Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáterhez vagy pszichológ...

Pszichiáterhez vagy pszichológushoz kéne mennem?

Figyelt kérdés

Nem vagyok még nagykorú viszont baj van.nem akarok meghalni,de késztetést érzek arra hogy bántsam magam.hogy érezzem hogy fájjon.Na mármost arra lettem nevelve hogy minden érzést tartsak magamba.ne mutassak ki semmit.ezáltal semmi nem látszik rajtam.Depressziós vagyok.ez fix mivel emiatt jártam már pszichológushoz,bár nem segített.Sokszor gondolok olyanra pl hogy megvágom magam és az olyan jó(szoktam)

De csak a combom pl.Vannak traumáim,és szorongok is.De amúgy tetsszik hogy nincs következménye ha bántom magam.egy szülőm van,de ő rengeteget dolgozik,nem figyel rám.ezáltal semmit se tud rólam.azt se tudja hogy vannak problémáim.szóval mi tévő legyek?igazábol szívbeteg is vagyok.es sok gyógyszerrel jár:)de nem akarok mégtöbbet...



2022. febr. 11. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Háziorvoshoz,aki ad beutalót. Amit itt leirtál, azt elmondhatod neki is
2022. febr. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Meg sem próbáltad elmondani a szülődnek hogy ilyen szorongásaid vannak? Nem is tudja, hogy jártál pszichológushoz? :-((((((


Beszélj a háziorvosoddal mindenképpen, és kérj segítséget! És ne vagdosd magad. Az semmire sem megoldás.

2022. febr. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

No. Nono. Nonono NE NYOMD EL AZ ÉRZELMEIDET AKÁRMENNYIRE IS EZT MONDOGATJÁK NEKED!!!! Ha nem akarod, hogy mások lássák az érzelmeid vonulj el, menj el sétálni ha van erdő a közeletekbe menj be a közepére és üvöltsd ki magadból minden problémádat. Vagy oszd meg egy barátoddal (ha van olyan akiben megbízol és tudod, hogy nem használja fel ellened). Ha az első kettő nem sikerül, hozz létre egy TikTok fiókot amiről senki nem tud, leprivátolod, semmi követő semmi. Oda pl csinálsz egy videót és vagy a videóra vagy kommentekbe leírod az érzéseid (nekem ez segített leginkább).

De nagyon kérlek ne nyomd el az érzelmeidet mert én ugyanígy voltam kiskoromtól kezdve és ebből kialakult nálam egy személyiségzavar mert nem tudott megfelelően kifejlődni a személyiségem.

És hidd el nagyon nem buli ezzel együtt élni, szóval amíg még fejlődik a személyiséged ezt ki tudod valamennyire küszöbölni.


(Nem akarlak riogatni ilyen komoly mentális betegségekkel, mert mindenki más én csak a saját verziómat írtam le, hogy alakult ki, nálam lehet kialakult, de mondjuk aki pl 100%-ig hasonló helyzetben volt mint én ő lehet hogy pl egy depressziót pörgetett ki magának a “szerencsekeréken”)


Nem tudom milyen kapcsolatod a szülőddel vagy, hogy pl. Azért nincs rád annyi ideje mert 12 órában dolgozik, hogy a lehető legbiztosabb anyagi körülményt tudja neked nyújtani. Ha a ez áll fenn akkor érdemes lenne neki ezt elmondani.

Ha a kapcsolatotok nem a legfényesebb nyugodtan írj rám privátba szívesen meghallgatlak és a tőlem telhető legjobb tanácsokat adom.

2022. febr. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha már jártál pszichológushoz, aki ismer valamennyire, akkor lehet, hogy vele is érdemes folytatni a beszélgetést.


Bár azt mondod, nem sokat ért, ami sok félét jelenthet. Az is lehet, hogy csak te nem voltál elég nyitott, hogy segíteni tudjon, de az is lehet, hogy ő nem próbálkozott jól, vagy nem voltatok megfelelő hullámhosszon.


Mindenképp érdemes szakemberhez fordulni, akár a háziorvoson, suli pszichológuson, pszichiátrián vagy máson keresztül intézed.


Azt nagyon jól írták korábban, hogy a szülőkkel való kapcsolatod fontos rendbe tenni legalább magadban, de nem árt, ha velük is meg tudod oldani, hogy legalább tudjatok beszélni a dolgokról. Egyáltalán nem biztos, hogy rosszat akarnak neked azzal, ahogyan viselkednek veled, csak ők ezt tartják jónak. Vagy mert velük is így bántak és ezt tanulták, vagy mert ők pont ezt hiányolták és ezért ezt látják jobb megoldásnak, vagy csak nem is gondolkodnak rajta, hogy mit hogyan csinálnak. Nagyon sok féle lehetőség van és nagyon sok féle módon képes bármelyik hatni.


Az emberek általában a maguk módján fejezik ki az érzéseiket, gondolataikat és ami náluk azt jelenti, hogy szeretnek, vagy épp szomorúak, az egyáltalán nem biztos, hogy rajtuk kívül bárki más számára érthető, hogy most épp ezt érzik. Meg kell tanulni egymás érzéseiről beszélni, hogy meg tudjuk egymást érteni. A pszichológus sokat segíthet abban is, hogy a saját problémáidat meg tudd oldani, meg abban is, hogy meg tudd érteni a körülötted élőket és hogy te is meg tudd értetni velük, amiket te érzel. Csak ehhez nem árt előbb neked megérteni, hogy mit is érzel és milyen segítségre, támogatásra van szükséged másoktól. Ez a pszichológussal együtt sokkal könnyebben fog menni, mint egyedül.

2022. febr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!