Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax SR 2 jól altat ?

Xanax SR 2 jól altat ?

Figyelt kérdés

Milyen a kinézete ?

Orvosom ezt akarja javasolni alvásra, de vajon egy nyugtató elég lesz aludni ?


2022. jan. 28. 08:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Altatni altat, de az orvosod inkább rendes altatót adjon. Háziorvos, mi? Kérj tőle zolpidemet, ne szokj rá a xanaxra.
2022. jan. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

a xanax nem altató!


Pszichiáter ajánlotta, vagy valami legyintős háziorvos?

2022. jan. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%

az orvos egy fasz.

Egy idő után pont miatta nem fog menni az alvás.


Mulungu kéreg reszeléket vegyél gomoaról. a legalacsonyabb lángon főzd 2 órán keresztül és ki is fog ütni a francba.:D

2022. jan. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Egy ideig hat, utána már nem. A nélküle való alvástól meg elbúcsúzhatsz pár hónapra akkor, ráadásul csomó mellékhatása, aztán meg elvonási tünete van. Én a helyedben nem kezdeném el, pláne nem 2-eset. Elsőre altatna még a 0.5-ös is, bár ez egyéni, de én bealudtam tőle.
2022. jan. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Milyen mellékhatása van, csomó? Éveken keresztül szedtem xanaxot, és semmilyen mellékhatása nem volt. Első 2 hetet nem számítva...


Az elvonási tünete is a fejfájás volt, pedig nem épp szakszerüen hagytam el. Nem jó a xanax aludni, az tény, de azért ne fessük már fel úgy a helyzetet, mintha az ördög volna, kiemelve azokat a dolgokat, amik a fogyasztók kis részét érintik. Eleve nem kellene pár hétnél tovább szedni, és akkor nem lennének elvonási tünetek sem. Ha te nem úgy szedsz egy gyógyszert, ahogy az elő van írva a gyártó által, akkor ne panaszkodj

2022. jan. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

" ahogy az elő van írva a gyártó által, akkor ne panaszkodj"


ezt mond az orvosoknak aki felírja évekig

2022. jan. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5, az apróbb kellemetlenségekre nem nagyon emlékszem, mert sokféle gyógyszert szedtem már és keverednek az agyamban, de legrosszabb probléma a figyelem- és memóriaproblémák, folyamatos fáradtság (pedig csak estére szedtem) voltak, illetve brutális menstruációs problémáim lettek, azt hittem, elvérzek, minden hónapban. Ha nem vettem be, akkor meg nem tudtam aludni...
2022. jan. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6


Tisztában vagyok vele, hogy az orvosok hülyék, de nem hátrány, ha elolvasod a tájékoztatót is. Én tudtam kb. 7évig úgy szedni, hogy ne legyek függő? Hogy lehet ez? Hát segítek, úgy, hogy hagytam ki napokat, heteket mindig. Ha elvonási tüneteim lettek volna ez idő alatt, azonnal abbahagyom.


7


Ez esetben is te vagy a hibás, amikor ezeket a tüneteket észrevetted azonnal orvoshoz kellett volna fordulnod, és másik szerre váltani. Minden gyógyszernek vannak mellékhatásai, a fájdalomcsillapítók pl. fekélyeket okozhatnak, stb. Amikor az emberek ilyen felelőtlenek, olyankor nem tudom elképzelni sem, hogy miért a gyógyszert kell szidni, holott világosan le van írva, hogy aki olyan mellékhatásokat észlel, amik nem férnek bele, akkor azonnal abba kell hagyni. Nem mellesleg (és tudom, hogy az orvosok a hülyék elsősorban), a nyugtató csak rövidtávú kezelésre alkalmazható, kivételt képez pl. a clonazepam epilepsziára.

2022. jan. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"A Xanax kezelés során először Xanax-hozzászokás, majd lelki és/vagy testi gyógyszerfüggőség, úgynevezett pszichés-szomatikus dependencia alakulhat ki. A Xanax-függőség esélye a Xanax rendszeres, napi adagjának és a kezelés időtartamának növekedésével egyértelműen nő. Ez a Xanax-függőség kialakulásának legfontosabb rizikófaktora.


A gyógyszer-hozzászokást és a benzodiazepin megvonási tüneteket a következő példával szoktam szemléltetni a rendeléseken. Képzeljük el, hogy az agyunk egy autó, ami a ránk jellemző sebességgel halad. Amikor valaki kis dózisban, időnként elkezd szedni egy központi idegrendszeri depresszánst (pl.: nyugtatót), az ahhoz hasonlít, mintha valami finoman és időnként elkezdené fékezni az autót. Ha azonban túl hosszú ideje tart már és ráadásul túl erős (nagy dózisú) a fékező hatás, akkor az autó tempomatja gázt ad, hogy a korábban beállított sebesség tartományban tartsa az autót.


Az agyunk is automatikusan alkalmazkodik (hozzászokik) a benzodiazepinek külső fékező hatásához és "felpörög". Képzelhetjük, hogy mennyire veszélyes, energia pazarló és fékkoptató úgy autózni, hogy egyik lábunk a féket, másik pedig a gázt nyomja...


A megvonási tünetek pedig annak a helyzetnek felelnek meg, amikor valakinél egy ilyen kétlábas egyensúlyozás alatt, hirtelen a fékbowden elszakad... a motor felbőg, és eszeveszett gyorsulásba kezd."


[link]


----


+

[link]


Nem kopizom be a teljes listát, mert iszonyú hosszú.

2022. jan. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Legtöbbször, amikor ilyen nyugtató szidás jön, a beteg nem járt el rendesen terápiára, többet szedett be, mint kellett volna, stb. Annyi embert ismerek, aki évtizedeken át szedte a nyugtatót pánikbetegségre, de sem SSRI-t, sem más hosszútávú megoldást nem alkalmazott, sem pszichiáterhez nem járt el, terápiáról nem is beszélve. A háziorvos felírta a rigót, azt jónapot. Nyugodt szívvel tudom mondani, hogy a többség ilyen. Aki felelős a mai világban, az tisztában van vele, hogy miképp lehet benzot szedni, és az első szabály, hogy csak pár hétig. Benne van a tájékoztatóban. Én sem szedtem tovább pár hétnél, aztán szünet, így függő sem lettem, és a toleranciám is lentébb ment. Nekem krónikus a szorongásom, nem lehet megjavítani, nem fog eltünni soha, mivel organikus oka van, de legalább volt annyi eszem, hogy ne szedjem nonstop, 2 pofára. Nektek is lehetett volna.
2022. jan. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!