Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiáter megtagadhatja...

A pszichiáter megtagadhatja (nem magán) a beteg ellátását, annak viselkedési problémáira hivatkozva?

Figyelt kérdés

Borderline, bipoláris zavar diagnózis miatt indulatait nehezen tudja szabályozni, dühkitörésekkel küzd. Ezért megtagadták az orvosi ellátását. Az intézménybe pedig kizárólag úgy léphet be, hogy le van tiltva az orvosokkal való kommunikáicióról. Egyedül a pszichológussal beszélhet, aki az intézménnyel szemben vállalta a további terápiát.


Fizikai erőszak nem történt, verbális minősítés igen, miután figyelmen kívül hagyták és nem kezelték a kevert bipoláris fázisát, és zaklatásnak nevezték, hogy már szinte könyörgött a gyógyszerért.


Ilyet lehet?

Indulatszabályozási gondokkal küzdő beteget kitiltani valahonnan,csak mert a betegsége tüneteit produkálja? Borderline és bipoláris. Ezért van ott, mert kezelésre szorul, mivel beteg. Nekik meg az a dolguk, hogy pszichés beteget kezeljenek. Nem azzal fenyegetni, hogy még a pszichológusnak is megtiltják, hogy kezelje. A gyógyszereire kapott egy évre szóló szakorvosi javaslatot, a háziorvosnak. Így pszichiátriai rendszeres ellenőrzés alatt nem áll. Mindez a hangulatingadozásai miatt megtagadva.


Lehet ilyet? Az dolguk, hogy kezeljék nem?


2022. jan. 31. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
2022. jan. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy lehet-e, viszont azt igen, hogy a beteg nem biztos, hogy előnyére fog fordítani egy ilyen kapcsolatot/kezelést. A volt párom is borderline személyiségzavarban szenved. A legelső pszichiáter akinél volt nem ért semmit, folyamatosan hülyének nézte, emiatt percenként előtört belőle az agresszió. A másodiknál már semmi ilyen probléma nem volt, soha nem mutatta nála a betegségnek jeleit, mivel ő nem hozta olyan helyzetbe őt, amiből könnyen át tud lendülni az "idegbeteg" állapotba.

Szóval ha nem tagadta volna meg a kezelését, akkor is érdemes lenne másik kezelőorvost keresni, mert vele nem fog elérni jelentős javulást. Egyébként ő jobban szeretne lenni? Vagyis nem is jobban (mert ő valószínűleg most is jól érzi magát), hanem inkább máshogy. Meg akar változni? Mert ha nem, akkor lehetséges, hogy soha nem fog "jó" orvoshoz kerülni.

2022. jan. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. válaszadó által beidézett cikkben is leírtak szerint, igen, megteheti. Mindazonáltal furcsa, ha éppen a pszichiáter tagadja meg az ellátását. Csak tippelem, hogy a pszichiáter nem látta indokoltnak a gyógyszeres kezelést és ezért irányította pszichológushoz. Nem ismerve az összes körülményt, úgy gondolom, a pszichiáternek az eltiltás helyett más eszközt kellett volna találnia, végtére is a szakterületéhez tartozó betegséggel keresték fel, amelynek tünete volt a "zaklatás".

Ha úgy gondoljátok, hogy etikátlan volt az orvos döntése, az illetékes betegjogi képviselőhöz tudtok fordulni.

2022. jan. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Továbbra is gyógyszeres kezelés alatt áll, csak szakorvosi javaslatot kapott egy évre, pszichiátriai kontroll helyett. Mellette jár pszichológushoz.


Ha valakivel hangulatstabilizáló gyógyszereket szedetnek, akkor egyértelmű, hogy súlyos hangulatingadozásai vannak. Akár esetenként dühkitörései. Ez olyan mintha nem látnának el egy skizofrént, mert az hangokat hall. Egy bipoláris ember mániás, de főleg kevert fázisban, hozzáadva a borderline személyiségzavart, sajnos az a kategória lesz, akinek lesznek sértő megnyilvánulásai.


Ha pedig depressziós fázist idéz elő egy gyógyszerváltás, és 3 hónapig nem csinálnak semmit, én rohangálok vele a sürgősségi pszichiátriára, hogy mégis adjanak már neki valamit, akkor már az én agyam is elszáll, nemhogy az övé. Azzal meg nem őket hívja fel a munkahelyéről, hogy este ő már nem jön haza, mert meg akar halni. (Ilyen szerencsére egyszer volt) Persze, hogy zaklatta az orvost, ha ennyire rosszul volt.


Sajnos nagyon megingott a bizalma az összes pszichiáter irányába, magánra rendszeresen jelenleg pénzünk nincs. Másikat már nem is akar.


Amúgy lehet, hogy én sem akarok. Ilyen dühkitöréseket mint ezeken a helyeken, a munkahelyén és a magánéletében sem váltott ki belőle semmi.

A pszichológus normális, de milyen helyzetbe hozzák azzal, hogy rajta kívül nem kommunikálhat senkivel? Besétálni úgy egy helyre, hogy azért utálják mert beteg, és a hely pedig elvileg pszichés betegeknek jött létre?


Én sem tudom, hogy mi a helyes. Minden betegsége ellenére normális karriert, és velem pedig olyan párkapcsolatot épített fel ahol azt érzem, hogy szeret. Teljesen értelmes, képzett, intelligens ember. Itt ő szenved legjobban, nem a környezete.


(Pénzünk magánra a covid helyzet miatt nincs, 2 év leállas után még anyagilag nem jöttünk helyre"

2022. jan. 31. 23:21
 5/5 anonim ***** válasza:

másik kórház

vagy pszichiátriai gondozó

ezt én sem értem, pszichiátrián pedig kifejezetten ilyen emberek vannak, nyilván nem ismerjük a másik oldalt, tényleg nem vették-e figyelembe, illetve mit mondott.

de át kell vennie más kórháznak, ilyen betegségben fontos a megfelelő gyógyszerszedés

2022. febr. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!