Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy felülkerekedj...

Dimuran18 kérdése:

Mit tegyek, hogy felülkerekedjek az érzésen? (A többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Régóta szenvedek egy problémával, amivel kapcsolatban a mai napig nem jutottam dűlőre(magamtól)

A következő a helyzet: nagyobb stressz hatására lefagyok, remegek, és nem birok gondolkodni. Legyen szó arról, hogy belém kötnek az utcán, vagy csak szimplán “lebasznak”. Legutoljára volt egy vevőm, aki tajtékzott, amiért nem kapta meg azt az árut, amiért hozzánk jött. Ócsárolt minket, fenyegetőzött, hogy elmondja mindenkinek, hogy milyen szar a bolt stbstb, a szokásos. Na én ennek hatására remegtem, nem birtam nyugodtan állni, borzasztó volt.

Az életem korántsem volt veszélyben vagy a testi épségem, hiszen az ember több, mint 70 éves volt. A másik nagyon érdekes, hogy felfedeztem egy roma uriembert, aki magában szitkozódott, de mint állat. Persze oda néztem, erre azt kiabálta, hogy mit nézel dagadt. Erre én lesütöttem a szemem, és folytattam a dolgom. Nagyon gáz volt. 185 cm es kozel 100 kg vagyok, az a nyikhaj meg volt vagy 60 kg. Egyébként életemben nem verekedtem, és nem is akartam soha generálni verekedést, mert soha nem tanultam önvédelmet, és biztos szarul jönnék ki belőle. Amugy 26/F , bár egyáltalán nem érzem magam férfinak ezek után. Remélem nem volt túl hosszú srácok, és hogy érdemben tudok választ kapni arra, hogy mégis mi a pélot tennétek a helyemben.


Köszi előre is!



2022. febr. 6. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Fight, flight, or freeze


Harcolsz, elszaladsz, vagy lefagysz reakciók közül te az utóbbiként reagálsz.


Régebben én is ilyen voltam, mint te, azután szerintem az önbizalomnövekedéssel egyenes arányban elindultam a 'harcolok magamért' úton. Néha most is nehéz felszólalnom, de sokkal jobban érzem magam utána.

2022. febr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hasonló voltam régen

Sok "lábnyom" kellett a hátamra amíg rájöttem hogy az a düh, ami a történés után jön, felemészt

Azthiszem túl sok összegyűlt, introvertált személyiség vagyok , ha csak piszkálnak akkor szimplán nem érdekel ( dehogynem, de nem érdemel reakciót)

Ha viszont rámtörnek akkor eldurranok és porba tiporom az egyént. Annyira hogy még olykor én érzem magam rosszul

2022. febr. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!