Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már aki ilyen szinten...

Volt már aki ilyen szinten szorongott?

Figyelt kérdés

Körülbelül 3 hónapja szedek hangulatjavito szorongásoldo gyógyszert,viszont vannak bizonyos helszetek,amiknel a szorongás fent maradt elég eroteljesen.Egyik ilyen pelda rá,ha valakivel internetes ismerkedés után találkozni kell.Nos,megismertem egy helyes,rendkívül vicces,jófej,és okos srácot ,akit többször is próbáltam kizárni,mert ugyan nagyon jókat beszélünk,rengeteget ráadásul,egyszerűen nem merek vele találkozni.Igy írásban elvagyok vele,és igazából élőben is olyan vagyok,de félő hogy annyira szoronganek hogy nem menne az,hogy önmagamat adjam.Tudja hogy gyógyszert szedek,elfogadja,és sok okos dolgot mondott azzal kapcsolatban is,hogy nem biztos,hogy ő is önmaga tud lenni,ezzel mindenki így van stb...de én olyan szinten szorongok már a gondolattól is,hogy le kell uljek mert megszedulok.

Körülbelül 4 éve vagyok panikbeteg és küzdök depresszióval ért egymás után is nagyobb trauma,amik ezt kivaltottak belőlem,aztán egy eveszavar is..Nem akartam gyógyszert szedni,és hiába próbálkoztam lettek barátaim,sulizok,dolgozok,ellátók magam,meg is kellett a gyógyszer,mert az állandó szorongás egyre jobban megkeserítette az életem,hiába nem latszott rajtam sosem.Nem tudom magam elfogadni és félek hogy nem leszek onmagam,mint amilyen írásban.Felek a szorongastol.

Nagyon szimpatikus a srác,olyan egyszerű,laza...de akármit csinálhat nem lesz jobb,egyszerűen írni sem irok inkább mert nem akarom hulyere venni.Mi lenne a megoldás?


2022. febr. 12. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten ilyeneken mindenki izgul. Ennek tudatában kell lenni és szerintem már önmagában megnyugtat, hogy nem vagy egyedül. Nyilván elhiszem, hogy neked ezek a szorongások sokkal komolyabban jelennek meg.


Pszichológushoz nem jársz? Talán jobb lenne valami fokozatosságot kitalálni. Egy rövid első találkozót, valami olyan programmal ami leköt és van mire figyelni. Mert ha csak ti ketten vagytok egymásnak, az lehet nagyon ráösszpontosítja a gondolataid a szorongásra. :D


De nem tudom. Talán valami könyv segítene, van amikor elolvasok egyet és elég nagy hatással van rám... amik az életről szólnak, spiritualitás témában akár. De nem akarok random ajánlani.

Pro tip a végére: ne izgulj. :D (Nem gondoltad volna, ugye?)

2022. febr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én már mindentől is szorongok, orvoshoz nem tudok elmenni így gyogyszerem se lesz kb soha így simán csak szenvedek.

Én a helyedben beugranék a mélyvízbe, ha találkozol vele és szét szorongod magad akkor ez van de még mindig jobb mintha a semmitől szoronganál h mi lenne ha. És h olyan amilyen és esetleg összejöttök, melett megjegyzem megint ha olyan ember akkor lehet könyebben is gyogyulnál mert adna valami +-t.

B variáns ami a roszabbik kimenetel h még nagyobb nyomot hagy benned amitől még roszabbul leszel, de ezt nem tudhatod addig amíg bele nem vágsz.

Sajnos nem tudhatod kivel van dolgod amíg közelebb nem kerültök, az hogy online beszélgettek nem jelent semmit, ha együtt lennétek együtt élnétek v legalább sok időt együtt töltenétek azért már tisztább lenne a kép. Drukkolok neked a gyogyuláshoz és minden jól alakuljon, senkinek nem kivánom ezt a poklot rövid se hosszútávon mert egy ez pusztulat.

Sok siker :)

F/28

2022. febr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt még nem is nevezném igazi szorongásnak, max izgulás. Én már szorongtam annyira, hogy kívülről láttam önmagamat, egy másik esetnél meg a rohammentő vitt el. Na azt nevezem. Vagy ismert jelenség, amikor vki 1-2 perc alatt megőszül. Az se süti.
2022. febr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!