Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiáterek a gyógyszerlob...

A pszichiáterek a gyógyszerlobbinak dolgoznak?

Figyelt kérdés
Évekig, évtizedekig is gyógyszerezik az embereket. Ez után jár nekik plusz juttatás?
2022. febr. 3. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Félig meddig. Vannak bizonyos gyógyszerek amiket nagyon futtatnak, pedig mondjuk lenne nála hatásosabb, mégsem azt adják első körben. Hogy egy példát említsek, aki új beteg és először megy depressziós/szorongásos/pánikzavaros tünetekkel pszichiáterhez az 99%, hogy escitalopram hatóanyagú gyógyszert fog kapni vagy Scippát vagy Escitilt.
2022. febr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát mi a válaszod a kérdésemre, mert szépen körbeírtad de nem a kérdésre válaszoltál.
2022. febr. 3. 17:51
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Amit írtam is, egyénfüggő, ezért írtam, hogy félig meddig. Azért ha nem általánosítunk a legtöbbnek az a célja, hogy meggyógyítson vagy tünetmentessé tegyen. Ezt így egyértelműen nem lehet kijelenteni, hogy igen vagy nem, nem fekete/fehér a helyzet.
2022. febr. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, sokan vannak akik evekig, évtizedekig gyógyszerezve vannak, amire rá is szoknak.
2022. febr. 3. 17:56
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Van akinek szüksége is van rá sajnos és azért szedik évekig, évtizedekig akár. A rászokás az már a legelején kialakul majdnem minden pszichiátriai gyógyszernél, ilyen szempontból szinte mindegy, hogy fél évig vagy 20 évig szedte. A hatásvesztés és a dózisemelés az ami problémásabb.
2022. febr. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Lényegében drogosokat csinálnak a betegekből.
2022. febr. 3. 18:07
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én bipolárisként örülök, hogy vannak ezek a szerek, mert amúgy nem tudnék normális életet élni. Egy skizofrénnek is jobb, ha szedi. De azzal nem értek egyet, hogy minden miatt gyógyszerezni kell, ami terápiával elmulasztható lenne.
2022. febr. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nyilván pl a skizofréneknek mindig kell szedniük, viszont ott is aki skizofrén és ismerem, csupán elnyomja a tüneteket, de egészséges magától a gyógyszertől sosem lesz.
2022. febr. 3. 19:10
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

mivel a pszichiáter azt tanulja, hogy lehet a kóros pszichés betegségeket gyógyszerrel segíteni így gyógyszert ír fel.

az, hogy annak dolgozik-e változó, vannak olyan időszakok amikor egy bizonyos gyógyszerből részesedést kap.

ezt onnan tudom, hogy amikor én kezdtem még régebben mindenki ugyanazt írták fel, ha hatott tök jó volt, ha nem emelte az adagot, csak akkor cserélt ha már olyan volt a helyzet

2022. febr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!