Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az Asentra nevű gyógyszerről...

Az Asentra nevű gyógyszerről mik a tapasztalataitok? (Szertralin)

Figyelt kérdés
Nem olvastam mellékhatásokat, mert elég hipochonder vagyok, de mostanság sokszor félreüt a szívem nem tudom hogy ettől-e. OCD-re kaptam. 50 mg-ot szedek kb 2-3 hete

2022. febr. 4. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Igen, ettől simán lehet amíg nem szokod meg. Egyébként erős szerotonin visszavétel gátló és egy régebbi, jól bevált gyógyszer, hatásosságában az egyik legjobb. Ha OCD-re kaptad és nem válna be akkor én a Paroxat kipróbálását javasolnám még.
2022. febr. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

ocd-re pont, hogy a max. dózist 200 mg-ot szoktak ajánlani, nem tudom, hogy neked is tervben van-e.

nekem nem okozott annyi mellékhatást mint más antidepresszáns

2022. febr. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem eddig csak fura a mellékhatások miatt(kicsit olyan mintha néha elbambulnék, homályosabban látnék, meg olyan furán érzem magam) az előző antidepresszáns nagyon erős volt, és hiába volt hatásos az OCD-re, ha a mellékhatások nagyon erősek voltak(Anafranil). Ez eddig nem okozott szexuális diszfunkciót, de ezt a összevissza verést igen, meg ma eléggé előjött/erősödött a harm ocd-m, és megjeszt, mert rég volt már ilyen, de eléggé nyugtalanít.
2022. febr. 4. 20:49
 4/10 A kérdező kommentje:
#1 Paroxatot nem szedtem, de Rexetint a legelső gyógyszernek szedtem, sajnos elég erős öngyilkos gondolataim voltak tőle, bár ahogy olvastam 25 alatt ez jellemzőbb is.
2022. febr. 4. 20:50
 5/10 A kérdező kommentje:
#2 Bízok benne, hogy csak megszokás kérdése a dolog, sajnos kéne egy olyan gyógyszer ami nem okoz elviselhetetlen mellékhatásokat, de mellé teszi a dolgát is, csak a tesztelgetés, meg a folytonos önmagamba kételkedés nagyon megterhelő. Nem is szedek mindennap nyugtatót, mert nem ajánlotta az orvosom, csak néha esténkét. Félek a rászokástól.
2022. febr. 4. 20:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én már rászoktam, úgyhogy nincs mitől félnem. :D Esetleg próbáld ki a pregabalint, hasonló a xanaxhoz, de máshogy hat és nem okoz olyan függőséget se.
2022. febr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

2-es vagyok

nekem is anafranil volt az első gyógyszer amit felírtak erre

szerintem az hatásosabb volt, mint a szertralin, de szinte folyamatosan éhes voltam és sokat híztam, emiatt kellett váltanom erre.

2022. febr. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%
Szia! Én 7 hete szedem pánikbetegségre. Nekem első hetekben szédülés,dekoncentráció,hányinger,furcsa fényes látás és részegségérzés volt. Sokat segített a rohamok és a folyamatos szorongás elmúltak,de néha még voltak deperszonalizációs tüneteim és kisebb szorongásaim. Pénteken voltam pszichiáterek, az ő javaslatára felemeltem az adagot 75 mg-ra. Most az emelés után szintén van ez a furcsa érzés, mintha tompa lennék,vagy be lennék csiccsentve. Gondolom pár nap és megszokja a szervezet a nagyobb adagot.
2022. febr. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem okozott ilyet. Nem is érzékelem a szívverésem. Így nem tűnne fel félreütés. Azt érzem, ha gyors a pulzusom.
2022. márc. 28. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Más mellékhatást sem okozott.

2022. márc. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!