Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Korábban kényszer és pánikbete...

Korábban kényszer és pánikbeteg voltam(talán most is) és elég vallásos vagyok. Szörnyen előítélem ha valaki rosszat kíván a másnak/megeszküszik valaki más életére és ez a legnagyobb félelmem is hogy nehogy a rossz tetteim által ártsak a valakinek(?)

Figyelt kérdés

Ezek által kialakult egy kényszer és pánikbetegség (már a legkisebb rosszakaró gondolatfoszlánynál is imádkoztam és így alakult ki). Elhatároztam, hogy ,,tudatosan" lépek ellene. Olyanokat tettem, hogy pl megesküdtem valaki életére, hogy tegyük fel nem fogom meg azt a tollat a tolltartomból és direkt megfogtam (úgy voltam vele hogy Isten tudja, hogy nem az emberek ellen teszem, hanem a betegség ellen). Nos a szorongás és a kényszer elmúlt ezek hatására, AZONBAN most az ellentétét tapasztalom. Még mindig csinálom ezeket az esküdözéseket és rosszat kívánok másoknak (mert úgy voltam vele hogy Isten tudja, hogy beteg vagyok ezért megbocsát, egyfajta megszokásból vált így ha nem csinálom őket hiányérzetem van). És az utóbbi időben jöttem rá, hogy ezek már nem a korábbi kényszer betegségem, hanem tudatosan csinálom, vagy ez egy újabb kényszerbetegség!? Nem szeretnék tényleg senkinek se ártani és magamnak se teljesen pánikolok, kérlek segítsetek. Pszichológust nem szeretnék, saját eszközökkel szeretnék érvényesülni. Ügye nem ártok ezekkel senkinek?


Egy 16 éves fiú



2022. febr. 8. 19:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha úgy vesszük a saját magam betege vagyok
2022. febr. 8. 19:50
 2/7 anonim válasza:
100%
Egy egészséges ember ha vallásos lesz abból csupa jó dolgok sülnek ki.. de ha megfelelési kényszerrel küzdő (Talán nem is tud róla) ember lesz vallásos az probléma lehet. Gondoldcsak el meg akarsz felelni bizonyos embereknek akik nem tudnak neked többet adni mint amit egy ember tud. Mekkorára nő ez a megfelelési vágy akkor ha egy láthatatlan istenséggel állsz szembe? Egy embernek ha meg akarsz felelni itt ott valtoztatsz a viselkedeseden, hanghordozásodon esatobbi. De ha egy istensegnek akarsz megfelelni az rad nézve veszélyes lehet mert sokkal több mindent fel fogsz áldozni mivel elerhetetlen mércével állsz szemben.Pedig hidd el Isten nem várja el tőled h ezeket a butaságokat csináld. Én is 15-16 lehettem és odáig jutott a vallásnak való megfelelésem hogy oncsonkitason gondolkodtam...aztán persze Istent fogod okolni h mennyi rosszat tett veled.. valójában személyiségi zavar miatt rosszul értelmezett vallás az oka.. nem Isten nem is a vallás hanem a kényszer..beszelgess el valakivel aki nem bigott vallásos. Fogadd el magad Isten is úgy szeret ahogy vagy gondolom én..
2022. febr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A gyóntatód mit mond?
2022. febr. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! #1


#2 Nem mertem elmondani neki, viszont kellett egy hely, ahol feloldódjak valamilyen szinten, ezért írok ide

2022. febr. 8. 23:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Pedig talán megnyugodnál, ha el tudnád neki mondani. Ha neki nem megy, akkor egy másik felekezetben érdemes lehet elmenni gyónni.
2022. febr. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
napi egy jó cselekedet ami szívből jön. nyáron diákmunka, hogy szokd a valódi életet. először nehéz lesz, de lassan a felnőtté válás útjára lépsz.
2022. febr. 9. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Másnak nem fogsz ezzel ártani, de magadnak igen. Isten emiatt nem fog embereket bántani. De pontosan mire is jó neked ez az esküdözés? Egy picit zavaros nekem, úgy érzed, hogy ez tud kordában tartani, mert ha megígéred Istennek, akkor nem teszed meg?
2022. febr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!