Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek szerintetek?...

Mit tegyek szerintetek? Ördögi körbe estem, és nem látok kiutat...?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden felvázolni a helyzetemet, de görgess le a lényegért:

Diagnosztizált bpd-s vagyok, nem meghatározott szorongással és közepsúlyos depresszióval. Az előző pár évben pszichiátrián, pszichoterápiás osztályon is jártam, beállították a gyógyszereimet, ami keményen 1 évig használt, utána semmit nem hatott, így elhagytam (a körzeti pszichiáteremhez már nem járok, mert csak receptet képes felírni a fent említettek után is...)


Családom, párom, barátaim nem vesznek komolyan, hiába próbáltam többször is felhozni azt, hogy nagyon nem vagyok jól. Jelenleg ott tartok már, hogy a totál „idegösszeroppanás” kerülget legalább hetente egyszer, amit csak falcolással tudok enyhíteni/elterelni (próbáltam már mindent: játék, zene, takarítás, mozgás, drog, szex stb... nem állítja le a folyamatot). 3 éve pont így kezdődött a tortúrám, szharul lét-falcolás-öngy.kísérlet-pszichiátria. Ami a legrosszabb, hogy a szorongásom elkezdett kihatni a munkámra, közvetlen kollégáimat többször is kellemetlen helyzetbe hozom azzal, hogy leblokkolok egyszerűnek tűnő feladatoknál mint pl. kontaktusba lépni xy-nal, és ilyesmi külsős emberekkel való kommunikációknál, amivel hátráltatom a munkát. Közvetett kollégákkal nem vegyülök, és ez már problémát is szült, elkezdtek rólam pletykálni. Próbaidőn vagyok, és pár kollégának kell rólam véleményt írni, hogy hogyan teljesítek pl. csapatban, és valszeg ez miatt ki fognak rakni. Tehát elég nagy nyomás van rajtam ez miatt is, plusz amit maga után vonna a munkanélküliség, viszont ha nem is raknak ki, akkor se fenntartható ez az állapot, hogy kiidegelem a kollégáimat. Már volt ebből adódóan vita is, azaz hogy az egyik kollégám (jogosan) leharapta fejemet szinte.



A lényeg:


Gondolkodtam azon, hogy újra orvoshoz kéne forduljak, de nem tehetem most meg, hogy megint hónapokig kiessek a munkából. Tb alapú pszichiáterhez nem tudok időpontot foglalni, mert este érek haza, és attól is félnék, hogy instant akut osztályra irányít. Magánhoz meg alaphangon 20k lenne, ami még oké, de nem hiszem hogy heti 1 alkalom elég lenne + egy olyan gyógyszert szedek, ami mellé a legtöbb antidepresszáns és antipszichotikum erősen ellenjavalt. Az tűnne a legkézenfekvőbbnek, ha csak vmi gyógyszert íratni mennék el, amit lehet a gyógyszerem mellé szedni, csak nem hiszem, hogy „csak úgy” ezt megteszik :/


...Vagy magasról toljak le mindenkit és mindent valahogyan, és ha kell, hát feküdjek be a pszichiátriára, még ha ez a munkámba is kerül, plusz családi vitába és a baráti kapcsolataim rovására? Megéri azért, hogy előreláthatólag pár év múlva megint megtörténjen ugyanez? Mint ha periódikus lenne az egész...



2022. febr. 6. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A munka az jo. Strukturalja a napod, szoval heti egy pszichoterapia okey meg kozben foglalkozz magaddal te is otthon.


Thalassa haznal mwgoldhato hogy csak bejarj terapiara.

2022. febr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%
Omega 3-at kell bevenni: [link]
2022. febr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Jol van kedves 2. Szendy gabornak mar tobbszor kellett nyilvanosan bocsanatot kernie a faszsagai miatt. Tapkiegeszito businessben dolgozik..ha csak ennyi lenne akkor egesz skandinaviaban, japanban, meg spanyol, olasz, portu, gorognel ismeretlen fogalom lenne a depresszio.
2022. febr. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3 Próba cseresznye, nem ér meg egy próbát? Szendi pszichológus, te mi vagy? A D-vitamin is hasznos lehet: [link] Miért lenne ezekben az országokban ismeretlen fogalom a depi?
2022. febr. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem dolgozik ő táplálékkiegészítő bizniszben. Az a Lenke.
2022. febr. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!