Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezekről lehet pszichológussal...

Ezekről lehet pszichológussal beszélgetni, vagy tök hülyének fog nézni?

Figyelt kérdés

Előfordul, hogy a gyakorikerdesek.hu-t olvasva végzek önkielégítést.

Vagy privátban kezdek el valakivel intim dolgokról csetelni, akár itt a gyakorik, akár csetszobákban, anonim módon, vagy nicknév mögül.

Mindig illedelmes, és kedves vagyok a hölgyekkel, de néha sajnos creepy vagyok.

Amikor párkeresés szempontjából ismerkednék, akkor is előjön ez az énem is időnként.

Az élő ismerkedésekben, se tudom, hogy hogyan lehet az intimebb dolgokat szóba hozni. Vagy totál beszari vagyok élőben, vagy ott is, ha nem is obszcén, de más módon kellemetlen tudok lenni a hölgyeknek.

Szeretnék javítani a kapcsolatépítő készségemen, és a szexuális életemen. Ha nem akarok szexuálisan, vagy párkapcsolati céllal közeledni egy lányhoz, akkor tök normális vagyok, és kedves vagyok mindenkivel, egy szerethető emberként ismernek, csak valahogy ez nem megy nekem, és szeretnék változtatni, csak félek beszélni róla.



2022. febr. 4. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
A creepy mit jelent magyarul?
2022. febr. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A google fordító ijesztőt ír, ami lehet ide is helytálló. Kb. én azt mondanám, hogy túlfűtött állapotban átváltozok egy kicsit tapintatlan gyökérré.
2022. febr. 4. 19:25
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Pszichológussal bármiről lehet beszélni, és kell is. Mindenről amin változtatni szeretnél.

(Mellesleg sokan sok mindent megadnánk egy pasiért aki normális, kedves, de közben perverz, de ezt csak zárójelben merem leírni. Láthatólag neked ez problémát okoz az életedben, megakadályoz a párkeresésben, tehát változtatni kell rajta és szakember segítségével lehet is.)

2022. febr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szexuálpszichológust keressél.
2022. febr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Járok már egy klinikai szakpszichológushoz más problémákkal, idővel majd, akkor ezeket is behozom az ülésekre. Jelenleg például indulat kezelésről beszélünk, és, hogy fontos, hogy a szükségleteimet is felismerjem.
2022. febr. 4. 19:34
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a pszichológussal bármiröl. Én egy hölgyet fogtam ki (még kamaszlányként), akkor gyakorlati hely problémákkal. Azóta a fiúkat, szexualitást is kiveséztük, amiröl otthon nem beszéltünk (vagy nem tudtak válaszolni). Ha megfelelö embert fogsz ki, mint szakember oldottan fogsz vele beszélgetni.
2022. febr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus azzal dolgozik, amit te viszel neki. Bármiről lehet vele beszélgetni, akár az időjárásról is, csak az valószínűleg kevésbé térül meg. Elvben a pszichológus nem ítélkezik, hanem azt próbálja megtalálni, hogy amit előhozol az miért és hogyan okoz neked problémát, mit érdemes kezdenie vele szakmailag. Éppen ezért, ha az időjárást hozod fel, akkor valószínűleg megkérdezi, miért fontos ez neked, hogyan hat rád...


Akár minden egyes problémád érdemes lehet átbeszélni a pszichológussal, mert jó eséllyel bármivel kapcsolatban tud segíteni. Nyilván érdemesebb a számodra fontosabb, komolyabb gondokat okozó dolgokkal foglalkozni inkább és a kisebb problémát jelentőket hagyni későbbre, vagy akár megoldatlanul.


Ha téged épp a szabadidőd szervezése foglalkoztat nagyon, mert azzal rekedtél meg, akkor valószínűleg abban is tud segíteni, de ha nem ez az igazán fontos problémád, mert ezzel segítség nélkül is egészen jól boldogulsz, akkor ne pont ezt hozd be a terápiába.


Ha úgy érzed, hogy jól működik a munkátok, jól tudtok együtt dolgozni, akkor a többi dolog után/között hozd be ezeket a dolgokat is.


Ha úgy érzed, hogy nem tudsz valamit elmondani neki, akkor vagy dolgozzatok rajta, esetleg írd körül neki, hogy van egy ilyesmi problémád, amivel nehezen tudsz megnyílni és dolgozzatok rajta együtt.


Ha pedig esetleg úgy érzed, hogy vele egyáltalán nem működik a munka, nagyon nem tudsz neki megnyílni, nem tudod elég komolyan venni őt, vagy a szaktudását, akkor meg inkább zárjátok le a közös munkát és keress egy másik pszichológust, akivel talán jobban egymásra tudtok hangolódni. A pszichológus-páciens kapcsolat ugyanolyan emberi kapcsolat, mint egy munkahely, vagy egy barátság. Ha emberileg nem működőképes, akkor nem érdemes erőltetni, inkább mást kell keresni hozzá, akivel jobban tud működni.

2022. febr. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!