Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális vagy pszichológush...

Ez normális vagy pszichológushoz/pszichiáterhez kéne mennem e miatt?

Figyelt kérdés

Röviden arról van szó, hogy van egy kitalált világom. Eleinte nem volt ennyire kidolgozott, mint most, akkor még csak egy kitalált barátom volt, valamint csak akkor volt jelen, amikor aludtam, vagy félálomban voltam. Azonban kb. fél éve már napközben is "megjelenik" több ember is ebből a világból. Nem látom őket, se álmomban, se a valóságban, viszont a fejemben hallom a hangjukat és én többször hangosan beszélek hozzájuk vagy átölelem őket. Nem sokkal a távoktatás kezdete előtt (még gimnazista vagyok) óta, ha éppen nem mással beszélek, akkor velük szoktam. Főleg amikor egyedül vagyok. Emellett amikor valami olyan dolgot kell csinálnom, amit nem szeretnék, vagy amitől félek, akkor mindig megbeszélem velük. Bárhol vagyok, ők ott vannak.

A családomnak nem merem elmondani. Egyszer megpróbáltam elmondani anyának, de ő csak azt mondta, hogy ne hülyéskedjek ilyenekkel, mert nem vicces. Azóta nem került szóba. Fáj az, hogy a saját anyám se hitte el nekem, pedig nem szokásom hazudni. A barátaim se vesznek komolyan. Tény, ők azt se vették komolyan, amikor a húgomért aggódtam, aki majdnem meghalt.


Szóval ők azóta maximum úgy hallanak a kitalált barátaimról, mint az általam írt történet szereplői. De leginkább sehogy.


A kitalált világ annyival szebb, mint ez. A kitalált barátaim nem ítélnek el olyan dolgok miatt, amikről nem tehetek. A valóságban meg az emberek többsége igen. Talán az összes. (beleértve engem is, értelemszerűen)

Illetve sokszor mindenféle előzmény nélkül elkezdek sírni és/vagy pánikolni. Félek, hogy meghalok, vagy meghal anya is, mint apa. Nagyjából 9 éves korom óta (amikor meghalt apa) azon gondolkozom, hogy miért élek, miért születtem meg, hogyan és mikor fogok meghalni és mit tehetnék ellene. Azóta, hogy elvesztettem az édesapámat, azóta gyakran sírok. A pánik az maximum egy éve van jelen. Ilyenkor remegni szoktam és sokszor úgy érzem, hogy meg fogok halni, többnyire fullasztó érzést érzek. Ez körülbelül 10-20 percig tart, de lehet, hogy az időérzékem is elvesztem ilyenkor, szóval ez nem biztos.


Régebben öngyilkos is akartam/próbáltam lenni, de azóta ezzel felhagytam, mert szerintem az nem megoldás. Az nem lehet megoldás, csak menekülés.


Nem tudom, hogy ez még a normális kategóriába tartozik, vagy nem. Szerintetek az, vagy nem?


Valamint anyukám nem támogatja a pszichológus ötletét, mert ezeket nem hiszi el nekem, ezeken kívül meg nem igazán van olyan ok, ami miatt pszichológushoz kéne mennem.



2020. jún. 23. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Nem,ez nem normális.Fordulj szakemberhez.
2020. jún. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológushoz kellene menned!

Nem pszichiáterhez első körben. Ha pszichiáterhez is szűkséges menned, azt majd a pszichológus megmondja.


Hány éves vagy, és merre élsz?

2020. jún. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Első körben phszihológus majd az továbbküldd ha úgy látja

De szerintem neked igazi emberi barátokra lenne szükséged

2020. jún. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Igazából mindenkinek megvan a mércéje. Valakinek lehet nem normális, és persze olyan is, akivel ugyanezek történtek.

Az emberek sosem fogják elhinni, vagy csak leszólnak majd az olyan dolgokért, ami jó és velük nem történik meg. Az emberek úgy gonddolják, hogy " amit nem látok, az nem létezik", emiatt ha te ezt nekik elmondod nem fogják elhinni, vagy csak hülyének fognak gondolni.

Az agy sok mindenre képes, az összes érzésed (szaglás,látás, stb.) az agyadba megy és az dolgozza fel, az agyad tud álmokat generálni, amire még a tudósok sem jöttek rá mitől van, vannak saját gondolataid, az agyad információkat raktároz el, és még sorolhatnám mi mindenre képes. Na most akkor miért ne lehetne az, hogy az agyad létrehoz egy "képzeletbeli" barátot?

Szerintem ha jobb az a világ és barát, mint a valóság, akkor az miért baj?

Most képzeld el ezt úgy, egy egyszerűbb példával, mint egy játék. Ebben a játékban létretudsz magadnak hozni egy saját falut, vagy várost. Ennek a városnak vannak lakói. A lakókkal összebarátkozol, például a játékban való fejlődéshez tanácsoakt adnak meg ilyenek. A valóság ugyanúgy jelen van, de ha bármi rossz történik, csak bekapcsolod a számítógépedet/telefonodat (ha már az agyad, akkor legyen hordozható) és játszol, ott jól érzed magad, a helyen és az emberek között is.

Ugyanez van az agyaddal is, létrehozott egy ilyet, te bármikor idetudsz menekülni, ha rossz történik.

Remélem érted hogy mondtam ezt az egészet, szóval a lényeg, hogy ne menj semmi féle orvoshoz, mert szerintük ez nem normális, de lehet közben neked lesz ez így jobb. Persze ha valami rossz dologra próbálnak rávenni, utánna már kellesz az orvos, de ha nem, akkor nem kell.

2020. jún. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne szakemberhez fordulnod. Én is azt javaslom, hogy első körben ne pszichiáterhez, hanem pszichológushoz menj (lehetőleg minél hamarabb), aki - ha szükségét érzi - továbbküld pszichiáterhez.
2020. jún. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez maladaptív ábrándozás, amit te mar nagyon a végletekig vittél, nézz utána. A leírtak alapján már enélkül is kellene a szakember.

En konkrétan óvodás korom óta így élek sajnos, pontosan tudom, hogy mennyire lehetetlen kontrollálni.

2020. jún. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!