Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire van létjogosultsága...

Mennyire van létjogosultsága a futószalagon 10 perc után gyógyszert felíró pszichiátereknek?

Figyelt kérdés
Akiknek nincs pszichoterapeuta végzettsége. És sokszor még bunkók is, és nekik is pszichoterápiára lenne szükségük.

2022. jan. 29. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
12%
Szólj rá, hogy ne futószalagon rendeljen, hanem szálljon le róla.
2022. jan. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Egy ilyen érzelmektől fűtött kérdésre nem tudom milyen választ vársz.


Mennyire van létjogosultsága a fájó fogat futószalagon kihúzó fogorvosoknak? Ha egyszer olyan szarul vagy mert odáig fajult a helyzet, hogy már a falat kaparod és meg akarsz halni a fájó fogadtól, akkor nem nagyon van más opció mint hogy kihúzatod, utána meg lesz idő szórakozni az időigényesebb, kifinomultabb módszerekkel, esztétikus fogpótlással stb.

2022. jan. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Élete végéig.
2022. jan. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Sajna nem csak a pszichiátria megy így. Az elmúlt 3 évben sajnos több területen is kellett szakrendelőkbe járnom, az még a jobbik eset volt, amikor hagyták elmondani, mi bajom. Aztán volt kb fél perce rám. Nyilván többen félre is diagnosztizáltak több területen is eleinte, de akkor nem lehet szólni, mert ugye az orvos a tekintély.


Ez van, ilyen a magyar egészségügy. Kevés jó orvos maradt itt, és senkinek nincs ideje senkire. A Hippokráteszi eskü idevonatkozó része már réges rég nem érvényes.

2022. jan. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg még mindig jobb, mint a semmi. Egyébként 10 perc nyilvánvalóan semmire nem elég.


Az, hogy egy pszichiáternek nincs pszichoterapeuta végzettsége, nem feltétlenül hátrány. Én például jártam több olyan pszichiáterhez (magánrendelésre), akik pszichoterapeuta végzettségűek voltak és inkább a beszélgetésre helyezték a hangsúlyt, nem a gyógyszerelésre. És ez így nem volt jó. Szerintem sokkal jobb külön pszichiáterhez és külön pszichológushoz (pszichoterapeutához) járni, bár aláírom, ezt anyagilag nagyon kevesen engedhetik meg maguknak (havi 1x pszichiáter, havi 4x pszichológus vagy PT). Sajnos én sem.

2022. jan. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

ennyi ideje van, nálunk ezen felül megírja az egy oldalas ambuláns lapot.

a semminél jobb, de pszichiátriai gondozóba az megy akinél már tényleg nagy a gond.

2022. jan. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Néhány magát pszichoterapeutának valló egyénnek is elkélne a pszichoterápia. Sajnos az, hogy van adott végzettsége még nem mindig jelenti azt, hogy jó szakember. :)
2022. jan. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!