Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Napi 5 mg Xanax már függőségne...

Napi 5 mg Xanax már függőségnek számít?

Figyelt kérdés

2022. febr. 3. 17:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a mennyiségen van a hangsúly, hanem a rendszerességen. Ha muszájnak érzed bevenni minden nap, akkor igen, függőség
2022. febr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Függő vagy tőle az biztos, mint ahogy én is (ugyan ennyit szedek) ez tény, de a másik része, hogy pl. pánikbetegségben/agorafóbiánál (ami az egyik fő problémám) az ajánlott adag 1-10mg között van, többnyire 5-6mg hatásos, ha így nézzük ez egy középérték. Ez ott van egyébként a Pfizer oldalán található hivatalos betegtájékoztatóban is (mármint az adagolás amit említettem).
2022. febr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Xanax kemény drog. Ez a valóság.
2022. febr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem a dózis a mérvadó, hanem, hogy milyen régóta szeded, és hogyan lennél nélküle. 0.5 mg-ra is kialakul durva függőség, ha vki pl hónapokig, évekig beveszi minden nap. De az pl nem függőség, ha vki kórházban 3 napig 20 mg-okat kap. Továbbá van a csak pszichés függőség, csak fizikai, és a kettő együtt is. Én pl már utáltam a nyugtatókat, de ha kihagytam egy adagot akkor hánytam és rohamom lett, ez fizikai (kémiai) függőség volt.

Próbáld ki, hogy csak a felét veszed be pár napig, és figyeld meg, hogyan érzed magad. Tudni fogod, h függő vagy e.

2022. febr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem tudok meglenni nélküle. 3 éve szedem kisebb megszakításokkal.
2022. febr. 3. 18:35
 6/13 anonim ***** válasza:
39%
Van aki meg 30 éve. Nem ebbe fogsz belehalni, ha azon aggódsz. :)
2022. febr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20 éve 1 mg. Függőnek minősülök.
2022. febr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor nem gáz?
2022. febr. 3. 21:09
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem.
2022. febr. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Mentál Addikt Konzult Iroda ***** válasza:

A probléma, hogy már elfogadta, hogy csak ezzel tud működni.

A kérdésre válaszolva: igen ez már függőség.

Ha szeretne szermentesen élni, akkor szilárd motivációval forduljon segítőhöz (pl. pszichológus, addiktológiai konzultáns).

Milyen nehézséget jelent a nyugtató szedése Önnek?

2022. febr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!