Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichológus valóban nem...

Egy pszichológus valóban nem tud segíteni?

Figyelt kérdés

2019. jan. 19. 17:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
De igen, tud. Ha mással nem, hát azzal, hogy megfelelő másik szakemberhez irányít. Hallgass rá!
2019. jan. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne tudna segíteni?

Ha nem kémiai problémád van pl dopamin hiánya (ami depresszív tüneteket okoz), hanem lelki gondod, akkor tud segíteni. Iszonyú sok dologban tudnak.

2019. jan. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát én nagyon fátlásos vagyok főleg a nőkkel
2019. jan. 19. 18:01
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem, csak egyéntől és problémától függ, hogy kinek mennyire. Sokaknak már az segitség, ha valaki figyelmesen meghallgatja őket.

Sajnos nem minden szakember jó.

Mire kéne?

2019. jan. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Are You Scorpio ***** válasza:
0%
nem sok ertelmuk van. en 1x voltam, 1 orat beszelgettunk egy draga Bp kornyeki maganrendeloben, a beszelgetes alatt kb 5x hivták, nyomogatta folyton a telefonjat, majd kért kb 10 ezret kb 10 eve ezert XD
2019. jan. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
A pszichologus bizalmi kérdés. Nem mindenki jön be. Ha megtaláljátok a hangot, akkor tud segíteni abban, hogy Te megtaláld a magad számára legjobb megoldást. Élni és cselekedni azonban mindig Neked kell.
2019. jan. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"nem sok ertelmuk van. en 1x voltam, 1 orat beszelgettunk"

Hát ennek tényleg nincs értelme: odamenni, de csak egyszer... Ha rendszeresen jártál volna, akkor lenne értelme figyelembe venni a véleményedet, de így nincs, mert nincsenek is tapasztalataid arról, hogy milyen pszichológushoz "járni" (csak arról, hogy mennyibe kerül).

2019. jan. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

#5 - Az egy szakszerűtlen pszichológus volt, ilyet jó szakember nem csinál főleg fizetős rendelésnél, hogy az ülés közben telefonálni.

Szóval egy alkalom és ember után ne ítélj.

Én lassan 5 éve járok egy pszichológussal, alap, hogy ülés alatt lenémítja a telefonját.

2019. jan. 21. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Értelmetlen dolog. A saját problémádat csak te tudod megoldani. Tanácsot a szüleid, tanáraid, barátaid is tudnak adni. Ráadásul ők legalább ismernek is. Ezekhez a "szakemberekhez" azért fordulnak, mert egy idegennek talán könnyebb beszélni, megnyílni.
2019. jan. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz. A pszichológus észrevehet olyan összefüggéseket, mintázatokat, vagy ismerhet olyan terápiás módszereket, amelyeket egy laikus nem.

Illetve pont azért, mert idegen, érzelemmentesebben tud viszonyulni egy problémához.

2019. jan. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!