Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki érzi úgy, hogy ténylegesen...

Ki érzi úgy, hogy ténylegesen segített neki pszichológus és akár egészségessé is vált mentálisan a terápia hatásának következtében?

Figyelt kérdés

Pszichiáter-e nem vonatkozik a kérdés, [ne keverd össze] de leírhatod, ha segített neked.


Fontos kiemelnem a szavazásnál, ha kicsit jobban lettél vagy csak kicsit segített, de a lehetőségekhez képest nem jöttél helyre akkor a NEM-leges lehet az igaz válaszod.


Ha valamit megosztanál a komment részbe kérlek írjál életkort.


Személyes írások fontosabbak mint maga a szavazás rész!



2022. jan. 28. 15:14
A kérdező szavazást indított:
éves vagyok: 0 - 16 segített
éves vagyok: 0 - 16 nem segített
éves vagyok: 17 - 24 segített
éves vagyok: 17 - 24 nem segített
éves vagyok: 25 - 34 segített
éves vagyok: 25 - 34 nem segített
éves vagyok: 35 - 44 segített
éves vagyok: 35 - 44 nem segített
éves vagyok: 45 - 100 segített
éves vagyok: 45 - 100 nem segített
29 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg pszichiáternél és pszichológusnál jártam az évek során, de érdemlegesen egyikük sem tudott segíteni, legfeljebb csak részlegesen, mint például a paranoid skizofréniám szinten tartásával. Sok esetben csak rosszabb lett a helyzet, mint amikor például 10 éves koromban Rivotrilt és Risperdalt írt fel az orvosom, azok nagyon rossz hatással voltak rám.

A szorongásos zavaromat, kényszerbetegségemet, illetve az enyhe fokú autizmusomat viszont nem tudták kezelni, bár tudom, hogy az autizmus egy állapot, nem igazán betegség.

28 (lassan 29) F vagyok.

2022. jan. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
* váltál
2022. jan. 28. 15:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ideggyógyász nyugtatót adott. Addig emelte az adagot, amíg nem tudtam leszállni a vonatról. Azóta nem vagyok hajlandó ilyesmit szedni. (90-es évek eleje)

Sok pszichológusnál jártam, néha voltak vicces esetek is, olyan is, amikor felmerült, hogy melyikünknek van inkább segítségre szüksége. Kettő volt, amelyik valamennyit segített (nem sokat), de volt, amelyik ártott.

2022. jan. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mi a betegséged, vagy lelki problémád és, hogy mennyire akarod, hogy segítsenek.
2022. jan. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Tartós depresszióval jártam pszichológushoz, kognitív viselkedésterápiára. Egészséges olyan formában nem lettem hogy teljesen elmúlt volna a depresszióra való hajlamom, de megtanított jobban kezelni amitől drasztikusan javult az életminőségem, úgyhogy én ezt segítésnek számolom.
2022. jan. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
ADHD val mentem hozzá, közben párkapcsolati krízis miatt súlyos depresszió, insomnia, szorongásom lett. Pszichiátrián is kezeltek. 3 év után semmi bajom, és az ADHD-t is jobban kezelem. 2 éven át csak rosszabbodott az állapotom, de aztán beért a terápia gyümölcse. Hálás vagyok a pszichologusnak, aki nem hagyta, hogy beletörődjek a helyzetbe.
2022. jan. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6

Ez jó! Akkor ezek szerint nem kell semmi gyógyszert szedned ilyen célból és kapcsolatban sem kell maradni terapeutával, mert rendbe jöttél szépen. [?]

2022. jan. 28. 17:40
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Jártam 4 magánterápiába, az első pszichoterapeuta volt, a második klinikai szakpszichológus, a harmadik és negyedik pszichoterapeuta jelölt. Kb. 1-1 év volt mindegyik. Ezek nem segítettek.

Aztán voltam egy párszor a területileg illetékes pszichiátriai gondozó pszichológusnál (aki pszichoterapeuta volt). Ő nagyon jó volt.

És végül voltam egy párszor egy újabb magánterápián, ő is szuper volt, de mivel ő nem pszichológus volt eredetileg és még csak a pszichológia szakot végezte el (szóval nem volt még klinikai szakp.), ezért a szupervízora azt mondta, hogy ne vállaljon el.

Én azt gondolom, hogy az első négy terápián talán én nem dolgoztam elég jól... a másik kettőnél meg csak nagyon kevésszer voltam, szóval nem lehet tudni, hogy jutottunk-e volna valamire.

2022. jan. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8 Akkor ezt is sajnos behúzhatjuk a nem segített érdemlegesen oldalára.


Örülnék neki, ha nem lenne ennyire drasztikusan rossz az arány.

Jóra elve nem számítottam az eddigi arány nem lepett meg, ha fordított eredménye lenne a szavazásnak az-aztán meglepő lenne.

2022. jan. 28. 18:55
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

6os vagyok


De kell, de az ADHD-hoz köthető, és örökre szól, amíg gyógyszert szedek rá.

2022. jan. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!