Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehetett a háttere ennek?...

Mi lehetett a háttere ennek? (öngyilkosság)

Figyelt kérdés

Annak ha valaki komolytalan módszerekkel próbálja megölni magát nagyon sokszor (mondjuk nem tudom mennyire komolytalan mert emiatt kórházba is kerül olyankor)

Aztán egy szèp napon alkoholos befolyásoltság alatt olyan durva módon oltja ki az életét hogy az ép ésszel felfoghatatlan, az életösztönt alap hogy felülírja és nagyon fájdalmas és brutális , én sose merném megtenni úgy bármi is történjen velem. Ja és abból 100% hogy nincs visszaút ha már megtörtént. És így meg is hal sikeresen.

Én is próbáltam már de úgy eszembe nem jutna.


Mi lehet ennek az egésznek a pszichológiai háttere amit én leírtam?

Csak érdekel.



2022. febr. 4. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Definialni kellene hogy mi szsmit komolytalannak?
2022. febr. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gyógyszer
2022. febr. 4. 10:55
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
A gyógyszert is lehet eleinte komolynak hitte. Aztán rájött hogy azzal nem olyan egyszerű. Így más módszerre váltott. Ennyi.
2022. febr. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%

Révén, hogy eléggé limitált lehetőségek vannak, így érthető, ha olyan módszerrel próbálkozik, ami a köztudatban alkalmas erre a célra. Annyi, hogy ha nem ért hozzá az ember (mit, hogyan, mivel és mennyit kell bevenni), akkor a kívánt hatást nem éri el. Szóval nem feltétlenül kell arra gondolni, hogy n gondolta komolyan a dolgot, pusztán nem jött össze.


Amikor meg alkohol hatása alatt állt, akkor annyira eluralkodott rajta a szuicid hajlama, hogy az azelőtt elvetett módszert sokkal könnyebben bevállalta és kivitelezte.


Sokszor az öngyilkosságot nehéz úgy elkövetni, hogy a környezet ne sérüljön. Gondolom a gyógyszer azért jött szóba, mert az csendes, látványban is türhető, nem traumatizál sokakat. De ha nem jön össze, akkor sajnos drasztikus megoldásokat választ, főleg alkohol hatása alatt, ahol sem a félelem, sem az ösztön, sem az eddig megfontolt "szolid" öngyilkosság gondolata nem érvényesül.


Amúgy elárulod, hogy milyen módon vetett véget az életének? (Vagy ez fiktív kérdés?).


Részvétem amúgy...

2022. febr. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mit csinált az illető?
2022. febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!