hogy valtozzon az elete?

2022. jan. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Miért vártam volna bno kódra?! xD
2022. jan. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
22%
"Igaz 45 perc alatt kaptam is bno kódot." 45 perc után kaptál egy BNO kódot, ami szükséges pl. gyógyszer feliráshoz, és? Kaptál egy diagnózist, ami vagy igaz volt, vagy nem. Ez volt számodra a pszichológushoz képest a nagy segítség, mondjuk nem tudom, hogy minek megy pszichológushoz olyan, aki gyógyszert, meg diagnózist akar 45perc után
2022. jan. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
35%

6


Elég sok könyvet olvastam el, és elég ismerek relaxációs technikákat is. Viszont, aki azt hiszi, hogy a vakfoltjait (Johari ablak ;)) képes így meglátni, az nem más, mint egy nárcizmustól fűtött, buta ember.

2022. jan. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
18%

Eleg nagy frusztracio lehet benned. Milyen konyveket olvastal es milyen relax gyakorlatokat vegeztel el?


A narcisztikus szot pedig te se tanultad meg hasznalni. A narcik kezelese epp azert nehez mert eros a selfjük igy veluk nincs baj csak a kornyezetevel.


A selfhelp konyveknek epp az a celja, hogy onreflexioval ravilagitson a diszfunkcionalis semaidra.

2022. jan. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!