Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális hogy falásroham...

Normális hogy falásroham utáni nap hasi görcseim vannak és egésznap a WC-re járok a büntudat miatt? (Evészavar)

Figyelt kérdés
Nagyon régóta küzdök a táplálkozással. Világ életemben túlsúlyos voltam, falászavarom volt, aztán szép lassan elkezdtem megvonni magamtól az ételeket. Fogytam kb 27 kg-ot. Persze utána váltakozott sokáig, hol faltam, hol koplaltam. Falás után általában kompenzáltam hánytatással, hashajtóval, vagy azzal hogy másnap szinte semmit nem ettem. Most elkezdtem tudatosabban étkezni, de 1000 kcal felett iszonyú büntudat gyötör, ami sokszor falásokba torkollik. (Kérlek emiatt ne ítélkezzetek, ez egy kontroll vesztett állapot). Tegnap pont ez történt, (nem vittem túlzásba, 2500 kcal volt ígyis a napi fogyasztásom, tehát nem kell nagyon nagy zabálásra gondolni.) Ám mégis akkora büntudat gyötör hogy iszonyatos hasi görcseim vannak és állandóan a WC-n ülök, hashajtás nélkül. Ez normális? Evészavarosok, tapasztaltatok ilyesmit? Illetve szerintetek érdemes segítséget kérnem ezügyben?

2022. jan. 29. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
11%

Nem, nem normális a helyzeted.

És, te az vagy?

Ha igen, fordulj pszichológushoz, vagy kérd a családod segítségét. :) Vagy ki is nyírhatod magad, meg az egész bélrendszered, hogy a kövi 40 évedet szenvedésben éld le.

2022. jan. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bár diagnosztizálva nem lettem, de a tüneteim elég egyértelműek. Családom nem igazán segít. Sőt.. inkább hátráltat abban hogy ez a dolog bármerre is kimozduljon. Nem vesznek komolyan, nem értik hogy miért foglalkoztat ennyit az evés és miért okoz nekem ekkora nehézséget ez az "egyszerű" dolog.

Gondolkodtam szakemberen, csak mindig bennem van hogy majd ő sem vesz komolyan

2022. jan. 29. 21:53
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

2

Akkor biztos csak viccből járnak emberek milliói ugyanezzel a panasszal orvoshoz.

2022. jan. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Ha a csaladodtol nem kapsz segitseget akkor szarjal ra, amugy se ok fognak neked segiteni (maximum tamogatni)


Szakemberhez menj mert a falasroham mogott lelki dolgok alnak.

2022. jan. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%
Szia! Nem tudom él e még a kérdés, de a hasmenés egy evészavar után normális. Én is hánytattam magam, igaz hashajtózni nem hashajtóztam, de voltam allultáplált is. Előtte semmi bajom nem volt az anyagcserémmel. Utánna görcsös székrekedés, hasmenés váltakozott. A falásrohamok, a hánytatás, hashajtózás, elégtelen tápamyagbevitel, koplalás.. Mind mind kicsinálják a bélflórát. Nem csoda hogy a szervezet nem bírja. Nem erre lett tervezve. Szóval nagyon sok türelem is kell hozzá, hogy visszaáljon az emésztés a normális kerékvágásba utánna.
2022. ápr. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Segítséget mindenképp érdemes kérned: pszichológus. Esetleg gasztro doki, dietetikus. Első körben háziorvos. De a pszichológust mindenképp ajánlom.
2022. ápr. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!