Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másnak is tesznek a családtagj...

Másnak is tesznek a családtagjai a depressziójára, öngyilkossággal kapcsolatos kijelentéseire?

Figyelt kérdés

Én azt tapasztalom hogy amikor csupán formaságból megkérdezik hogy hogy vagyok, azt a választ várják hogy "megvagyok, köszi".


Ha esetleg elkezdem mondani őszintén hogy szarul vagyok, mert mondjuk az idegeimre megy hogy 4 éve élek egyedül, és bár hogy teperek nem találok társat, és hogy inkább felkötném magam a francba, a következő reakciót kapom: "Ez van, nem tudok vele mit kezdeni, attól hogy mindig elmondod nem lesz jobb". De persze úgy hogy éreztetik hogy kurvára unják a témát és nem akarnak erről beszélni.

Van amikor mondom hogy szarul vagyok, de úgy sem akarnak róla beszélni.

Elkezdik mondani hogy "de, de mondjad mi a baj", elkezdem mondani, felbasszák magukat, aztán inkább közbevágnak és témát váltanak XD


Kb úgy állnak hozzá mint ha amputálva lenne a lábam és már meg kellett volna szoknom, mit beszélek mindig róla...


Nagyjából az a mentalitás van hogy mindenki elfolytja az érzéseit, ettől frusztrált, ideges lesz, és ha valaki esetleg megszegi ezt a szabályt, annak egyből neki kell esni, mert "ha én sem rinyálok akkor te se!".

VAGY

Más hasonlattal élve. Mint ha az ember belökné a kaját meg a vizet a kutya keneljébe, de az a rohadt dög csak nem hagyja abba a vonyítást, "pedig már kapott kaját is baxa meg, meg tettem mindent!". Ja, kiengedni, foglalkozni vele minek...


Minden esetre a családom, barátaim már biztos nem tartanak vissza. Hiába mondtam el ezerszer mi a bajom, ugyan úgy állnának hülyén és nem értenék még is mi bajom volt, biztos meghülyültem, meg jaj most kibasztam velük.


Szomorú hogy egy rohadt jó szóra nem telik azoktól akik "szeretnek", meg "ismernek"...


2022. jan. 28. 13:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy hány éves vagy és milyen családtagokról van szó. Felnőttként már mehetsz magadtól is pszichiáterhez. A nagynénid nyilván nem fogja fizetni a kezelésed.
2022. jan. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a te életedet nyilván, de én is meg unom egy idő után azokat az embereket, akik sajnáltatják magukat és folyton csak a problémáival tudnak jönni. Nem azzal van a baj, ha valaki egyszer vagy néha panaszkodik mert mindenkinek vannak nehéz időszakai, de azok az emberek akik mindig csak panaszkodnak egy idő után engem is levisznek az életről.

Ha azt tapasztalom, hogy a rokonokat nem érdekli, hogy mi van veled szakítsd meg velük a kapcsolatot és keres olyan barátokat akikkel megoszthatod a gondjaidat.

2022. jan. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

33 vagyok, a komplett családra gondolok, meg arra az egy-két emberre akit "barátnak" tartok.


Voltam már beszélgetni, de azon kívül hogy legyek pozitív, nem sok mindent tudott mondani.

Amúgy sem szednék gyógyszert. Minek? Megoldja hogy magányos vagyok, meg mert senkivel sem lehet beszélni őszintén? Nem...

Nyaljak minden nap remegő kézzel az üvegcséhez hogy "jobban legyek"?


Akkor inkább tiszta fejjel fellógatom magam mikor végleg meguntam ezt a komédiát...



De a kérdés nem elsősorban rólam szól, hanem hogy másnak is vannak hasonló tapasztalatai.

2022. jan. 28. 13:30
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy te is és még nagyon sok embernél tapasztalom, hogy abban a hitben vannak, hogy a magányt csak a párkapcsolat mulassza el, pedig nem így van. Ha egyszer (nem kívánom neked) bekerülsz egy mérgező párkapcsolatba utána azt fogod mondani, hogy ennél még a magány is 100x jobb, tapasztalatból mondom.

Különben meg ha társaságra vágysz, mozdulj ki többet otthonról, keres valami olyan hobbit ami által találkozhatsz emberekkel.

2022. jan. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Inkább megölöd magad, minthogy egy gyógyszer által annyira jobban legyél, hogy elkezdhess másképp gondolkodni, változtatni? Ebben nincs logika.

A családod unja a nyűglődésed, hogy nem fogadod el a segítséget, kívülről várod a csodát, hogy majd magától megtörténik, de te magad nem teszel érte semmit. Sőt, te magad is unod már saját magadat, ezért merül fel az öngyi is. Akkor meg hogy várod el a családodtól,hogy ők ne unják milliomodjára is ugyanazt hallani, ha neked is sok már...

Ba.s..szál magadnak valamit inkább, de ne nyírd ki magad. Másnak is megy a változtatás hasonló helyzetben, apránként, segítséggel.

2022. jan. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Az #1-es válaszban arra próbáltam utalni, hogy ne ott keresd a segítséget, ahol saját tapasztalatod alapján sem kapod meg. Ráadásul attól, hogy másoknak siránkozol, még nem lesz megoldva a problémád. Siránkozás helyett inkább az okokat kéne kiderítened.. többre mennél vele.
2022. jan. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

4: Elvált vagyok. Anno én is azt hittem hogy jaj, egy szar kapcsolatnál minden jobb. Most már egy szinten jobban megértem azokat akik képesek bent maradni egy szar kapcsolatban...


5: Nem siránkozásról van szó. Nem minden nap hívom fel és egyből rájuk öntöm minden bajomat. De ha már megkérdezik hogy hogy vagyok, én meg tényleg szarul vagyok, akkor mit mondjak?

Sokkal jobban viselném ha legalább egy minimális támogatást adnának, szerintem egy rohadt jó szó nem sokba kerül...


Nem egy kövér igénytelen incel vagyok. Mindent megpróbáltam hogy fejlesszem magam, hogy nyissak az emberek felé, kipróbáljak új dolgokat, de csak pofára esés lett belőle. Ismerkedni meg egyszerűen nem lehet sem társkeresőn, sem élőben. Próbáltam pozitivan hozzáállni, és csak előre menni, de már belefáradtam 4 év után úgy hogy kb semmi eredménye nem volt...

2022. jan. 28. 13:52
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tanácsolom neked, hogy fèl évre legalább pihentesd a párkereső dolgot. Próbálj meg keresni valami más elfoglaltságot, ami téged boldoggá tesz, és leköti a figyelmedet. Az a baj, ha rágörcsölsz azt megérzik rajtad és nagyon sok csalódásod lesz így. Egy olyan életet kell kialakítanod, hogy egy boldog ember legyél már attól, hogy úgy élsz és azt csinálod, ahogy neked jó. És ha lesz egy párod az már csak hab a tortán.

Tudom, hogy ezt így könnyű mondani, de hidd kitartással és cselekedettel el lehet érni.

Nekem akkor lett párom, amikor elengedtem az egészet.

2022. jan. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ahogy a 8-as írta. Én is éltem párkapcsolatba és miután vége lett sokáig kerestem az igazit, de nem jött azt hittem ez megold mindent. Hát nem, mert minden ember tele van hibával és én is.


Szépen lassan rájöttem, hogy az élet teteje ha van párom, de nem az alapja. Ugyan még nincs és velem se járt senki sem azóta senki, de már nem is érdekel. Rájöttem egy igaz barátra nagyobb szükségem van, mint egy férfira.

Tegyél le alapot az életed alá. És arra építkezz. Ha nincs alap, akkor az első kis vihar ledönti a falakat.

Ja és ne keress tökéletest. Olyan nincs, és ha lenne az ár lenne elég jó, pont mert tökéletes!

33/N

2022. jan. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ár=se
2022. jan. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!