Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszer gondolatok leküzdésér...

Kényszer gondolatok leküzdésére van valamilyen alternatíva? (Kizárólag gyógyszermentes megoldást szeretnék)

Figyelt kérdés

Esetleg valamilyen olvasmány,mit tegyek ha eszembe jut,hogyan tudom leküzdeni?

Terápia folyamatban van.


2021. nov. 18. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Én szerelmi "kényszerköteléket" tudtam belülről lelkileg feloldatni gyóntatószék igénybevételével.


Akkor jöttem rá, hogy a "bálványimádás" bűnébe, ördögi kötelékébe keveredtem.


Nekem már nagyon-nagyon régóta nincsenek semmilyen kényszergondolataim, kényszercselekedeteim. Azóta szűntek meg, mióta egyházi közösségekbe járok.


Lelkigondozásra kezdtem járni római katolikus paphoz 2010. februárjától. Azóta teljesen rendben vagyok. Ez közel 12 év...

2021. nov. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Pszichoterápia.
2021. nov. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kognitív viselkedésterápia, gondolatnapló, nagyon hatékony erre. Szakember segítségével.
2021. nov. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha tudsz angolul, a wikihow oldalon elég hosszú leírás van a megküzdési stratégiákról. Nekem pszichológus is ugyanezeket mondta el, csak 40 percig 15.000 Ft-ért. :P Lehet, majd lefordítom magyarra, szeretnék segíteni másoknak. Amúgy amazonon is sok önsegítő könyv van ebben a témában, magyarul nem találtam semmit.
2021. nov. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Be tudod linkelni az angol változatot? Engem is nagyon érdekelne.
2021. nov. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Angol wikihow:

[link]

2021. nov. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!