Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges az, hogy depresszió...

Lehetséges az, hogy depresszió kezd kialakulni?

Figyelt kérdés

Huh, elnézést, lehet hogy rosszul tudom vagy valami ilyesmi, de már nagyon zavaró az egész....


Az a lényeg, hogy már régóta vannak problémáim. Volt egy nagyobb traumám és azóta nem vagyok teljes, mindig üresnek érzem magam. Mindig mosolyogtam és segítettem másoknak, túlhajszoltam magam stb.


Lassacskán 1 éve, hogy kezd alábbhagyni az egész, kezd le omlani a "falam". Sokszor sírógörcsöm van, sokat agyalok és gondolkozom a múlton. Jobban érzékennyé válok. Hangulatingadozásom is van (dühös leszek, sírok, aztán dühös leszek újra, majd csalódott, aztán fáradt). Egyre fáradékonyabb vagyok, nem tudok már koncentrálni. Van amikor sokszor eszek, aztán meg semmenyit, majd azután keveset. Többször előfordul az önutálat is.


Olykor adódik olyan helyzet, hogy csak bámulok magam elé, kizárva a külvilágot. Mostanában egyre jobban megy el a kedvem, s ez által az eszem is. Így a napok kezdenek egybefolyni. Van olyan is, amikor szorongok, vagy random kellemetlenül érzem magam.


Csak az ép eszem állít meg a hülyeségektől, de érzem hogy az is cserben hagy hamarosan.


Túl fáradt vagyok az egészhez. Nincs miért élnem, s nincs is erőm rá....



2022. jan. 29. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez depresszióra utal. Van olyan ember, akivel meg tudod beszélni a problémá(i)d? Mert sokat segít, ha kibeszéled magadból. De nem ártana pszichológus segítségét kérned, mielőtt súlyosbodna.
2022. jan. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, nem tudom. S az a baj, hogy annyira zavaros, de még is összetett az egész számomra, hogy megőrjít. Mindenképp megyek majd pszichológushoz. Köszönöm, hogy válaszoltál!
2022. jan. 29. 23:24
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Nem majd, most! Mire vársz? Csodára? Az nincs!
2022. jan. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A múlton nem szabad rágódni, az már elmúlt csakis előre kell nézni. Attól hogy a rosszra gondolunk nem lesz jobb ..sőt.

Az agyadban kell rendet tenni , és csak a jóra gondolni.

Hálát kell adni mindenért.

Es pozitívan állni az élethez. Új lappal indulni.

Tudom , hogy nem könnyű. Én is javaslom, hogy menj pszichológushoz és ő tud segíteni

Próbálj meg barátokat szerezni sokkal könnyebb lenne, ha nekik elmondhatnád a fájdalmaidat

Es ami a legfontosabb Szeresd magad :)

2022. jan. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!